Günde 1 Saat Yürüyüş Yapsam Ayda Kaç Kilo Verdirir?


Merhaba değerli arkadaşlar yürüyüş ile kilo vermeye çalıştığım dönemlerde yaşamış olduğum tecrübeler eşliğinde bugün sizlere yürüyüş yaparak kilo verebilir miyiz? Günde 1 saat yürüyüş ile ayda kaç kilo verilir gibi herkesin merak ettiği bazı konulara değinerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bende diyet yaparken kilo vermede ki en büyük yardımcım bol bol yürümekti.Yürüyüşle zayıflamak ciddi anlamda önemli ve tüm ayrıntıları incelenmesi gereken bir konu.Sizlerde yürüyerek kilo veren kişilerdenseniz eğer lütfen değerli yorumlarınızı benden esirgemeyin:)

Yürüyerek Nasıl Kilo Verilir?Zayıflamak İçin Kaç Kalori Yakılmalıdır?

Diyet programlarında genel olarak 7000 kalori 1 kg olarak değerlendirilir. Vücudumuz bir depo gibi çalışma özelliği gösterir ve aldığımız fazla kalorileri depolar günlük kalori ihtiyacımızdan fazlasını aldığımız zaman bu bize doğrudan kilo olarak yansır günlük ihtiyacımız 1500 kalori ise ve biz 1000 kalorilik bir diyet yapıyorsak bir haftada 3500 kalori oranında zayıflayabiliriz ki bu da yarım kiloya denk gelmektedir. Bu hesaplar uzmanlar tarafından kişilerin vücut kitle endeksleri, hareketlilikleri, vücut yapıları ve diğer değerleri göz önüne alınarak hazırlanır ve her bireyde farklılık gösterebilir. Böyle bir diyete devam ederken beyin bir süre sonra kendini alınan kaloriye göre yeniden düzenleme eğilimi gösterir ve diyetin belirli bir aşamasından sonra verilen kilolar azalır hatta kişi yeniden kilo almaya bile başlayabilir.  İşte tam da bu noktada kişinin imdadına spor faaliyetleri yetişir ve beynimizin bu şekilde bir refleks vermesini geciktirir veya engeller eğer diyetinizi spor faaliyetleri ile desteklemezseniz kilo verme süreciniz her gecen gün uzayacak ve bir süre sonra duracaktır. Her insanın bir spor salonuna gitme imkânı olmadığı göz önüne alınırsa yapılacak diyeti en iyi destekleyecek etkinlik belirli bir süre tempolu olarak yürümektir. Bir diyet programıyla birlikte yapılacak yürüyüş stili de dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır sıradan ve kesintiye uğratarak yapılan yürüyüşler istediğiniz verimi almanızda yeterli olmayacaktır doğru olan yöntem kesintisiz, tempolu ve en az 40 dakikalık bir yürüyüş programıdır. Kilo vermek isteyen kişinin günlük kalori ihtiyacı cinsiyeti, yaptığı iş, günlük aktiviteleri, metabolizması, var olan herhangi bir rahatsızlığı vb. durumlara göre değişkenlik gösterdiği için her birey için farklı hesaplama sonuçları elde edilir buna bağlı olarak kişinin diyeti ve yapacağı yürüyüşün kilo verme üzerinde etkileri farklılık gösterecektir.

Diyet Ve Yürüyüşle Ayda Kaç Kilo Verilir?

 Eğer bir genelleme yoluna gidecek olursak uygulanan ve günde 1 saat yürüyüşle desteklenen bir diyet programı sonucunda sağlık kilo kaybı göz ardı edilmeksizin ayda ortalama 6-8 kg’dır tabi bu ortalamaya ulaşmak ve bunun devamlılığını sağlayabilmek için kesinlikle yürüyüş veya farklı bir sportif faaliyet gerçekleştirilmelidir. Eğer herhangi bir diyet uygulamıyorsanız ve standart kalori ihtiyacınız veya ona yakın bir beslenme biçiminiz varsa günlük 1 saat yürüyüşle ortalama kilo kaybınız 1-3 kg aralığında olacaktır.Bu yazımı okuyanlar "Spor Ve Diyetle Kaç Kilo Verilir"yazımı da okudular.

Yorumlar

  1. Abi bence kardiyonun yanında en az haftada 3 kere fullbody antremanı uygulamak gibisi yok.Kardiyo anlık kalori yaktırıyor ama kas çalıstıkmı vucut yatarken, uyurken bile onarım yaptıgı icin daha fazla enerji harcıyor.Bununda gunluk kardiyonun yanına etki olarak sarkmaları bir nebze minimuma indiriyor.Tabi kardiyonunda yapılışı onemli.Normal kardiyo ile HIT kardiyo bir değil.Hıt kardiyo da gun boyu kalori yaktiran bir harekettir.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?