Koşu Bandı Ne Kadar Kilo Verdirir,Kaç Dakika Yürümeli?

Hemen hemen herkesin kilo verme dertleri vardır. Bunun için çalışır çabalarız çoğumuz hava koşulları ya da iş nedenlerinden dolayı düzenli yürüyemediğimizden kaynaklanan kilo alma problemi vardır. Bu problemi çözmek sadece boğazımızdan kısmakla kalmıyor maalesef illaki bir egzersiz ve spor şart oluyor. Gözümüzü ya spor salonlarda açıyoruz eğer maddi imkânlarımız varsa tabii ya da eve koşu bandı alıp gözümüzün önüne dayayıp kendimizi ona adapte edip kilo vermeye odaklanıyoruz. Koşu bandı kilo verdirir mi? Koşu bandında günde kaç saat yürümeliyim?  Koşu bandında ritmik hızım ne olmalı? Koşa bandında nelere dikkat etmem gerekiyor? Koşu bandı zararlı mı? Öncelikle bunlara açıklık getirelim ve koşu bandı düzenli kullanıldığında kaç kilo verdirir hep beraber onu konuşalım. 

Koşu Bandı İle Zayıflanır Mı?

Gelelim ilk sorumuza evet koşu bandı kilo verdirir çünkü vücut belli bir efor ve çaba sarf ediyor ayak kasları daha ritmik ve daha hızlı çalışıyor normal bir yürüyüşe oranla koşu bandı çok farklıdır her an aynı seviyede aynı tempoda yürüyemezsiniz çünkü. İstediğimiz şekilde koşma ve yürüme ayarını ayarlaya biliriz ve bu ritme ayak uydurduğumuz takdirde hızlı bir şekilde kilo ve yağlardan kurtulacağımıza eminim. Ben ilk zamanlarda evde koşu bandında yürüyerek zayıflama olayına çok sıcak bakmasam da gerçekten işe yaradığını fark ettim.Koşu bandında ritmik hıza gelince yeni başlayanlar için yalnız burada yaş önemli onunda vurgusunu yapmakta fayda vardır. Dakikada 60-90 adım. Biraz daha antrenmanlı olanlar 90-105 adım antrenmanlı ve yapan kişin genç olanlar 105-120 adım arasında yürüye bilirler. Hızları ise antrenmanlı olanlar 5,30-6,20 km hızla yürüyebilir antrenmansız yeni başlayanlar 4-5km hızın üzerine asla çıkılmamalı üç ay ya da daha fazla bir süre diliminde çıkılmalıdır. 


Koşu Bandında Nasıl Kıyafetler Giymeliyiz?

Koşu bandında öncelikle ayakkabılarımıza dikkat etmemiz gerekir mutlaka spor ayakkabı giyinilmelidir.Dar giysilerden kaçınılmalı rahat kıyafetler giyinilmelidir. Bunlardan önce yalnız herhangi bir kronik rahatsızlığı olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir yani kalp, tansiyon, şeker hastalığı gibi. Koşu bandı zararlı değildir yalnız bilinçli kullanıldığında geçerlidir bu kural eğer bilinçsiz kullanım sağlığa zarara uğratabilir. Yani süreyi fazla tutmak zamanla iskelet sistemine, ayakta bulunan kıkırdak olsun, bağlar olsun hasara uğrayabilir. Bu arada aşağıda koşu bandı ile nasıl yağ yakılacağı ile ilgili çok kaliteli ve güzel bir video var izlemenizi öneririm.

Koşu Bandı İle Kaç Kilo Verilir?

Ve gelelim bu bilgileri verdikten sonra asıl konumuza kaç kilo verdirir bir plan programında 2 aylık bir süreçte 10 kilo verilebilir ve daha sağlıklı adımlar atarak sağlığımızı bozmadan gerekli diğer aylarda hızla bu istemediğimiz kilolardan 15-20 kilo vermek mümkün yalnız burada bir ayda değil yine iki aylık çalışma periyoduna bağlıdır. Bu bizim azim ve çalışma şekillerine ve sağlığımıza bağlıdır. Kişiden kişiye de değişebilir bu olay eğer vücudu kaldırabilecek güçte ise kardiyo çalışmasını kilo verme oranımız artabilir.Koşu Bandında Kaç Dakika Yürümeli?

Spor yapmak denildiği zaman koşulsuz birçok insanın aklına ilk gelen şey yürüyüş ve koşudur. Gerek açık havada parklarda veya sahilde, gerekse spor salonlarında ya da evlerde bulunan koşu bantlarında yürümek, koşmak en çok tercih edilen spor örneklerindendir. Bazı insanlar kilo vermek için, bazı insanlar sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olmak için, bazı insanlarsa kaliteli hareket etmek için koşu bantlarını kullanırlar. Bu spor aletlerini kullanan kişilerin çoğu ne yazık ki bilinçli hareket etmemektedir. Saatlerce, yorgun düşene kadar, vücutları hırpalanana kadar ya da tam tersi sadece ısınana kadar koşu bandında yürüyen kişilerin sayısı çok fazladır. 
Ancak koşu bandında yürüyüşün de bireyin yaşına, kilosuna, varsa rahatsızlıklarına göre, ne kadar süredir spor yaptığına ve vücudun ne kadar tempoyu kaldırabileceğine göre ayarlanıp, sürmesi gerekmektedir. Bu kriterler sayıca arttırılabilir. Eğer kişi yeni başladıysa günde 30 dakikalık iki set yeterli olacaktır. Bu setler arasında dinlenme süresi çok kısa olmamalıdır. Zaman ilerledikçe yürüyüş temposu ile birlikte yürüyüş süresi de uzatılabilir. Belli bir süredir koşu bandında belli bir tempoda yürüyen kişiler yani form durumu iyi olan kişiler için, günde iki set, her set 1,5 saat civarında yürümek yeterli olacaktır. 

Zaten bu süre, uzun zamandır yürüyüş yapan ve formunda olan kişiler için çok rahat kat edilen bir süredir.  Kilosu fazla olan insanlar için günde 15 dakikalık iki veya üç set ilk zamanlar için yeterli olacaktır. Zaten kalori ve yağ değerleri göz önüne alındığında 15 dakikalık bir yürüyüş, normal kilodaki insanların yaptığı 30 dakikalık yürüyüşe eşdeğer durumdadır. Ancak çok kilolu olan ve bu nedenle problemler yaşayan kişiler doktor onayı ile süre belirlemelidir. İleri yaştaki kişiler ise düşük tempoda kısa süreli yürüyüşler yapmalı ve vücut dirençlerini zorlamamalıdır ve bu yürüyüş süreleri için de doktorlarına danışmalıdır. Kısacası, koşu bandında yürüyüş yapmaya yeni başlayan kişiler kontrollü olmalı ve kendi vücutlarının süreye ve tempoya göre tepkisini ölçmeli ve buna göre devam etmelidirler. İlk zamanlar için 30 dakikalık iki set ile başlayabilirler. Değişen vücut tepkilerine göre sürede ve tempoda değişiklik yapabilirler. Aşırı kilolu ve yaşlı kişiler ise gerekirse doktorlarıyla konuşup bu şekilde düzenleme yapmalı ve tempo ile süreyi buna göre ayarlamalıdır. Aşırı kilolu olan kişiler 15 dakikalık iki ya da üç set ile programlarına devam etmelidir. İleri yaştaki kişiler ise 10 dakika gibi kısa süre ve düşük tempoyla yürüyüş yapmalıdır. Kendi düzenleri uzun süredir devam eden kişiler ise günde 1,5 saat olmak üzere iki set ile devam edebilir. Bu durum da yine vücuttan alınan olumlu veya olumsuz tepkiye göre değiştirilebilir ve yeniden düzenlenebilir.
Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere evde koşu bandı ile kilo verilir mi,günde kaç saat yürümeli veya koşmalıyız gibi elimden geldiğince koşu bandı ile zayıflama hakkında bilgiler vermeye çalıştım.Sizlerde koşu bandı ile kilo verdim diyorsanız eğer yorumlarınızı konuma bırakmayı sakın unutmayın :)Bu yazımı okuyanlar "Spor yaparak haftada kaç kilo verebiliriz" yazımıda okudular:)

Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?