Sütlü Yeşil Çay Detoksu(Diyeti) Kilo Verdirir Mi,İşe Yarıyor Mu,Nasıl Yapılır?

Yine mükemmel ve sizlerin çok merak ettiği bir konu olan sütlü yeşil çay detoksu ile zayıflanır mı bu yöntem ile kilo vermek mümkün mü nu konuyu inceleyeceğiz. Kilo vermek ne kadar zor anlatılmaz, yaşanır bir durum. Uzun süre kilolu olmak daha da zor. Birbirinden farklı uygulamalar, diyetler, detokslar, bir umut başlanıp yarım kalan programlar. Şimdi öncelikle kendimize aynada bakalım ve bu ben değilim olmak istediğim kişi bu bedene sahip değil. "Daha sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmalıyım.” diyorsanız gelin birlikte yeni bir detoks uygulayalım. Yeşil çay kullanıp memnun kalan biri olarak sizlere yepyeni öneriler ile geldim. Şimdi öncelikle sık sık rastladığınız işte “10 kilo verdiren detoks “ya da “1 hafta da 5 kilo verin “demiyorum. Size kendi uyguladığım ve yararını gördüğüm bir sütlü yeşil çay detoksunu paylaşmak istiyorum. Bakalım yeşil çayı sütle tüketmek zayıflamada işe yarıyor mu hep birlikte görelim:) Sizlerde yeşil çay süt diyeti ile zayıflayanlar arasındaysanız eğer lütfen değerli yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Öncelikle şunu hiçbir zaman unutmayın; her bünye aynı değildir. Yani ben 5 kilo verdiysem siz daha fazla ya da daha az verebilirsiniz. Bu yüzden “ya ben de işe yaramadı, herkes 4 kilo vermiş ben 1 kilo verdim “rakamlara odaklanmayın. Sizin için bir kilo yağın ne kadar önemli olduğunu hiçbir zaman unutmayın ve bu şekil de kendi motivenizi düşürecek sözlerden uzak durun. 


Sütlü Yeşil Çay Diyeti (Detoksu) Nasıl Yapılır?

Gelelim sütlü yeşil çayla yapılan detoksumuzun nasıl yapıldığına;1,5 litre yarım yağlı süt edindim ve 2 yemek kaşığı yeşil çay kullandım ana maddelerim bu şekilde. Bu uygulamayı 3.denemem ve çok memnun kaldım. İlk olarak bu uzun süren bir detoks programı değil 1 günlük süre ile sınırlandırılan bir detoks ve hafta da bir olarak uyguladığınız da etkisini görebilirsiniz. “Yok, ben hemen etki etsin istiyorum. 3 gün yaparım “demeyin. Çünkü 2-3 yapmak uygun değil. Vücudunuzu fazla yıpratmadan ve dinç tutarak sütlü yeşil çay diyetini uygulamaya lütfen dikkat edelim. 
Şimdi hazırsa malzemelerimiz başlayalım yapımına; ilk olarak sütümüzü uygun tenceremize alıp kaynatıyoruz. İlk sıcağı çıkan sütün üzerine yeşil çayımızı ekliyoruz ve üzerine temiz bir bez örterek dinlendirmeye bırakıyoruz. Bu süre yaklaşık olarak 20 dakika dinlenme süresi olsun. Daha sonra süzme işlemimizi yapıyoruz. Detoks içeceğimiz hazır sırada kullanımı; sabah kalktınız içeceğiniz hazır bir şekilde 1 su bardağı olan içeceğinizi beli saat diliminden itibaren içmeye başlıyoruz. Ben saat 10.00 da başladım ve ikinci çayımı 12.00 ‘da üçüncü çayımı, 14.00’da dördüncü çayımı 16.00’da beşinci çayımı 18.00, altıncı çayımı 20.00’da ve son çayımı da 22.00’da içtim. Yani 2 şer saat ara ile tüketerek detoksumuzu tamamlıyoruz. Hiçbir şey yemiyoruz ve 2-2 litre kadar su tüketiyoruz. Ben buna ek olarak 40 dakika serbest yürüyüş yaptım ve sonuçtan memnunum. 


Yeşilçay Süt Detoksu Yapanlar

Üyelerimizden gelen yeşil çay süt diyeti ile zayıflayanların yorumları


Fatma Hanım'ın yorumu: En başta bu yeşil çay olsun süt olsun bu tarz diyetleri sevmesemde 1 hafta denedim. Tabiki müthiş bir beklentiniz olmasın ama iştahım %30 daha azaldı diyebilirim.

Cengiz Bey'in yorumu: İş yerinde yeşil çay süt diyeti ile zayıflayan arkadaşların yorumları ile bende denedim. Sizden aldığım tarife göre uyguladım gerçekten iştah kapatıyor. Bu diyeti sağlıklı ve her besinden bir şeyler tüketirken özellikle iştah kapama amaçla kullanırsanız çok daha fazla verim alırsınız.

Emel Hanım'ın Yorumu: Ben yeşil çay süt diyetini yapacağım diye niyetlendim kendimi patates kızartması yerken buldum. Maalesef ben iradesiz biriyim sanırım. :(

Sütlü Yeşil Çay İle Kilo Verdirir Mi? Zayıflamada İşe Yarıyor Mu?

Zaten süt ve yeşil çayın verdiği etkiden dolayı tokluk hissediyorsunuz, acıktığınız zaman da su içerseniz açlığınızı bastıracaktır ve etkisini uzun süre gösterecektir. Eğer süte alerjiniz var ise kesinlikle bu detoksu uygulamanızı tavsiye etmem. Kilo vermek adına sağlınızdan olmanız hiç doğru bir davranış değildir. Evet, kilo vermek çok zor bir süreç, bu süreçte her zaman yanınızda sevdikleriniz tarafından desteklenmeniz çok önemli, her aşamada sizin yanınız da oldukların da bu savaşı kazanmamak için hiçbir engeliniz kalmayacaktır.Sadece sütlü yeşil çay karışımı ile kilo vermeyi düşünmemelisiniz çünkü hiçbir gıda veya içecek tek başına sizin yağ yakımınızı veya kilo vermenizi sağlamaz.Ama iştahınızı kapatarak çok daha fazla yemek yemenizi engelleyebilir.Bu arada "Yeşil Çay Yemeklerden Önce Mi Sonra İçilir" ile ilgili konumu okumadıysanız eğer muhakkak okuyun.
Bu detoks işe yaradı mı peki.Evet iştahımı kapattı ve normalde yediğimden çok daha azını tüketmemi sağlayarak ayda 3-4 kilo gibi vermemi sağladı.Sizlerde sütlü yeşil çayı deneyerek sonuçlarını yorum yaparak bana bildirebilirsiniz ancak her diyet programını uygulamadan önce doktorunuza danışarak onay almayı sakın unutmayın efendim :)Daha önceden sütlü yeşil çay detoksu uygulayan varsa eğer lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular.

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

4 Yorumlar

 1. Ben denedim ama 6 bardaktan sonrasini içemedim valla tok falan tutmuyo o masal akşama dogru artik migde bulantısi oluyo.bende öyle oldu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Bünyeden bünyeye değişebilir tabi ki her şeyin aşırısı da zarar tabiki

   Sil
 2. Sallama yeşil çay olurmu olursa kaç tane

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar sorunuz için teşekkür ederim. Hazır paket sallama yeşil çay yerine aktardan alacağımız muhakkak daha iyi olur sonuçta hazır paketlerde ister istemez koruyucu kullanıyor ancak elimizde sallama yeşil çay varsa onunla da deneyebilirsiniz tabi ki sonuç itibari ile yeşil çay hazır pakete geçerken aşırı bir işlemden geçmiyor. Sallama yeşil çay kullanılacaksa da 2 paketle 1 bardak süt ile yapabilirsiniz. Ayrıca sallama yeşil çay kilo verdirir mi? yazımı okumadıysanız eğer buradan ( https://www.kiloverdim.com/2018/06/sallama-yesil-cay-kilo-verdirir-mi.html ) inceleyebilirsiniz.

   Sil
Daha yeni Daha eski