Zayıflamak İçin Gece Yatmadan Önce Ne Yapmalı ?

Çağımızın en önemli sorunlarının başında gelen doğrudan veya dolaylı etkileriyle onlarca hastalığa davetiye çıkaran olumsuz fiziksel etkilerinin yanında psikolojik etkileriyle de kişiyi problemlerle baş başa bırakan obezite veya obeziteye doğru giden aşırı kilolar ve onlardan kurtulmaya çalışan binlerce insan… Hemen her gün gerek sosyal çevrelerinde gerekse sanal âlemde veya işi daha planlı hale getirenler zayıflama kliniklerinde bu probleme çözüm arayışında. Yapılan araştırmalar incelendiğinde zayıflamanın kontrollü ve devamlı bir süreç olduğu hızlı veya yavaş kilo kaybının kişiyi olumsuz etkilediği verilerine ulaşılmıştır.Bende bugün siz değerli takipçilerimiz için zayıflamak için gece yatmadan önce ne yapmalı işle ilgili güzel bir yazı hazırladım.Umarım hoşunuza gider:)
 Zayıflamak isteyen kişi günün başlangıcından bitimine kadar kontrollü bir süreç oluşturmak zorundadır Vücudumuz 7/24 çalışan ve vardiya arası dahi olmayan bir fabrika gibi işler. Çalışma grafiği hızlanma ve yavaşlama tepkisini gün içerisinde dalgalandırsa da göze çarpan büyük farklar söz konusu değildir. Kilo vermek bir süreç ve bu sürecin en küçük öğesi bir gündür. Gün içerisinde hareketli olduğumuz veya durağanlaştığımız zamanların kendine özgü beslenme biçimleri söz konusudur. Yaptığımız iş ve bu işin hareket etme yoğunluğuna göre diyetimizi düzenlememiz gerekmektedir. Genel bir gün planında hareketliliğimiz 8.00-18.00 saatleri arasında yoğunken 18.00 sonrası daha durağan bir döneme geçer. 


Kilo Vermek İçin Akşamları Ne Yemeli?Nasıl Beslenmeli?

Kişinin bu hareketliliği göz önünde bulundurarak beslenmesini düzenlemesi gerekir. Hareketin azaldığı akşam saatleri ayrıca özen gösterilmesi gereken bir dönem olarak karşımıza çıkar. Ülkemiz adına bu durum değerlendirildiğinde mükellef sofralar özellikle akşam öğünlerinde karşımıza çıkar. Hareketin azalmasının yanında gereğinden fazla yağ, protein, karbonhidrat akşam yemeğini zayıflamak isteyen kişi için bir tür sınava dönüştürebilir. Zayıflamaya karar vermiş bireyin psikolojik dayanıklılığı en çok da bu zaman dilimlerinde ortaya çıkar ve kazanca çevirebildiği ölçüde başarılı olur. Akşam öğünlerinde kişi diyetisyeninin tavsiyelerine harfiyen uymalı ve ağır beslenmelerden kesinlikle kaçınmalıdır. Uykunun Kilo Almaya Bir Etkisi Var Mı?

Düzenli ve yeterli uykunun kilo verme sürecinde en önemli etkenlerden biri olduğu asla göz ardı edilememeli ve uyku kalitesi zayıflamak isteyen kişilerce en üst seviyeye çıkaracak tedbirlerle desteklenmelidir. Bu tedbirler neler olabilir derseniz evvela oda sıcaklığını standart düzeyde getirmeliyiz hatta bir iki derece aşağı bile ayarlayabiliriz. Devamlı yapılan kısa süreli direnç egzersizleri varsa bunları yapmalıyız. Yaşanılan bir solunum problemi varsa mutlaka doktora gidip bu problemin çözümünü bulmalı ve uyumadan önce solunum kalitesini düşürecek olumsuzlukları en aza indirgenmeliyiz. 

Zayıflamak İçin Yatmadan Önce Yapılması Gereken Şeyler

Aşırı yağlı, tuzlu ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmalı akşam yemeği ve akşamdan sonraki ara öğünün uyku zamanına çok yakın olmamasına dikkat etmeliyiz. Ses ve ışık değerlerine dikkat etmeli kaliteli uykuyu sekteye uğratacak ses ve ışıktan uzak durmalıyız. Alkol sigara ve kafein tüketimi mümkünse hiç olmamalı değilse en aza indirgemeliyiz. Akşam yemeğinden sonraki ara öğünde uyku kalitesine katkıda bulunacak içeriklere sahip Süt, Yoğurt, Yeşil Çay, Melisa Çayı, Ceviz, Badem, Yulaf, Muz gibi yiyecek ve içecekleri tercih etmeliyiz. "Gece Salaya Yemek Kilo Aldırır Mı" yazımı okumadıysanız eğer lütfen incelemenizi tavsiye ederim.
Değerli misafirlerimiz yukarıdaki karışım videosunu izlemenizi tavsiye ederim.Gece uyurken bile yağ yakmak istiyorsanız eğer yukarıda ki özel karışım tarifi işinizi görebilir.Evet bugün sizlere akşam yatmadan önce kilo vermek için neler yapabiliriz hangi yiyecekler yiyerek çok daha hızlı zayıflayabiliriz bu konu hakkında bildiklerimi paylaştım.Sizlerde konumuzla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı sakın unutmayın:)Bu yazımı okuyanlar "Gece Süt İçmek Kilo Aldırır Mı" yazımı da okudular:)Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?