2 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?


Kilo vermek için sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı uygulanması gerekir. Aksi takdirde verilen kilolar vücutta istenmeyen sorunlara yol açabilir. Burada önemli olan nokta hızlı kilo vermek yerine daha uzun sürede kalıcı şekilde zayıflamaktır. Bunun için bazı önerilerin dikkate alınması tavsiye edilir.Yinede hayatta belli dönemlerde ya şu 2 kiloyu nasıl hızlı bir şekilde veririm diye de düşünmüyor değiliz:) Bende bu nedenle bugün size öyle çok fazla kilo değil de 2-3 kilo vermek için ne yapmalıyım sorunuzun cevabını vermeye çalışacağım.Sizlerde bu konu ile ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

Hayal edilen vücuda kavuşmak için ilk olarak yeterli sıvı tüketimine dikkat edilmelidir. Günde en az iki litre su içmek vücut için bir ihtiyaçken aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Bol miktarda su içmek metabolizmanın çalışma hızını yaklaşık yüzde otuz oranında artırır ve bu sayede daha çok kalori yakılır. Diyet yaparken ilk birkaç gün içerisinde vücuttaki sıvı kaybı arttığından dolayı bunun telafi edilmesi gerekir.2 Kilo Vermek İçin Öneriler


İstenmeyen kilolardan kurtulmak için en önemli öğün olan kahvaltı besin değeri bakımından zengin ve diyet programına uygun şekilde olmalıdır. Bu öğün kesinlikle atlanmamalı ve içerisinde mutlaka yumurta yer almalıdır. Protein bakımından zengin olan yumurta hem vücuda faydalıdır hem de diyet programını destekleyerek uzun süre tok kalmayı sağlar. Yumurtanın yanı sıra kahvaltıda domates, salatalık, taze yeşillik, yağsız peynir, zeytin, bir dilim tam buğday ekmeğine de yer verilebilir. Bunların yanında içilecek olan çayın ise mutlaka şekersiz olması gerekir. İyi yapılan bir kahvaltı sağlıklı bir yaşamın işaretçisi olarak kabul edilir. Bu arada "Sizi Nirvana'ya Çıkaracak Efsane Diyet Kahvaltı Önerilerim" Yazımı okumadıysanız eğer göz atabilirsiniz.Pek çok insan için gün içerisinde kahve içmek bir tutkudur. Diyet yaparken bu alışkanlığı zayıflamaya uygun hale getirmek adına şekersiz, içerisinde herhangi bir aroma olmayan Türk kahvesi içilebilir. Yapılan araştırmalara göre kahve içmek yağ yakımını yüzde 30 oranında artırır. Benzer etki yeşil çay için de geçerlidir. İçerisinde kateşin adlı madde bulunan yeşil çay hem yağ yakmaya hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkıda bulunur.

Aşağıdaki video ilgimi çekti :)

İki Kilo Vermek İçin Egzersizin Önemi


Sağlıklı kilo vermek için egzersiz büyük öneme sahiptir. Yapılan diyet programları egzersizlerle desteklendiğinde kilo vermek daha kolay, sağlıklı ve kalıcı hale gelir. Buna yönelik olarak spor salonlarında düzenlenen egzersiz programlarına gidilebileceği gibi evde de çeşitli egzersizler yapılabilir. Örneğin karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için mekik çekmek işe yarar bir harekettir. Bacak ve basen bölgesini inceltmek için ise bisiklet sürme hareketi tavsiye edilir. Bunların yanı sıra her gün düzenli olarak otuz dakikalık tempolu yürüyüş yapmak da tüm vücudu çalıştırır ve iki kilo vermek için son derece etkilidir.

Bu konumu okuyanlar "Sabah Sporu İle Kilo Verilir Mi?" Yazımı da okudular:)

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Daha yeni Daha eski