Diyette Yenebilecek İyi Karbonhidratlar Listesi

Aşağıdaki karbonhidratlı yiyeceklerin tümü düşük glisemik indekse sahiptir ve sağlıklı bir diyete lezzetli bir katkı sağlar:Bu diyette yenebilecek iyi karbonhidratlar ile hem sağlıklı bir diyet yapabilir hemde hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

• Sebzeler sağlıklı bir diyet için çok önemlidir. Mısır ve beyaz patatesler hariç çoğu sebze iyi karbonhidrat kaynaklarıdır.

• Bütün meyveler iyi bir karbonhidrat tadı almanız için harika bir yoldur. Sadece karpuz ve üzüm gibi yüksek miktarda şeker içeren meyveler ve yüksek miktarda şeker içeren ve çok az miktarda gerçek meyve içeren meyve sularına karşı dikkatli olun.

• Fasulye ve baklagiller iyi karbonhidratların yanı sıra mükemmel lif, protein, vitamin, mineral ve besin kaynaklarıdır.

• Kepekli tahıllar bir başka büyük iyi karbonhidrat kaynağıdır. Bunlar şunları içerir:

• Yulaf ezmesi (ancak hazır lezzetlendirilmiş hazır yulaf ezmesi yüksek şeker içeriğine sahip olabilir) veya soğuk tahıllar gibi tam tahıllı tahıllar. Paketin, porsiyon başına en az 4 ila 5 gram fiber içeriği veya daha fazla bir lif içeriği gösterdiğinden ve porsiyon başına 10 ila 12 gramdan daha az, tercihen 8 gramın altında bir şeker alomını gösterdiğinden emin olun. Kepek içeren tam tahıllar, lif bakımından genellikle yüksektir.

• Tam tahıllı ekmekler, özellikle de kepek içerenler. Tam tahıllı ekmek üzerindeki etiket, listelenen ilk bileşenin “tam tahıllı un” (örneğin “tam buğday unu”) olduğunu göstermelidir. Önce tam tahıllı unu listelemiyorsa, tam tahıllı ekmek değildir.

• Kepekli makarnalar. Bunlar erişte, spagetti, erişte ve dil gibi pek çok çeşitte geliyor, böylece sağlıklı makarna yemeklerinde yaratıcı olabilirsiniz!

• Kahverengi uzun taneli pirinç. Kahverengi pirinç, parçalanıp yavaşça emildiğinden, herhangi bir öğüne iyi bir düşük glisemik katkı sağlar.

• Fındık. Badem, ceviz, kaju fıstığı, ceviz ve fındık gibi fındıklar düşük glisemik atıştırmalık yiyecekler sunar. Yavaş yavaş emilmeye ek olarak, mükemmel protein, lif, magnezyum, bakır, folik asit, potasyum ve D vitamini kaynaklarıdır. Fındık ayrıca, kan damarlarını açık tutmaya yardımcı olan ve kan damarlarını azaltabilecek tekli doymamış yağlar içerir. kalp hastalığı ve felç riskini oldukça düşürür. Çiğ fındık özellikle kalp sağlığına duyarlıdır, çünkü bol miktarda omega-3 yağ asidi içerirler. Bu omega-3 yağ asitleri kalp koruyucudur ve bazı kanser türlerinin önlenmesine de yardımcı olur.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?