İyi Karbonhidratlar İle Kilo Verin.İyi Karbonhidratlar Diyette Faydalı Mı?

Yeni bir Harvard çalışmasına göre, günde en az iki porsiyon yüksek lifli tam tahıllı ekmek ve tahıl yiyen kadınların, lifsiz karbonhidrat veya kötü karbonhidrat yiyenlere kıyasla kilo verme  olasılıkları yüzde 50 daha fazla. Yüksek lifli iyi karbonhidratlar sindirim sırasında daha fazla kalori yakar ve rafine edilmiş kötü karbonhidratlardan daha erken acıkmanıza neden olur.Yüksek lifli ekmekler, makarnalar ve pirinç, yağ depolayan insülin üretimini azaltır, bu da daha az kilo alınmasına ve daha fazla kalori yakılmasına neden olur.

Çoğu sebze (mısır ve beyaz patates hariç), bütün meyveler, baklagiller, kuruyemişler ve tam tahıllı tahıllar ve ekmekler düşük glisemik indekse sahiptir ve iyi karbonhidrat olarak kabul edilebilir. Vücudunuz bu iyi karbonhidratları glikoza dönüştürdüğü için, bağırsak kanalında yavaşça işlenir ve kan dolaşımına emilir. Bu glikoz yavaş yavaş emildiği için, pankreas tarafından üretilen insülinde ılımlı, sürekli bir yükselişe neden olur. Kandaki bu insülin seviyesi bile glikozu enerji üretiminde kullanılmak üzere vücut hücrelerine yavaşça işleyebilir. Başka bir deyişle, hücrelerinizi ekstra şekerle dolduran yüksek glikoz seviyelerinin yanı sıra aşırı açlığa, karbonhidrat isteklerine ve aşırı kilo alımına neden olan kan şekeri seviyelerindeki hızlı dalgalanmaları önlersiniz.

Bu nedenle, iyi karbonhidrat tüketmek, az yağlı, düşük kalorili yiyeceklerde bulunması koşuluyla, kilo vermenize yardımcı olabilir. Ayrıca, bu iyi karbonhidratlı yiyecekler öncelikle bitki kökenlidir ve temel vitaminler, mineraller ve enzimler dahil olmak üzere birçok farklı bitki besleyicileri veya bitki kaynaklarından gelen besinler içerir.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?