Diyette Muz Yenir Mi? Muz Diyeti Bozar Mı?


Muz yemeyi herkes sever ama diyette muz yenir mi peki? Kilo yapar mı? 2015 yılında Amerikada yayınlanan bir çalışmaya göre, genel olarak daha fazla meyve ve sebze yemek, kilo kaybı ile ilişkilidir. Ancak diyette muz yiyerek kilo vermek için, gün içinde aldığınız kaloriden daha az kalori almanız gerekir.Siz muz kilo aldırır mı diye düşünmeden günde çok fazla miktar yerseniz eğer evet gerçekten muz yiyerek kilo almanız kaçınılmazdır.Örneğin, bir muz yaklaşık 72 ila 135 kalori arasında değişebilir, bu nedenle bir ila dört muzdan oluşan bir kahvaltı, 72 ila 540 kaloriyi içerebilir, ki bu oldukça büyük bir aralıktır.Bugün sizlere kilo vermenize yardımcı olacak bir muz diyeti vermek istiyorum.Ancak şunu sakın unutmayın tek yönlü beslenmeler asla iyi değildir ve bu tür denemeler için önceden muhakkak doktorunuza başvurmalısınız.

Diyette Muz Yenir Mi?

Evet, muzlara karbonhidrat yüklü olduğu ve kilo vermemeniz için sık sık sınırlandırmanız veya kaçınmamanız gerektiği doğrudur. Ancak muzlar dayanıklı nişasta formunda iyi karbonhidratları içerir ve hem kilo kaybını hem de kilo korumasını destekleyen türdür.

Dahası, sizi daha uzun süre dolduran ve kalorileri düşük olan liflerle doludur. Karbonhidratlar yüksek olmasına rağmen, muzlar orta ila düşük glisemik indekse sahiptir ve bu nedenle kan şekeri seviyelerinde diğerlerinden daha fazla ani yükselmelere neden olmaz yüksek karbonhidratlı yiyecekler ve benzeri, metabolik hızı kontrol altında tutar. Kan şekeri seviyelerinizi ve metabolizma hızınızı kontrol altında tutarsanız, vücudunuz enerji için daha fazla yağ yakar. Ama bunlar sadece temel bilgiler ve karışıklık hala devam etmektedir.Açıkçası hep muz yemek kilo aldırır diye öğrendiğimizden muz diyeti fikri bana pek mantıklı gelmese de takipçilerimiz için hafiften muz diyeti ile ilgili ufak bilgiler vereceğim.Sonrası ise size kalmış diyetinizde muza yer verir yada vermezsiniz bu sizin seçiminiz.Muz Diyeti İçin Kahvaltı Seçenekleri

Bu diyete bir sebeple Muz Diyeti denir; Planın kurucuları, kahvaltı için oda sıcaklığında veya ılık suyla birlikte başka bir şey içermeyen bir ila dört çiğ muz yemenizi önerir. Muz diyetindeki tüm öğünler gibi, vücudun sadece yüzde 80'i tok olana kadar yemek yemelisiniz.

Muz Diyetindeki Diğer Yemekler

Çoğunlukla, süt ürünleri, alkol ve tatlılar dışında, öğle ve akşam yemeklerinde ne istersen yiyebilirsin. Ayrıca akşam 8'den önce akşam yemeği de yemelisiniz ve öğünlerde izin verilen tek içecek oda sıcaklığında sudur. 

Öğle ve akşam yemeklerinde besleyici ve dengeli beslenmeye devam ederseniz, en iyi kilo kaybı sonuçlarını alırsınız. Tabağınızın dörtte birini bu sağlıklı yiyeceklerin her birini doldurun: meyveler, sebzeler, tam tahıllar ve yağsız proteinler. Muz Diyetinde izin verilen iyi protein kaynakları arasında deniz ürünleri, derisiz kümes hayvanları ve yumurta bulunur. Yüksek oranda işlenmiş yiyecekleri, rafine tahılları ve çok fazla yağ, şeker veya sodyum içeren yiyecekleri sınırlayın, çünkü bunlar kalorilerde daha yüksek ve besinlerde daha düşüktür. Bu, sosisli sandviç, mağazadan satın alınan unlu mamuller, donmuş akşam yemekleri ve çikolata gibi abur cuburların atlanması anlamına gelir.

Bununla birlikte, diyetin göze çarpan bir kusuru, diyetisyenlerin yeterli bir kalsiyum alımı elde etmelerini zorlaştıracak süt ürünlerinin ihmal edilmesidir.


Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

Muz Diyetinde kahvaltı ve öğle yemeği arasında atıştırmalıklar önerilmemektedir, ancak bu yemekler arasında özellikle aç hissediyorsanız, bir parça taze meyveye yiyebilirsiniz. Kurutulmuş meyveleri ve konserve meyveleri yemeyin bunlar porsiyon başına kalori bakımından taze meyvelerden daha yüksektir. Öğlen ve akşam yemeği arasında öğleden sonra saat 3 civarı küçük bir tatlı atıştırmalık alabilirsiniz. Tatlılar yemeklerden sonra izin verilmediğinden, bu öğleden sonra atıştırması, küçük bir parça bitter çikolata gibi olabilir ancak meyve veya sebzeler en sağlıklı atıştırmalık alternatiflerdir.


Muz Diyetiyle İlgili Diğer Kurallar

Egzersiz bu plan için isteğe bağlıdır, ancak eklerseniz önemli miktarda zayıflama olasılığınız daha yüksektir. En iyi sonuçları elde etmek için her hafta hızlı yürüyüş, yüzme veya bisiklete binme gibi kardiyoların yanı sıra haftada birkaç kuvvet antrenmanı yapmak için kendinizi zorlayın.

Muz Diyetindeki diğer ana kural, gece yarısına kadar yatmaktır; bu kilo kaybı için faydalı olabilir; 2004 yılında Amerikada yayımlanan bir çalışmaya göre, yeterince uyumamak vücut kitle indeksinin artmasıyla ilişkili olabilir. Bu kombinasyon iştahın artmasına neden olarak kilo alımına neden olabilir.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

En Çok Okunan 4 Yazım
Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Nasıl 25 Kilo Verdim?

Diyette Patates Kızarması Yenir Mi?

Diyette Simit, Poğaça, Açma Yenir Mi?

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı İle 3 Günde 1 Kilo Vermek.Form Çayları Zayıflatır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?