Diyette Öğle Yemeğinde Tost Yenir Mi? Tost Kilo Aldırır Mı?


Diyette tost yenir mi? Tost kilo aldırır mı? Hiç merak ettiniz mi? Tost, sağlıklı bir kahvaltının bir parçası olabilir, ancak muhtemelen öğlen yemeğinizi sağlıklı ve doyurucu bir şekilde hem de az kalori alarak geçirmek için çokta iyi bir tercih olmayacaktır. Çünkü öğle yemeğini sadece basit bir tostla atlatmak diyette yapılabilecek en büyük yanlışlardan biri olabilir. Hem daha hızlı acıkmanızı hem de diyette ihtiyacınız olan lif vs. leri alamadığınız için diyette tost yemek daha çok tahıllı ekmek olduğu sürece sabahları daha başarılı olabilir. Sabah yemeğinizin besin değerini artırmak için başka kahvaltı ürünleri eklemeyi düşünün. Sabahları ise tostunuzu yine tek başına yememeli haşlanmış yumurta veya salata ile destek vermelisiniz ki öğlene kadar acıkmayın.

Sağlıklı ve Tok Tutucu Tost

Tost, kullanılan ekmeğin türüne bağlı olarak karbonhidrat ve bir miktar lif sağlar. Bununla birlikte, tost protein, yağ ve besin bakımından düşüktür, bu nedenle sağlıklı bir kahvaltı yapmak için tipik olarak başka yiyecekler gerekecektir. Genel olarak, sağlıklı bir kahvaltı süt, protein ve meyve veya sebzelerden oluşmalıdır.Özellikle diyette tost ekmeğinizi hazır paketlenmiş beyaz ekmeklerden değil tam tahıllı,buğday ekmekleri tercih edilerek çok daha fazla lif sağlanmalıdır.

Diyette Tost Ekmeği

Tost ekmeği seçerken, tahıl türünü ve kalitesini düşünün. % 100 tam tahıl unu ile yapılan tam buğday ekmeği, beyaz ekmek yapımında kullanılan undan sıyrılan lif, vitamin, mineral ve fitokimyasallar sağlayabilir. 

Tostun Yanına Yakışan İlaveler

Tostunuza yumurta veya bir dilim yağsız jambon veya somon eklemek, enerji seviyesini koruyan ve gün boyunca hücresel onarımı gerçekleştiren protein sağlayabilir. Süt, peynir veya yoğurt gibi güçlendirilmiş süt ürünleri aynı zamanda bir miktar proteine, değerli kalsiyum ve D ve A vitaminleri kalori miktarınızı çok fazla arttırmadan sağlar. Bir parça meyvede sağlıklı bir kahvaltıya yardımcı olabilir.

Kahvaltıda Tost Alternatifi

Kepekli bir ekmek veya simit tek başına yenebilir.Yada yağsız güzel bir çorbada iyi bir kahvaltı alternatifi olabilir.

Evet arkadaşlar eğer öğle yemeğinde ben illa tost yemek istiyorum diyorsanız eğer tam tahıllı ekmekten yapılmış üzerine margarin veya tereyağ sürülmemiş bir tost yiyebilirsiniz.Ancak bu öğlen tostunun yanında 1 tabak salata veya haşlanmış yumurta gibi ekstralarda tüketirseniz eğer bu sizin için çok daha sağlıklı ve tok tutucu olacaktır.
Previous Post Next Post