Egzersiz kalp sağlığımız için neden bu kadar önemlidir?

Kalp, diğer kaslarımız gibi, iyi durumda olmalıdır. Çoğu insan için bizi canlı tutan düzenli kan pompalama, her dakika yaklaşık 60 ila 80 kez kanın kalbe ve dışarı pompalanması, kasın ayarlanmasını ve koroner arterleri temiz tutmak için yeterli değildir. Kalbi ayarlamak basittir: atım sayısını veya pompalama döngülerini her seferinde en az yirmi ila otuz dakika boyunca haftada en az birkaç kez artırmanız gerekir. Yorucu bir aktiviteye girecek kadar iyi değilseniz, makul bir süre yürümek gibi kolay fiziksel aktiviteler bile ayarlama sürecine yardımcı olacaktır.

İlkel toplumlarda fiziksel görevler için kas kullanmak günlük bir zorunluluktu. İnsanlar bitkileri, avcılığı ve balıkçılığı ararken ve toplarken uzun süreli egzersizlere ve sıcağa ve soğuğa maruz kalmaya dayanabildiler. İlkel insan kalıntılarının iskelet analizleri, erken insanın, kemikleri modifiye şartlı bir sporcununki kadar güçlü olan olağanüstü aktif bir yaratık olduğunu göstermektedir. Buradan, erken insanın kardiyovasküler sisteminin de oldukça iyi durumda olduğunu çıkarabiliriz.

Çağdaş toplumun tipik yerleşik yaşam tarzı kalp hastalığı için önemli bir risk faktörüdür. Hareketsizlik, zaten kalp hastalığı ile ilişkili olduğunu bildiğimiz ve yorgunluk, stres ve sıklıkla depresyona yol açtığını bildiğimiz obezite, diyabet ve yüksek tansiyona katkıda bulunur.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?