5 aylık hamilelikte kaç kilo alınır?

Hamileliğin 5. ayında kaç kilo alınır bu konu üzerine bilgiler paylaşacağım bugün arkadaşlar. Bilindiği üzere hamilelikte kilo alma kaçınılmaz ve bir o kadarda doğal bir durumdur.1.,2.,3. aylarda kilo alma daha az olsada 3 aydan sonra gözle görülür bir şekilde artacaktır.Şimdi isterseniz ayrıntılı bir şekilde özellikle 5 aylık hamilelikte kaç kilo alınır? bu konuyu incelemeye başlayalım.


Gebelikte Kilo Artışı

Hamilelik sırasında kaç kilo almak sağlıklıdır? Tüm hamile kadınlar için vitamin ve mineral takviyesi gerekli mi?

Ulusal Araştırma Konseyi'nin Anne Beslenmesi Komitesi, hamilelik sırasında 9-12 kilo ortalama kilo alımının, “normal değerler olarak belirtmiştir.Tabiki bu kilo miktarı sizin ağırlığınıza göre değişkenlik gösterebilir özellikle çok zayıf bayanlarda hamilelik zamanında biraz daha fazla kilo alması istenir ki bebişe daha faydalı olsun.

Hamilelikte ne zaman kilo alınır?

Normal, sağlıklı bir kadın için kilo alımını 8-10 kg dan az sınırlamak için hiçbir neden yok gibi görünüyor. İdeal olarak hamilelikte ilk kilo alımı ilk 3 ayda 3 kilo olarak değerlendirebilir, geri kalan kilo ise son altı ayda oldukça eşit ve tutarlı bir şekilde birikir. Bununla birlikte, doktorun ortalama veya “normal” insanlardan oluşan grupları değil, bireyleri tedavi ettiğini unutmayın; bu nedenle, hamile kadın için tavsiyelerde bulunur. 

Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalıdır?


Genellikle gebeliğin ilk birkaç haftasından sonra besin gereksinimleri önemli ölçüde artar. Hekim vitamin ve mineral takviyeleri önerebilir, ancak bunlar iyi beslenme alışkanlıklarının yerine geçemez (veya herhangi bir şekilde bu ihtiyacı azaltamaz). Temel olarak, hamile bir kadının beslenmesi, protein, vitamin ve mineral bakımından yüksek yiyecekleri vurgulamak için değiştirilmiş geleneksel bir beslenme türüdür.

Bazı kadın doğum uzmanları, çoğu kadının ek demir ve folik aside (B vitaminlerinden biri) ihtiyaç duyacağına inanmaktadır. Bunun ötesinde, düzgün beslenen bir kadının hiçbir takviyeye ihtiyacı olmayabilir.

Bu yazıyı okuyanlar " LIMON SUYU HAMILE KALMAYI ENGELLER MI? " yazımıda okudular.

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski