Armut Bağırsakları Çalıştırır Mı? | İshalken Armut Yenir Mi?


Armut herkesin çok sevdiği ve faydalarının saymakla bitmeyeceği mükemmel bir meyvedir. Peki armut bağırsakları çalıştırır mı? İshalken armut yenir mi? Bu soruların cevaplarını  vereceğim bugün. Armut yemek her ne kadar çok keyifli olsa da armut bağırsak bozar mı? Takipçilerimim en çok sorduğu sorular arasında yer alıyor. Bende bu nedenle bugün armut sindirime iyi gelir mi?  Bu konu hakkında bildiklerimi paylaşacağım. Sizlerde armut yedikten sonra ishal olduysanız eğer lütfen tecrübelerinizi konu altına yorum yazarak benle paylaşın.

Armut Bağırsakları Çalıştırır Mı?

Armut da bulunan yüksek lif oranı sindirim sistemimizi daha çok çalıştırmamıza neden olabilir. Sadece armut için değil diğer yüksek lifli meyvelerde biraz fazla yenildiği takdirde muhakkak bağırsakları daha fazla çalıştıracaktır. Zaten bu nedenle mide temizlemek için meyve detoksları yapılarak vücut yenilenmesi sağlanmaktadır.

1 adet armut 5.6 gram lif içerir. Bu oran yetişkin birinin günlük lif ihtiyacının %25 ini karşılar. Gün içinde diğer besinlerden aldığımız lifi de hesaba kattığımızda günde 1 den fazla armut yemek muhakkak bağırsak hareketlerimizde normalden daha fazla çalışma sağlayacaktır.

Armut İshal Yapar Mı?

Lif, sindirim sistemimizdeki su ile bağlanarak atığa nem ve ağırlık katarak dışkıyı bağırsaklarınızda hareket ettirerek armut ishal oluşumuna neden olur.. İki tür liften biri olan çözünür lif de nemi emerek kabızlığa yardımcı olur. Bir seferde çok fazla lif tüketmek ishale neden olabilir. Bu nedenle armut ishal yapıyor mu sorusunun cevabı, evet fazla tüketildiğin de armudun ishal yapmaması için hiçbir neden yok.

İshalken Armut Yenir Mi?

İshal olduğunuzda armut yemek çok iyi bir fikir olmayabilir ancak çok fazla olmadan faydalı liflerden yararlanmak için ishalken günde yarım armut yemenin bir sakıncası yoktur. Bunun yanında bol bol sıvı da tüketirseniz herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmazsınız.

Armut Gaz Yapar Mı?

Armut da , gaz, şişkinlik ve ishale neden olacak kadar fruktoz ve sorbitol vardır. Bu maddeler armutta müshil etkisi yapabilir ve ishale neden olabilir.

Armudun Faydaları nelerdir?


Sizlere tavsiyem özellikle armut suyu yerine taze bir şekilde armut yemeniz olacaktır. Bu şekilde hem armudun sağlığa olan faydalarından vazgeçmemiş olursunuz hem de çok daha az kalori alarak kilonuza dikkat edersiniz. Evet değerli arkadaşlar bugün armut gaz yapar mı? Armut bağırsakları çalıştırır mı? İshalken ne kadar armut yenir? Bu konular üzerine araştırmalarımı paylaştım. Sizlerde sindirim sisteminiz için armut tüketiyorsanız eğer yorumlarınızı konu altına yazmaktan lütfen çekinmeyin.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski