Badem Sivilce Yapar Mı? | Badem Günde Ne Kadar Tüketilmeli?


Kıtır kıtır mis gibi sıcacık kavrulmuş badem sevmeyen var mı arkadaşlar?😃 Bugün sizler için badem sivilce yapar mı? Badem günde ne kadar, kaç adet tüketilmeli? bu soruların cevaplarını vereceğim. Hepimizin severek yediği bademi, fiyatların çok yükselmesi ile eskisi kadar yiyemesek de özellikle ergenlik dönemindeki arkadaşlar badem sivilce yapıyor mu? diye merak ediyor. Bende bu yüzden günde kaç adet badem yenmeli? Ne kadarı sağlıklı, ne kadarı bize fazla gelip sivilce yapar bu konulara değineceğim. Sizlerde badem ve sivilce ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yazabilirsiniz.

Badem Sivilce Yapar Mı?

Aslında hiçbir gıda tek başına sivilce yapmaz yada sivilce oluşumuna engel olmaz. Sivilce yapan asıl unsur bir besinden, bu badem olur fındık olur yada çikolata olur hiç fark etmez, aşırı yememektir. Fazla tüketilen her besin vücutta bir karşılık bularak bize dur sinyali vermek için ya ateş yapar ya sivilce yada başka olumsuz bir durum.

Bir başka durum ise bademin içerdiği yağ asitleri dolayısı ile sivilce yaptığı düşünülmektedir. Bu noktada hem fikiriz ancak sadece bademde bu tür yağlar yok. Bu nedenle bademin sağladığı mucizevi faydaları bir kenara atıp sadece sivilce yapar düşüncesi ile fındık, badem gibi besinlerden uzak durmak tamamen yanlıştır. 

Ayrıca bilimsel araştırmalar badem sivilce yapar mı sorusunun cevabını net bir şekilde vermemiş sadece içerdiği omega 6 yağ asitleri nedeni ile sivilce oluşumunu tetiklediği düşünülmektedir. Bu mantıkla düşünüldüğünde tüm kuruyemişler sivilce yapar ve uzak durulması gerekir.

Badem Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Ergenlik döneminde yada hassas bir dönemde olduğunuz zaman sadece badem değil birçok yağlı gıdadan uzak durmanız sizlerin sağlığı için daha iyidir. Özellikle herhangi bir alerji belirtiniz varsa yada hassas bir cilde sahipseniz eğer bademin sivilceye neden olma ihtimalide artacağı için elimizden geldiğinde daha az badem ve kuruyemiş tüketmeliyiz.

Sağlıklı ve yeterli olan özellikle diyetteyseniz ve sivilce istemiyorsanız eğer günde en fazla 3-4 adet badem yemek yeterlidir. Fazlası kilo ve sivilce yapabilir.

Kavrulmuş Badem Kaç Kalori?

Bademden bu kadar bahsetmişken bademin ortalama kalori bilgilerini de verelim ki herkesin aklında hem kilo verme konusunda bir fikir olsun hem de içerdiği yağ miktarı ile sivilce oluşumu arasında bir bağlantı kurabilsin.

1 adet kavrulmuş tuzlu badem 15 kaloridir. Buda 1 avuç badem yediğinizde en az 200 kalori alacağınız anlamına gelmektedir. Ayrıca 1 çay bardağı kavrulmuş bademde 37 gram yağ bulunmaktadır. Buda fazla badem yediğimizde nasıl sivilce oluşumunu tetiklediğini gösterir niteliktedir.

Bademin Faydaları nelerdir?


Badem ve sivilce ilişkisi bu şekilde arkadaşlar. Bugün sizlere badem sivilce yapar mı? Günde kaç adet badem yenmeli? elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım. Sizlerde badem yedikten sonra vücudunuzda sivilce çıkıyorsa eğer lütfen yaşamış olduğunuz tecrübeleri benimle paylaşın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?