Cici Bebe Kilo Aldırır Mı? | Diyette Bebe Bisküvisi Yenir Mi?


Nasıl bir lezzet nasıl bir güzellik bu cici bebe arkadaş.😋 İyi ki diyete başladık bebe bisküvisi yemeden yapamıyorum.😉 Bende bu yüzden cici bebe kilo aldırır mı? Diyette bebe bisküvisi yenir mi? gibi sorularına cevap vereceğim bu yazımı yazdım. Sizlerde benim gibi yetişkin olsanız bile her gün cici bebe yemek gibi büyük bir zevkiniz var ancak zayıflamak istiyorsanız eğer yazımı okumadan geçmeyin.🙋


Ufakken kıymetini bilemedik bebe bisküvilerinin, annemiz uçak geliyor aç ağzını dedikçe biz kaçırdık kendimizi. Hata yapmışız aga.😎 Ama annemiz de cici bebenin yanında hiç sütlü bir türk kahvesi yada nescafe getirmedi ki, ağız tadı ile löpp löpp götürelim çizgi filmimizi izlerken cici bebelerimizi.😊

Eskiden benim hatırladığım 2 ünlü bebe bisküvisi markası vardı. Bunlardan biri "ETİ CİCİ BEBE" diğeri "ÜLKER BEBE BİSKÜVİSİ". Şimdiki gibi yok keçi boynuzlu cici bebe, muzlu cici bebe, tahıllı bebe bisküvisi falan filan 50 çeşit cici bebe çıkmış. Siz hangi bebe bisküvisini sevdiğinizi yorumlar kısmına lütfen belirtin. Ben en çok klasik bildiğimiz Eti yada Ülker'in bebe bisküvisini seviyorum.


Nescafe yada türk kahvesi ile öyle güzel gidiyor ki, insan kahvenin yanına çikolata falan aramıyor. Dışarıdan bakıldığı zaman koskoca adam bebek bisküvisi mi yer gibi bir algı olsa da gerekirse gizli gizli oğlanın bebek bisküvisini götürmeye devam ederiz.😋 

Son zamanlarda annesine, her ne kadar desem de, oğlan klasik cici bebe seviyor diye, gidiyor yeni çıkan bebek bisküvilerinden alıyor illa, bizim iş zora sokuyor. Şu ara her yerde keçi sütlü bebek bisküvileri görüyorum. Ne çıkaracaklarını şaşırdılar.
 
Keçi sütü moda oldu bu ara yeni anneler arasında, her yerde keçi sütlü mamalar, keçi sütlü cici bebeler...😕 Çaktırmadan keçi sütlü bisküviden aldım ama hiç klasik tadı alamadım. Rengi bile kahverengi insanın pek yiyesi gelmiyor. Muhakkak bebekler için çok faydalı ve besleyici bebek bisküvisidir ancak ben pek alışamadım açıkçası.Artık gelelim konumuza bakalım cici bebe kilo yapar mı? Diyette ne kadar cici bebe yenir? Yada Yenir Mi? 😖 Bu konuları anlatmaya... Öncelikle işin bilimsel olarak netlik kazanılması için cici bebe kaç kalori? Bunu öğrenelim daha sonra diğer bebe bisküvilerinin kalori değerlerini de öğrendikten sonra diyette bebek bisküvisi yemek kilo aldırır mı? ile devam edelim.

Eti Cici Bebe Kaç Kalori?

Severek yediğimiz sade (klasik) bildiğimiz Eti Cici Bebenin 1 adeti 18 kalori, 100 gramı ise 450 kaloriye denk gelmektedir. Bebekler için üretildiğinden dolayı içerisinde bol miktarda süt, yağ, şeker gibi kalorili malzemeler olduğu için her ne kadar bebe bisküvisinin 1 adeti 18 kalori olsa da cici bebeler çok ufak olduğu için toplamda oldukça fazla kalori almış olacağız anlaşılan.😒

Ülker Bebe Bisküvisi Kaç Kalori?

Adet ve gram bazında bakıldığı zaman o da Eti Cici Bebe ile aynı kaloriye sahiptir. Yani 100 gr Ülker Bebe Bisküvisi ortalama 450 kaloridir.


Muzlu Cici Bebe Kaç Kalori?

Çok fazla bu konuyu uzatmayacağım kısa ve öz olarak tahıllı cici bebe olsun, sebzeli cici bebe olsun genel olarak 1 adedi 18 kalori, 15 adet cici bebe 270 kalori, 1 paket cici bebe 1105 kalori ve 1 paket tahıllı cici bebe 1070 kaloridir. Artık bu bilgiler ile cici bebe zayıflatır mı, kilo mu aldırır inceleyebiliriz.


Cici Bebe Kilo Yapar Mı?

Cici bebe üretiminin genel amacı zaten bebişleri biran evvel büyütmek ve onlara gerekli kaloriyi sağlamak olduğundan bebe bisküvilerinin kalori miktarları oldukça yüksektir. Bu nedenle diyet yaparken süt ve bebek bisküvisi yemek çok da doğru bir tercih olmaz. Ancak her yiyeceğin azı karar çoğu zarar olduğu için, siz eğer o gün almanız gereken kalori miktarında denge sağladıysanız yada yemeniz gereken 1 kase pudingi yemeyip onun yerine aynı kalori değerine sahip bebe bisküvisi seçerseniz eğer böyle bir durumda cici bebe diyeti bozar mı diye sorsalar tabi ki hayır deriz. Önemli olan yediğiniz miktarı ve aldığınız kaloriyi bilmenizdir. Yani kısacası diyette cici bebe (bebe bisküvisi) yenir mi? sorusunun cevabı: Mümkün olduğunca yetişkinler olarak uzak durun ancak ufak bir porsiyon tüketirseniz eğer çokta problem olmaz.🙈🙉🙊

Bebe Bisküvisinin Besin Değerleri Nedir?

100 gr olarak değerlendirildiğinde cici bebenin besin değerleri aşağıdaki gibidir:

Enerji 1864kj / 443kcal

Yağ 14g

Doymuş Yağ 7.5g

Trans Yağ 0g

Karbonhidrat 73.6g

Şeker 26.4g

Lif 2g

Protein 4.7g

Tuz/Sodyum 0,4g / 0,19gCici Bebe Faydalı Mı?

Tabi kapalı hazır bir ürün olduğu için anneler cici bebe zararlı mı? Yoksa faydaları var mı? diye düşünmeden geçemiyor. Evde yaptığınız çorba ile bir tutmamak gerek cici bebeyi. Siz zaten ev yemeklerinizden, yaptığınız organik yoğurtlardan bebeklerinize verirken cici bebeyi de destekleyici olarak kullanırsanız eğer şahsi görüşüm oldukça faydalı bir gıda olduğundan yanadır. Bizlere de annelerimiz yıllarca süte cici bebe batırıp yedirdi ve çok şükür cici bebeden herhangi bir zarar gören birini görmedim. 

En basitinden bir bakkal veya markete uğradığımızda o kadar çok zararlı şey var ki, bunların yanında cici bebe çok masum ve bebekler için faydalı bir gıdadır diyebilirim.

Aşağıda cici bebe ile ilgili araştırma yaparken karşılaştığım ve çok ilgimi çeken bir kaç video var arkadaşlar mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Cici Bebe Kas Yapar mı?


Cici Bebeden Mükemmel Pasta Tarifi


Evde Cici Bebe Nasıl Yapılır?


Cici Bebe Bisküvisi İle İlgili Merak Edilen Diğer Sorular

Sosyal medya üzerinden cici bebe tüketimi ile ilgili birçok soru alıyorum ve bu soruların bazıları oldukça ilginçte olabiliyor. Gelen tüm soruları ve verdiğim cevapları tek başlık altında sizlerle paylaşıyorum, belki işinize yarar.

Bebe bisküvisi zararlı mı?

Yıllardır tüketilen cici bebe bisküviler benim görüşüme göre haftada 2-3 kase yenildiğinde herhangi bir zararı yoktur ama her gün 3 öğün sürekli bebe bisküvisi yemek de maalesef çok sağlıklı değildir. Sonuçta cici bebe evde yapılmıyor ve fabrika ortamında yapılan her paketli gıdada olduğu gibi içerine dayanması için bazı maddeler konuyor olabilir. Özellikle son yıllarda palm yağları ve trans yağ kullanan bebe bisküvisi markaları artık anneler tarafından tercih edilmiyor. Kısacası çok sık olmadığı sürece arada bebeğinize bebe bisküvisi vermekte bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuçta çocuğunuz okula başladığı an birçok paketli gıda ile karşılaşacak ve siz sürekli çocuğunuzun yanında olamayacaksınız. Önemli olan her şeyin ne kadar tüketilmesi gerektiğini çocuklara aşılamak.

Bebe bisküvisi ne zaman (KAÇINCI AYDA) verilir?

Temel bilinen bilgi bebeklerinize ilk 6 ay bırakın bebe bisküvisini su bile vermemeniz yönünde bilimsel çalışmalar var. Durum böyle olunca cici bebe içinde mantıklı olan 6 aydan sonra kademeli denemeler yaparak ve muhakkak doktorunuzdan onay alarak bebeğinize 6. aydan sonra bebe bisküvisi verebilirsiniz.

3, 4, 5, 6 aylık bebeğe cici bebe verilir mi?

3 aylık, 4 aylık ve 5 aylık bebeğe cici bebe vermek doğru değildir ancak annenin sütü yoksa ve bebek sadece mama ile besleniyorsa doktorunuza danışarak çok gerektiğinde az miktarda bebe bisküvisi verebilirsiniz. 6 aylık bebekler ise yine doktor kontrolü altında cici bebeye başlayabilirler.

Bebeklerde cicibebe kabızlık yapar mı?

Evet özellikle cici bebe yeni başlandıysa ve bebeğiniz çok fazla sıvı tüketimi yapamıyorsa bebeklerde cicibebe kabızlık yapabilir. Bu gibi durumlarda cici bebe tüketimi azaltılmalı ve bolca sıvı verilmelidir.

Cici bebe 1 ayda ve 1 haftada kaç kilo aldırır?

Bu sorunun cevabı gerçekten çok zor olsa da eğer beslenmeniz düzenli ve iyi durumdaysa cici bebe takviyesi ile haftada yarım kilo ile 1 kilo arası, ayda ise 3-4 kilo almanız mümkün olabilir. Çünkü cici bebe oldukça kalorili ve besleyicidir.

Cici bebe boy uzatır mı?

Bebe bisküvisi tek başına boy uzatmaz. Boy uzama olayı %85 genlere bağlıdır. Kalan %15 lik kısım ise beslenme alışkanlıklarımız ile gelişir. Cici bebe muhakkak büyümeye yardımcı olur ama sadece bebe bisküvisi yiyerek boy uzar diyemeyiz.

Cici bebe alerji yapar mi? Cici bebede gluten var mı?

Evet cici bebede gluten vardır ve bu nedenle gluten alerjisi olan bebeklerde alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Cici bebe anneye süt yapar mı?

Sadece cici bebeye güvenerek süt yapmasını beklemek çok zordur. Çünkü emziren annelerde süt üretimi en çok kalıtsal özelliklere bağlıdır. Yoksa şişman bayanlarda hiç süt sorunu görünmez olurdu. Elbette ki bebe bisküvisinden alacağınız kalori ve vitaminler süt oluşumunu destekler ama bunun etkisi oldukça azdır.

Cici bebe su ile yapılır mı?

Evet cici bebe bisküvisi su ile yapılabilir. Sütün olmadığı durumlarda yada bebeğiniz inek sütünü sevmiyorsa eğer ılık su ile cici bebe yapabilirsiniz.

Cici bebe günde ne kadar yenmeli?

Açıkçası ne kadar doğal organik yiyecek yese bebeğiniz iççin o kadar iyidir. Cici bebeyi zor zamanların kurtarıcısı olarak kullanabilirsiniz. Günde 1 öğün küçük bir kase cici bebe yenmesi gerekli vitamin ve mineraller açısından yeterlidir.

Cici bebe ishal ve gaz yapar mı?

Bebeklerin mideleri çok hassas oldukları için en ufak bir şeyde ishal yada gaz sıkıntısı yaşayabilirler. Özellikle sütle birlikte fazla tüketilen bebe bisküvisinin ishal ve gaz yapma ihtimali daha fazladır.

Cici bebe göbek yapar mı?

Özellikle yetişkinler paket paket cici bebe tüketirse eğer maalesef göbek yapar. Sadece bebe bisküvisi için değil her şeyin çok fazlası gereksiz depolanacak kaloridir ve buda elbette göbek yapar.


Evet değerli arkadaşlar bugün sizler için cici bebe kilo aldırıyor mu? Diyette sütlü cici bebe yenir mi? sorularının cevaplarını verdim. Sizlerde diyet yaparken zayıflama dönemlerinde yada kas yapma amacı ile bebe bisküvisi kullanıyorsanız eğer lütfen görüşlerinizi konu altına yazınız.

Bu Konumu Okuyanlar Aşağıdaki Yazılarımı da Okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Daha yeni Daha eski