Cici Bebe Kilo Aldırır Mı? | Diyette Bebe Bisküvisi Yenir Mi?


Nasıl bir lezzet nasıl bir güzellik bu cici bebe arkadaş.😋 İyi ki diyete başladık bebe bisküvisi yemeden yapamıyorum.😉 Bende bu yüzden cici bebe kilo aldırır mı? Diyette bebe bisküvisi yenir mi? gibi sorularına cevap vereceğim bu yazımı yazdım. Sizlerde benim gibi yetişkin olsanız bile her gün cici bebe yemek gibi büyük bir zevkiniz var ancak zayıflamak istiyorsanız eğer yazımı okumadan geçmeyin.🙋


Ufakken kıymetini bilemedik bebe bisküvilerinin, annemiz uçak geliyor aç ağzını dedikçe biz kaçırdık kendimizi. Hata yapmışız aga.😎 Ama annemiz de cici bebenin yanında hiç sütlü bir türk kahvesi yada nescafe getirmedi ki, ağız tadı ile löpp löpp götürelim çizgi filmimizi izlerken cici bebelerimizi.😊

Eskiden benim hatırladığım 2 ünlü bebe bisküvisi markası vardı. Bunlardan biri "ETİ CİCİ BEBE" diğeri "ÜLKER BEBE BİSKÜVİSİ". Şimdiki gibi yok keçi boynuzlu cici bebe, muzlu cici bebe, tahıllı bebe bisküvisi falan filan 50 çeşit cici bebe çıkmış. Siz hangi bebe bisküvisini sevdiğinizi yorumlar kısmına lütfen belirtin. Ben en çok klasik bildiğimiz Eti yada Ülker'in bebe bisküvisini seviyorum.


Nescafe yada türk kahvesi ile öyle güzel gidiyor ki, insan kahvenin yanına çikolata falan aramıyor. Dışarıdan bakıldığı zaman koskoca adam bebek bisküvisi mi yer gibi bir algı olsa da gerekirse gizli gizli oğlanın bebek bisküvisini götürmeye devam ederiz.😋 

Son zamanlarda annesine, her ne kadar desem de, oğlan klasik cici bebe seviyor diye, gidiyor yeni çıkan bebek bisküvilerinden alıyor illa, bizim iş zora sokuyor. Şu ara her yerde keçi sütlü bebek bisküvileri görüyorum. Ne çıkaracaklarını şaşırdılar.
 
Keçi sütü moda oldu bu ara yeni anneler arasında, her yerde keçi sütlü mamalar, keçi sütlü cici bebeler...😕 Çaktırmadan keçi sütlü bisküviden aldım ama hiç klasik tadı alamadım. Rengi bile kahverengi insanın pek yiyesi gelmiyor. Muhakkak bebekler için çok faydalı ve besleyici bebek bisküvisidir ancak ben pek alışamadım açıkçası.Artık gelelim konumuza bakalım cici bebe kilo yapar mı? Diyette ne kadar cici bebe yenir? Yada Yenir Mi? 😖 Bu konuları anlatmaya... Öncelikle işin bilimsel olarak netlik kazanılması için cici bebe kaç kalori? Bunu öğrenelim daha sonra diğer bebe bisküvilerinin kalori değerlerini de öğrendikten sonra diyette bebek bisküvisi yemek kilo aldırır mı? ile devam edelim.

Eti Cici Bebe Kaç Kalori?

Severek yediğimiz sade (klasik) bildiğimiz Eti Cici Bebenin 1 adeti 18 kalori, 100 gramı ise 450 kaloriye denk gelmektedir. Bebekler için üretildiğinden dolayı içerisinde bol miktarda süt, yağ, şeker gibi kalorili malzemeler olduğu için her ne kadar bebe bisküvisinin 1 adeti 18 kalori olsa da cici bebeler çok ufak olduğu için toplamda oldukça fazla kalori almış olacağız anlaşılan.😒

Ülker Bebe Bisküvisi Kaç Kalori?

Adet ve gram bazında bakıldığı zaman o da Eti Cici Bebe ile aynı kaloriye sahiptir. Yani 100 gr Ülker Bebe Bisküvisi ortalama 450 kaloridir.


Muzlu Cici Bebe Kaç Kalori?

Çok fazla bu konuyu uzatmayacağım kısa ve öz olarak tahıllı cici bebe olsun, sebzeli cici bebe olsun genel olarak 1 adedi 18 kalori, 15 adet cici bebe 270 kalori, 1 paket cici bebe 1105 kalori ve 1 paket tahıllı cici bebe 1070 kaloridir. Artık bu bilgiler ile cici bebe zayıflatır mı, kilo mu aldırır inceleyebiliriz.


Cici Bebe Kilo Yapar Mı?

Cici bebe üretiminin genel amacı zaten bebişleri biran evvel büyütmek ve onlara gerekli kaloriyi sağlamak olduğundan bebe bisküvilerinin kalori miktarları oldukça yüksektir. Bu nedenle diyet yaparken süt ve bebek bisküvisi yemek çok da doğru bir tercih olmaz. Ancak her yiyeceğin azı karar çoğu zarar olduğu için, siz eğer o gün almanız gereken kalori miktarında denge sağladıysanız yada yemeniz gereken 1 kase pudingi yemeyip onun yerine aynı kalori değerine sahip bebe bisküvisi seçerseniz eğer böyle bir durumda cici bebe diyeti bozar mı diye sorsalar tabi ki hayır deriz. Önemli olan yediğiniz miktarı ve aldığınız kaloriyi bilmenizdir. Yani kısacası diyette cici bebe (bebe bisküvisi) yenir mi? sorusunun cevabı: Mümkün olduğunca yetişkinler olarak uzak durun ancak ufak bir porsiyon tüketirseniz eğer çokta problem olmaz.🙈🙉🙊

Bebe Bisküvisinin Besin Değerleri Nedir?

100 gr olarak değerlendirildiğinde cici bebenin besin değerleri aşağıdaki gibidir:

Enerji 1864kj / 443kcal

Yağ 14g

Doymuş Yağ 7.5g

Trans Yağ 0g

Karbonhidrat 73.6g

Şeker 26.4g

Lif 2g

Protein 4.7g

Tuz/Sodyum 0,4g / 0,19gCici Bebe Faydalı Mı?

Tabi kapalı hazır bir ürün olduğu için anneler cici bebe zararlı mı? Yoksa faydaları var mı? diye düşünmeden geçemiyor. Evde yaptığınız çorba ile bir tutmamak gerek cici bebeyi. Siz zaten ev yemeklerinizden, yaptığınız organik yoğurtlardan bebeklerinize verirken cici bebeyi de destekleyici olarak kullanırsanız eğer şahsi görüşüm oldukça faydalı bir gıda olduğundan yanadır. Bizlere de annelerimiz yıllarca süte cici bebe batırıp yedirdi ve çok şükür cici bebeden herhangi bir zarar gören birini görmedim. 

En basitinden bir bakkal veya markete uğradığımızda o kadar çok zararlı şey var ki, bunların yanında cici bebe çok masum ve bebekler için faydalı bir gıdadır diyebilirim.

Aşağıda cici bebe ile ilgili araştırma yaparken karşılaştığım ve çok ilgimi çeken bir kaç video var arkadaşlar mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Cici Bebe Kas Yapar mı?


Cici Bebeden Mükemmel Pasta Tarifi


Evde Cici Bebe Nasıl Yapılır?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizler için cici bebe kilo aldırıyor mu? Diyette sütlü cici bebe yenir mi? sorularının cevaplarını verdim. Sizlerde diyet yaparken zayıflama dönemlerinde yada kas yapma amacı ile bebe bisküvisi kullanıyorsanız eğer lütfen görüşlerinizi konu altına yazınız.

Bu Konumu Okuyanlar Aşağıdaki Yazılarımı da Okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?