Kilo Almamak İçin Öğlen Ne Yemeliyiz? | Diyetteyken Öğle Yemeğinde Ne Yenir?


Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz kilo almamak için öğlen ne yemeli? Diyetteyken Öğle Yemeğinde Ne Yenir? 🍜🍛🍟🍑 Çoğumuz işyerlerinde ticket olarak bilinen yemek fişleri alıyor ve bunlarla maalesef sağlıklı bir öğlen yemeği yiyemiyor. Öğlen illaki tek seçenek fastfood ise bende fast food ile nasıl sağlıklı ve diyeti bozmayacak fikirler verebilirim diye düşündüm. Sizlerde diyet yaparken öğlen ne yediğinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Her şeyi ne kadar mükemmel planlasanız veya çoğu zaman ne kadar sağlıklı yerseniz yiyin, arada bir öğlen yemeklerinde fast food restoranına gitmeniz gerekir.🍕🍔 İster işlerinizi yaparken ister yolda olun, ara sıra bir fastfood yemeği sağlıklı bir diyete kolayca uyum sağlayabilir. 

Ara sıra söylediğime dikkat edin. Gerçek sorun, insanların bu tür fastfood zincirlerini çok fazla ziyaret etmesidir. Tezgahın arkasındaki adam ya da kız sizi isminizle tanıyorsa ya da en azından yüzünüzü tanıyorsa, çok sık oradasınız demektir.😄 

Günlük kalorili fastfood yemeklerini normal bulan pek çok insan var ancak vermiş olduğunuz siparişte ufak şeylere dikkat ederseniz eğer bu öğlen yemeğini diyeti bozmadan geçirebilirsiniz.

Fastfood yerken kilo almamak için basit fikirler:

  • Siparişinizi basit tutun ve mümkün olduğunca tek küçük bir menüye yönelin.

  • Basit hamburger veya çizburger isterseniz eğer yanına biraz da salata isteyin ve bununla yetinin.

  • İçmek için az yağlı süt veya sadece su seçin asla diyet yada normal kola veya gazlı içeceklere yönelmeyin.

  • Kendinize 500 kalori civarında dengeli ve doyurucu bir öğle yemeği seçecekseniz eğer asla patates kızartmasına yönelmeyin. Çünkü orta bot bir patates kızartması sadece kendisi 500 kaloridir

  • Ayrıca yağda kızarmış tavuk, soğan halkası gibi yiyeceklerden de kesinlikle uzak durmalısınız.


  • Pizza yiyecekseniz eğer tam boy yerine dilim olarak satılan pizzaları tercih edin ve asla üzerine mayonez gibi soslar dökmeyin.

Fastfood Menüleri kaç kalori?

En çok ilgi gören fastfood menüleri kalori ve yağ içeriği en yüksek olanlardır. Yaklaşık 250 kalori ve 10 gram yağ içeren sade bir hamburgerin asla reklamı yapılmaz. Öte yandan, tüm televizyonda ve restoranda reklamları bulunan ayın süper kampanyalı hamburgerleri, yaklaşık 700 ila 1.000 kalori ve 40 ila 60 gram yağ içeriyor! 

Fast Food Yiyerek Kilo Verebilir Miyiz?


Evet arkadaşlar zayıflamak için öğlen ne yemeli? sorusuna elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım. Evet fastfood muhakkak uzak durulması gereken yiyeceklerden biri ama dikkatli seçimler yaparsak öğle yemeğimizi kazasız atlatabiliriz.😎

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:


Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?