Light Süt Kilo Aldırır Mı? Yoksa Zayıflatır Mı?

Diyet yapanların ilk saldırdığı içecek olan light süt acaba kilo aldırır mı? Diyette az yağlı süt içilir mi? Light süt zayıflatır mı? Bu konular ile ilgili bilgiler vereceğim. Sizlerde diyet süt ürünleri kullanıyorsanız eğer lütfen konu altına yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyin. Light süt kilo yapar mı? Konumuza geçelim artık.

Sabah uyandığımızda ayılmak için sütlü bir kahve içmede kesinlikle yanlış bir şey yoktur, ancak güne başlamak için bir fincan sade kahve ile Starbucks, Kahve Dünyası gibi yerlerde, yağ, kalori ve şeker yüklü kahve içecekleri arasında büyük bir fark vardır. Sabah kahvenizi seçerken kilo almamak için mutlaka dikkatli olun. Yeni diyete başlayanlar az yağlı süt seçtiğinizden emin olmalıdır. 

Light Süt (Az Yağlı Süt) Ne Demek?

Az yağlı süt demek yağsız veya % 1 yağlı süttür. Yani light süt denildiğinde aklınıza sıfır kalorili hiç kilo aldırmayan bir süt gelmesin.

Light süt ve normal süt arasındaki fark nedir?

% 2 sütün yağ açısından da düşük olacağını düşünürsünüz, ama aslında öyle değil. Tam yağlı süt % 3,25 süt yağı içerir, bu nedenle % 2 yağlı light süt, tam yağlı sütten çok da uzak değildir. Farkı aşağıdaki kalori değerlerinden kendiniz görebilirsiniz: 

Light Süt ve Tam Yağlı Süt Kaç Kalori?

Tam yağlı sütün kalorisi 100 gr da 63 kaloridir. Light sütün (%2 yağlı) kalori miktarı ise 53 kaloridir. Gördüğünüz gibi iki sür arasında çok fazla bir kalori farkı yok. Bazı süt firmaları %1 yağlı diyet sütler de üretmektedirler. Bu %1 yağlı süt ise 43 kaloridir.Light Süt Kilo Yapar Mı?

Light süt fazla içildiği taktirde tabi ki kilo yapar. Siz nasılsa yağı alınmış süt kilo yapmıyor diye, günde bardak bardak süt içerseniz eğer oldukça fazla kalori almış olursunuz ve bu durumda diyet süt size kilo aldırmış olur. Ancak light sütü siz diyette öğün araları ve iştah kesme amacı olarak kullanma yolunu seçerseniz eğer ki bu yol en mantıklı ve sağlıklı yoldur. İşte o zaman light süt kilo yapmaz. Aşağıda çok güzel ve bilgilendirici bir video var izlemenizi tavsiye ederim.
Yağlı Süt ve Yağsız Süt Arasındaki FarklarYağsız süt ve yoğurtlar zararlı mıdır?


Evet arkadaşlar bugün sizlere diyette light süt kilo aldırır mı? Light süt ve tam yağlı sütler arasındaki farklardan bahsetmeye çalıştım. Sizlerde light sütlerle yaşamış olduğunuz kilo verme maceralarınızı konu altına yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu Konumu Okuyanlar Aşağıdaki Yazılarımı da Okudular:
Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?