Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı? | Diyette Patlamış Mısır Yenir Mi?


Patlamış mısır harbiden masum mu beyler? Patlamış mısır kilo aldırır mı? Yoksa diyetteyken doya doya patlamış mısır yeme hayallerimiz suya mı düştü.😎 Bugün sizlerle her kilo vermek isteyen kişinin aklına takılan diyette patlamış mısır yenir mi? Sorusunun cevabını ayrıntılı olarak ele alacağım. Kim tüm gün netflix mısır kovası alıp, dizi, film keyfi yapa yapa patlamış mısır yiyerek zayıflama olayına hayır der ki? Bence hiç kimse.😊 Ama her şey düşündüğümüz gibi olmayabilir. Haydi bakalım artık konumuza geçip diyet yaparken patlamış mısır kilo yapar mı? kilo verdirir mi? İnceleyelim.

Yağsız patlamış mısır kalorisini düşününce yahu bu 1 avuç kuru mısır, altı üstü kaç kalori olabilir ki diyerek benimde perhiz yaparken aklımın ucuna hep gelen konulardan biriydi mısır patlatması kilo yapar mı? diye. Çünkü bu olayın hayali bile süper abi. Sabahtan akşama hele bu evden çıkamadığımız dönemde hem keyifle film keyfi yapılabilecek hemde lezzetli tuzlu patlamış mısır lezzetinden geri kalamayacaktım.

Tabi bu olaya girişmeden önce, muhakkak patlamış mısırın kalorisi nedir? Yağsız mısır patlatılır mı? gibi konuları öncelikle çözmem gerekiyordu. İşin en başında diyette patlamış mısır yemek için maalesef yağsız bir şekilde patlatmam gerektiğinin farkındaydım. Başta yağsız mısır patlatmak çok kolay gibi gelsede iş uygulamaya geçince maalesef olmadı. Neden derseniz eğer cin mısırlar yağ olmadığı için yanmaya başlıyor ve yağlı mısır halinden çok daha geç patlıyor. Durum böyle olunca da elinizde %30 u patlamaya hiç niyeti olmayan tane mısırlarla, kap kara olmuş yanmıştan bir hallice patlamış mısırlar kalıyor.😡 Neyse ki yaptığım araştırmalarda çelik tencere kullandığım için mısırların yandığını öğrendim ve izlediğim 1-2 videoda hiç yakmadan yağsız mısır patlama olayını çözmüş oldum. Sizlere de kısaca nasıl yağsız mısır patlatılır? Anlatıp birde eklediğim videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.💣💣💣

Yağsız Mısır Patlatma Nasıl Yapılır?

Yağ olmadan mısır patlatmak için öyle pahalı yağsız mısır patlatma makinesi gibi şeylere ihtiyacınız yok aslında. İhtiyacınız olan tek şey evde olan granit yapışmaz bir tencere. Artık çoğumuzun evinde yapışmaz 1 tanede olsa tenceresi oluyor. Yağsız mısır patlatmak içinde yapışmaz bir tencere tüm ihtiyacımızı görüyor. Granit tenceremizi orta ateş olan ocağımıza getirerek içerisine 1 su bardağı kadar patlatmalık mısır koyuyoruz. Daha sonra orta ateşte hiç ellemeden bekliyoruz. Orta ısıda ve yapışmaz malzemede mısır patlatmak çelik tencereye göre çok daha kolay ve temiz olduğu için. Mısırlar kendi kendine yanmadan patlıyorlar. Tüm patlama sesleri bitince ocağı kapatıp 2 dakika bekledikten sonra diyet patlamış mısır hazır hale gelmiş oluyor. Konuyu iyice algılayabilmeniz için iyi niyetli bir ablamızın yağ koymadan yaptığı pamuk gibi patlamış mısırları izleyelim.

Diyet Patlamış Mısır Tarifi


Diyetteyken patlamış mısır nasıl yapılır öğrendikten sonra artık gelelim patlamış mısırın kalorisine. Patlamış mısırda diğer gıdalara göre avantajlı olan yanı ağırlık olarak çok hafif olması. Yani aynı kaloriye sahip başka bir yiyeceğin 150 gr mı çok daha az bir miktara sahipken 150 gr patlamış mısır baya büyük bir kova olabilir.


Yağlı ve Tuzlu Patlamış Mısır Kaç Kalori?

Tabi ki öncelikle normal hayatta tükettiğimiz sıvı yağında yada biraz tereyağında kavurarak yaptığımız yağlı patlamış mısır kaç kalori bunu öğrenelim. Yağda patlamış mısırın 100 gr mı ortalama 550 kaloridir. Ben gram hesabından anlamam 1 su bardağı yağlı tuzlu patlamış mısır kaç kalori derseniz arkadaşlar, yaklaşık 115 kaloridir. 1 su bardağı patlamış mısırı 5-10 dakikada bitirdiğimizi düşünürsek eğer, bir film yada dizi izlerken en azından 3 su bardağı kadar patlamış mısır tüketmek isteriz. Bu da 1 bölüm dizi için 350 kalorilik patlamış mısır yediğimiz anlamına geliyor. Hele birde kola patlamış mısır falan yapayım derseniz kesinlikle o zaman patlamış mısır kilo aldırır durumuna geçersiniz.

Yağsız Tuzsuz Patlamış Mısır Kaç Kalori?

Burada tuzlu yada tuzsuz patlamış mısır olayına takılmamanızı tavsiye ederim. Çünkü tuzlu patlamış mısırda tuzsuz patlamış mısırda aynı kalori. Ama tuzun iştah açıcı etkisi ve sağlığımıza olan zararları düşünüldüğünde tabi ki ya tuzsuz yada az tuzlu patlamış mısır tüketmeniz daha doğru olur. Yağsız patlamış mısırın kalorisi 340 kaloridir. (100 gr) 1 su bardağı yağsız patlamış mısır ise 74 kaloridir. Bu hesaba göre her 100 gr patlamış mısırda yağsız olursa eğer 200 kalorilik gibi bir avantajınız oluyor. 200 kaloride 2 çorba kaşığı sıvı yağın kalorisine eşittir.

Patlamış Mısır Kilo Yapar Mı?

Patlamış mısırın yağlı ve yağsız kalori değerlerini öğrendikten sonra artık net ve bilimsel bir şekilde patlamış mısır kilo aldırır mı? Sorusunun cevabını verebilirim. Diyet yaparken mantıklı miktarlarda ve sağlığınız için çok az tuzlu ve yağsız şekilde patlamış mısır yiyebilirsiniz. Ancak bu mantıklı miktarı biraz açmak istiyorum. Benim düşüncem yağsız olarak günde en fazla 2 su bardağı patlamış mısır tüketmelisiniz ki kilo almayın hatta zayıflayın. Çünkü 2 su bardağı patlamış mısır ortalama 150 kalori eder. Buda eğer diyette zayıflamak istiyorsak günlük en fazla 1300 kalori gibi almamız gerektiğini düşündüğümüzde yeterli bir kalori miktarıAsla sadece patlamış mısır yiyerek kilo verme gibi konulara saldırmayın. Yada patlamış mısır diyeti gibi tek tip beslenme çeşitlerine yönelmeyin. Bunlar hem kısa vadeli zayıflama planları olur hem de sağlıksız olur.

Artık gelelim patlamış mısır yazımızla ilgili daha ayrıntılı konulara. Patlamış mısır çok faydalı doğal bir üründür. Açıkçası televizyon izlerken cips, kraker yemek yerine yıllardır anneannelerimizin bizlere yaptığı gibi sıcak sıcak misler gibi patlamış mısırlarımızı yemek çok daha sağlıklı bir yoldur. Bu bakımdan sizlere patlamış mısırın faydalarından söz etmeden de geçmek istemiyorum. Bazı kişiler patlamış mısırın zararları konusunda bazı bilgiler vermeye çalışsa da bu zarar daha çok kavurduğunuz yağdan dolayı gelmektedir ve inanın diğer hazır gıdalara göre belirli ölçülerde tüketildiği takdirde eminim ki patlamış mısır asla zararlı falan değildir.

Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?

Patlamış mısır fazla tüketilmediği takdirde kilo aldırmaz dediysek, patlamış mısır yiyerek kilo verin demedik.😎 Patlamış mısır yiyerek zayıflamak nedense kulağa çok hoş gelse de maalesef tek başına sadece patlamış mısır yiyerek zayıflamanızın imkanı yok. Bu durum oldukça sağlıksız ve gereksizdir. O nedenle lütfen artık patlamış mısır kilo verdirir mi gibi soruları kenara bırakarak nasıl sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirim konularını düşünmeye odaklanalım. Hepimiz patlamış mısır diyeti ile kilo vermenin uzun dönemde işe yaramayacağının farkındayız. Kendimizi kandırmayalım.

Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir?

Bilimsel faydalarına geçmeden önce her şeyden önce patlamış mısır bizim kültürümüzdür. Önceden ne bu kadar cips nede hazır yiyecekler varken akşam muhabbetlerinin yanında ya çekirdek yada patlamış mısır olurdu.

İlginizi Çekebilir: Çekirdek Kilo Aldırır Mı?

İçerisinde boş miktarda polyphenol antioksidan bulunduğundan dolayı kalp ve kanser hastaları için mükemmel bir besindir. Tabi yağsız olmak şartıyla.

 Ayrıca içerdiği B ve E vitaminleri ile çok daha sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olursunuz.

Açıkçası bu patlamış mısırın faydası konusunda uzman birinden yardım alsak çok daha bilimsel olur. Haydi bakalım aşağıdaki videoyu izlemeden devam etmeyelim.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu: Mısırın bilinmeyen faydaları


Mısırın faydalarını öğrendikten sonra hiç patlamış mısır nasıl patlar? merak ettiniz mi? Ben açıkçası yıllardır araştırmak istediğim konuyu bu makaleyi hazırlarken öğrenme fırsatım oldu. Belki çocukluğumdan beri bu sem sert cin mısırlar nasıl yumuşacık patlamış mısırlara dönüşüyor diye hep merak etmişimdir. Şimdi bu gizemi çözme zamanı. 😎

İlginizi Çekebilir: Su İçerek Efsane Kilo Veriyorum

Mısır Nasıl Patlıyor?

Aslında tüm olay cin mısırın içerisindeki nişastadan ibaret. Kuru haldeki mısırın içinde bile çok az miktarda olsa bile su bulunuyor. Isıya maruz kalan cin mısır bu suyu kaybediyor ve o anda nişasta açığa çıkarken birden yapışkan bir formdan soğuma etkisiyle bildiğimiz patlamış mısır halini alıyor. Anlatırken bile ne kadar mucizevi bir olay olduğunu düşündüğüm mısırın patlama olayını yavaş çekimde izlemek ister misiniz. Bu konuyu merak ediyorsanız eğer mutlaka aşağıdaki videoyu izleyin arkadaşlar.

Mısır patlarken yavaş çekim videosu.


Patlamış mısır denildiğinde son dönemde aklıma "mısır patlağı" adı işe satılan sıkıştırılmış lezzetli şeyler geliyor. Katkı maddeleri ile normal mısırdan çok daha aromatik ve lezzetli olan mısır patlakları özellikle çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor. Peki bu mısır patlakları kaç kalori? Mısır patlağı kilo aldırır mı? buna da bir bakalım arkadaşlarım.😋Mısır Patlağı Kilo Yapar mı? Diyette Mısır Patlağı Yenir Mi?

Benim en sevdiğim mısır patlağı markası "Eti Gong". Neden Gong mısır patlağı derseniz sanırım tuz oranı o kadar iyi ayarlanmış ki tam benim sevdiğim oranda. Ayrıca hazır patlamış mısır olarak da "Çerezza Popcorn" u tek geçerim. Tabi bu mısır patlağında yağ ve tuz bol miktarda var ama diyette bile olsak haftada 1-2 kere küçük kaçamaklar yapabiliriz diye düşünüyorum. O nedenle abartmadan diyette mısır patlağı yiyebiliriz ki birde "Eti GONG" u kıyas alarak kalori bilgisini de verelim. Bu arada o hardallı, ballı patlamış mısırları hiç sevmiyorum hiç bana göre değil bunu da belirtiyim.😕

"Eti Gong Mısır Patlağı" Kaç Kalori?

100 gr olarak baz alırsak eğer Eti Gong mısır patlağının 100 gr mı 460 kalori. 1 adet mısır patlağı (Gong) ise 50 kaloridir.

Youtube'da araştırma yaparken mükemmel bir patlamış tarifi önüme çıktı ve çok ilgimi çekti. Sizlerle paylaşmak istedim. Zamanınız varsa muhakkak bir göz atın.

PATLAMIŞ MISIRI BÖYLE DENEYİN😋ENFES BİR LEZZET ❗️


Şöyle bir baktım da maşallah ansiklopedi gibi tek bir "patlamış mısır kilo aldırır mı" konusunu döşemişiz resmen.😜 İnanın bu konu ile ilgili neyi merak ettiysem her şeyi araştırdım ve bilgileri doğrulattım. Hepsini bir araya topladım ve sonuç bu oldu. Kısaca konumuzun özetini geçersek akşamları yada sabahları hiç fark etmez, diyette patlamış mısır yemek kilo yapmaz ve DİYETİ BOZMAZ ama fazla olmamak ve yağsız olmak şartıyla tabi.😍 Sizlerde lütfen patlamış mısır hakkındaki yorumlarınızı konu altından bana yazmayı unutmayın. Haydin hoşçakalın... Bol popcornlu günler.😋😋😋

Bu Konumu Okuyanlar Aşağıdaki Yazılarımı da Okudular !!!
Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?