1 Haftada Kolayca 3 Kilo Nasıl Verdim? | 3 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Lazım?

Haftada 3 kilo vermek çoğu insanın diyete başlarken ki en büyük hayalidir. 1 haftada 3 kilo nasıl verilir? Öğrenmek mi istiyorsun. Bu mümkün, ancak 1 haftada 3 kilo verdim diyebilmek için kararlı ve öz disiplinli olman gerekir. Herkes bunu başaramaz. Sadece kendine hakim olmayı bilenler bir hafta içinde en az 3 kilo verebilir. Evet arkadaşlar bugün sizlere 1 haftada 3 kilo verdiren diyetimden bahsedeceğim. Sizlerde yorumlarınız ile konumuza ortak olabilirsiniz.
Pek çok insan hızlı bir şekilde kilo vermek istiyor ama bunun için hiçbir şey sarf etmiyor. Bu şekilde olumca da maalesef sonuçlar pek olumlu olmuyor ve bırakın haftada 3 kiloyu ayda 1 kilo bile zayıflayamıyorsunuz. Ancak yaşantınızda bazı fedakarlıklar yapar ve birkaç yeme alışkanlığınızı değiştirirseniz eğer sonuçları hızlı bir şekilde görebilirsiniz. 

1 Haftada 3 Kilo Nasıl Verilir?


Kalori alımını sınırlamak, haftada 3 kilo vermenin ilk adımıdır. Çoğu insan günde kaç kalori aldığını takip etmez. Günlük kalori alımınızı bilmek önemlidir ve bunu hemen takip etmeye başlamalısınız. 

  • Günlük bazal metabolizma hızınız ile ihtiyacınız olan kalori miktarını ortalamanızı belirledikten sonra, her gün alacağınız kalori miktarını 1000 kalori azaltın. Bu, hızlı kilo vermek için iyi bir başlangıçtır.
  • Bunu atıştırmalıkları ve abur cuburları keserek, mayonez yerine yoğurt kullanarak ve kızarmış ve işlenmiş gıdalardan kaçınarak yapabilirsiniz. 
  • Haftada 3 kilo vermeyi gerçekten istiyorsanız her gün sekiz bardak su içmelisiniz. 
  • Diyet gazlı içeceklerden veya normal kola, gazoz gibi içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız.
  • Su doğal bir iştah kesicidir ve ayrıca vücudunuzun doğal metabolizmasını artırarak sindirime yardımcı olur. 
  • Mutlaka spor yapmalısınız yoksa haftada 3 kilo vermek gerçekten çok zorlaşır. Özellikle koşu ve ağırlık kaldırma gibi seçimler zayıflamak için uygun spor türleri olabilir.
  • Tatlı ve şekerden kesinlikle uzak durmalı mümkünse diyette hiç tatlıya bulaşılmamalıdır.

3 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Lazım?


Günlük alacağınız kalori erkeklerde 2400-kadınlarda ortalama 1800 olduğunu varsayarsak eğer, 1000 kalori diyet ile 2000 kalori ise yaptığımız spordan eksiye düşmelidir. Çünkü haftada 3 kilo vermek için en az 21.000 kalori fazladan yakılması gerekir. Yani siz orta kıvam bir diyet ile spor yapmadan asla haftada 3 kg veremezsiniz, bu bilimsel olarak imkansızdır. O yüzden de haftada 10 kilo falan verdiren şok diyetler ne kadar inandırıcı tekrar düşünün. Haftalık 21.000 kalori yakmamız gerekeceğine göre günde 3000 kalori yakılmalı ki haftada 3 kilo verelim. Bunun sağlıklı ve kabul edilen miktarı haftada 1 kilo vermek olduğunu da hatırlatalım. 

Yani kısaca günde eksi 3000 kaloriye düşerseniz eğer 3 kiloyu 1 haftada verebilirsiniz. Bu gerçekten kolay bir süreç değildir.

Haftada 3 kg vermek sağlıklı mı?

Bence kesinlikle sağlıklı değil arkadaşlar çünkü diyet yaparken en önemli husus devamlılık sağlamak. Siz isterseniz haftada 10 kilo verin ama devamı gelmediğinde tekrar eski kilonuza dönersiniz hatta üzerine kilo bile alırsınız ama sağlıklı ve uzun süreler yapabileceğiniz bir diyet sizi daha kolay başarıya götürür. Bu tarz haftada 3 kilo verdiren diyet listeleri gibi olaylara ani kilo kaybı yaşamanız gereken spor mülakatları gibi durumlarda mutlaka doktor gözetiminde yapabilirsiniz.

1 Haftada 3 Kilo Verme Diyeti 


1 HAFTADA 3,3 KİLO VERDİM💪 NELER YAPTIM?


1 Haftada 3 Kilo Verdiren Diyet Programı


Evet değerli arkadaşlar sizlere bugün 1 haftada nasıl 3 kilo verilirHaftada 3 kilo vermek için kaç kalori yakmak gerekir? Bu konular hakkında bilgiler verdim. Sizlerde de acil olarak 3 kilo vermesi gerektiği durumlar olduğunda neler yaptığınızı konu altına yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Previous Post Next Post