1000 Kcal Kaç Kg? | 1000 Kalori Kaç Kilo Verdirir?


Diyet yapıyoruz spor yapıyoruz ama günde 1000 kalori kaç kilo verdirir?😐 1000 Kcal Kaç Kg? Bilmiyoruz.😕 Bu nedenle de çoğu zaman kalori hesabı tutmadığımız için diyet yapsak bile maalesef kilo alıyoruz.😠 Bende bu nedenle sizlere bugün 1000 kcal kaç kilo ederZayıflamak için günde kaç kalori yakılmalı? Bu konulardan bahsederek sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Sizlerde yorumlarınız ile yazıma destek olabilirsiniz. Haydi bakalım artık 1000 kalori yakmak kaç kalori verdirir? Konumuza başlayalım.😉😉😉


Günde 100 kalori yakmak kaç kilo verdirir konusuna geçen sene takılmaya başladım çünkü ne kadar az yesem de bir türlü kilo veremediğimi aksine bazı haftalar kilo aldığımı gördüm. Daha sonra uzman diyetisyenime başvurarak 1000 kalori yaktığımda ayda ve haftada ne kadar kilo veririm? Hepsini en ince ayrıntısına kadar öğrendim. Bugünde inşallah tüm bildiklerimi sizlere aktaracağım. Öncelikle 1000 kcal kaç kilo eder bunu öğrenerek işe başlayalım daha sonra ise 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalıyız bunları konuşalım.

1000 Kcal Kaç Kg?

Bilimsel olarak 7.300-7.400 kalori arası yakmak toplam 1 kilo yağ kaybetmeniz anlamına gelir. Burada bahsettiğimiz su, ter gibi vücuttan atılan maddeler değil gerçekten vermiş olduğumuz kilodur. Yani nasıl siz tartıya çıkmadan önce 2-3 su bardağı su içtiğinizde sizi 1 kilo fazla gösteriyorsa yada tempolu bir koşu yada saunadan sonra sanki hafiflemiş gibi hissediyor ama aslında yağ değil vücuttaki su gidiyor burada da su değil tamamen yakılan yağdan yani gerçek kilodan bahsediyoruz. Bu bilgiler eşliğinde de 1000 kalori yakmak ortalama 140 gram yağdan kilo vermeniz anlamına gelir. Dikkat edin gram diyorum daha kiloya bile gelemedik yani. Çünkü kilo almak ne kadar kolay olsa da maalesef zayıflamak bir o kadar zor. Biz daha 7.400 kalori fazladan yakacağız ki sadece ve sadece 1kg verebilelim. 

1000 Kalori Kaç Kilo Verdirir?


Verdiğim bilgiler ışığında 1000 kalori yakmak maalesef yarım kilo bile verdirmiyor. Yarım kilo vermek için 3700 kalori yakmanız 1 kilo vermek için ise en az 7300 kalori yakımlarına kadar çıkmanız gerekiyor. Ne kadar üzücü ve zor bir durum öyle değil mi? Ama yapacak bir şey yok. Biz hep ne diyoruz kesinlikle haftada 4-5 kilo verdiren diyenlere aldanmayın. Asla bu kilo miktarı 1 haftada verilmez diyoruz. Neden böyle dediğimizi umarız anlamışsınızdır.

Günde 1000 Kalori Yakmak Haftada Kaç Kg Verdirir?

İşte sorular biraz olsun mantıklı olmaya başladı. Eğer siz 1 hafta boyunca her gün -1000 kaloriye düşerseniz haftada toplam neredeyse 1 kilo vermiş olacaksınız. Buradaki 1000 kalori yakımı erkeklerde ortalama günlük metabolizma hızına göre 2500 kadınlarda 2000 kalori olduğunu unutmayalım. Yani siz 30 yaş altı ve aşırı kilolu değilseniz eğer gün içinde vücut sizin beyninizi ve diğer organlarınızı hareket ettirmek ve gündelik işlerimizi yapabilmemiz için ortalama 2000 kalori harcıyor. Bu konunun diğer adı "bazal metabolizma" olarak geçer. Siz diyet yemekleri ve spor ile eğer her gün en fazla 1000 kalori vücudunuza alırsanız bu şekilde -1000 kalori açığı oluşturabilirsiniz.

Günde 1000 Kalori Yakmak Ayda Kaç Kilo Verdirir?

1000 kalori yakmak anlamını illa spor yapacağız şeklinde anlamanıza gerek yok. Spor size daha fazla kalori açığı yaratır. Ancak siz daha az yiyerek de spor yapmadan 1000 kalori açığı sağlayabilirsiniz. Örneğin 1 saat koşu ile 400 kalori yakıyorsunuz ve günlük alabileceğiniz kalori birden spor yaptığınız ve kalori yaktığınız için 2000 den 2400 kaloriye geliyor. Ancak siz spor yapmayıp yiyeceğiniz 1 öğünü keserek günde sadece yediklerinizden 1000 kalori alarak da 1000kcal yakmış gibi olursunuz. Bu şekilde günde 1000 kalori almak ayda ortalama 4 kilo verdirir ve bu oran gayet sağlıklı ve olması gereken miktardır. 

Günde 500 Kalori Yakmak Kaç Kilo Verdirir?

Günde 70 gram verdirir.
Haftada yarım kilo verdirir.
Ayda 2 kilo verdirir.
Yılda 24 kilo verdirir.

Günde 1500 Kalori Yakmak Kaç Kilo Verdirir?

Günde 210 gram verdirir.
Haftada 1,5 kilo verdirir.
Ayda 6 kilo verdirir.
Yılda 72 kilo verdirir. 

500 Kalori Nasıl Yakılır?

Hiçbir şekilde spor yapmadan sadece yediğiniz yiyeceklerin kalori hesabını tutarak 1 günde aldığınız kaloriden 500 kalori daha az alarak 500 kalori yakabileceğiniz gibi 1 saat evde zıplamak, bisiklete binmek, hafif tempo koşuda size günde 500 kalori yaktırabilir. Burada asıl önemli olan mutlaka yediklerimizden aldığımız kalori değerlerine dikkat etmektir.

2000 Kalori 8 Dakikada Nasıl Yakılır?


Bugün sizlere 1000 Kcal Kaç Kg? 1000 Kalori Kaç Kilo Verdirir? Sorularının cevaplarını ayrıntıları ile vermeye çalıştım. Sizlerde yazı ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?