Aç Kalmadan Kilo Verdiren Sağlıklı Zayıflama Programı Nasıl Olur?

Aç Kalmadan kilo verdiren sağlıklı bir zayıflama programı bulmak zor olabilir. Pek çok popüler diyet, aşırı şekilde aç kalmanızı, vücudunuzu potansiyel olarak tehlikeli diyet hapları ile zehirlemenizi, bir veya daha fazla temel besin grubunu kesmenizi veya katkı maddesi ile doldurulmuş abur cubur yemenizi bekliyor. Ancak kilo vermek için vücudunuzu kötüye kullanmanıza gerek yok. Bunun yerine, aşağıdaki sağlıklı kilo verme programını uygulamanız aç kalmadan zayıflamanız için yeterli olacaktır.

Beslenme Şekliniz Doğal, İşlenmemiş Gıdaya Dayalı Olmalıdır 

Birincisi, sağlıklı bir diyet programı, hazır gıdalar ile yapılan değil, gerçek ve doğal yiyecekler tüketeceğiniz sağlıklı besinlerden oluşan bir diyet olmalıdır. Başka bir deyişle, meyveler, sebzeler, tam tahıllar, kuruyemişler, tohumlar, süt ürünleri ( tercihen organik) ve diğer işlenmemiş, besin açısından zengin yiyecekler. Herhangi bir düşük kalorili diyet kilo vermenize yardımcı olacaktır, ancak sağlıklı kalmak istiyorsanız, bol miktarda yüksek kaliteli taze yiyecekler yediğinizden mutlaka emin olmalısınız. Bu nedenle, işe yaramaz işlenmiş yiyeceklerle veya öğün yerine geçen içeceklerle yaşamanıza neden olacak herhangi bir diyet planından kaçının. Bu şekilde sağlıksız yeme içme uzun vadede sürdürülebilir değildir. 

Sağlıklı Bir Kilo Verme Programı Diyet Hapları İçermemelidir 


İnsanlar bazen diyet hapları yardımıyla hızlı kilo verirler, ancak bunların vücut üzerindeki uzun vadeli etkileri tartışmalıdır. Özellikle yemek yeme ve yaşam tarzı alışkanlıklarınızı değiştirmezseniz, kısa vadeli kilo kaybı için sağlığınızı riske atmak kötü bir fikirdir. Sağlıklı bir diyet ve makul miktarda düzenli egzersiz yapmaya çabalarsanız, kilo vermek için iştah kesici olduğu söylenen diyet ilaçları kullanmanıza asla gerek kalmaz ve sağlıklı bir kilo verme programı sizden bunu istemez. 

Sağlıklı Bir Zayıflama Programı Egzersiz (Spor) İçermelidir 

Egzersiz yapmadan kilo verebilirsiniz, ancak uzun vadeli sağlığınızı önemsiyorsanız eğer biraz olsun spor yapmak size çok iyi gelecektir. Egzersiz, kronik sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olmanın yanı sıra, ruh halinize ve enerji seviyenize anında bir artış sağlar. Ek olarak, egzersiz yaptığınızda kilo vermek daha kolaydır, çünkü antrenman sırasında kalori yakarsınız, metabolizma hızınız bir süre sonra artar ve ayrıca metabolik olarak aktif yağsız kas dokusu oluşturursunuz böylece dinlendiğinizde bile daha fazla kalori yakarsınız. Bu nedenle, optimum sağlık için, sağlıklı kilo verme programınızın bir parçası olarak haftada üç veya dört gün en az yirmi dakika egzersiz yaptığınızdan emin olun. 

Yeterince ve Sıklıkla Yeterince Yemelisiniz 

Kilo vermeye çalışırken vücudunuza yeterince yiyecek vermelisiniz, bu yüzden öğün atlamak veya hızlı bir diyete girerek çok hızlı zayıflamanın cazibesine kapılmayın. Kısa vadede daha hızlı kilo verebilirsiniz, ancak yetersiz yemek vücudunuzu strese sokar ve enerji seviyenizi düşürerek sonunda aşırı yeme olasılığını artırır. Yetersiz yeme alışkanlığı edinirseniz, aynı zamanda yetersiz beslenme ve kas kütlesini kaybetme riskiniz de vardır. Sağlığınız üzerindeki olumsuz etkilere ek olarak, öğün atlamak kilo vermeye gerçekten yardımcı olmaz çünkü vücudunuzun metabolizma hızı yavaşlar. Bu, yağ kaybını zorlaştırır ve normal şekilde yemeye başladığınızda kaybettiğinizden daha fazla kilo alma olasılığınız daha yüksektir. Bu nedenle sağlıklı kilo kaybı için günde en az üç öğün yemek yiyin (çoğu insan dört veya beş küçük öğünün daha iyi çalıştığını fark eder) ve herhangi bir öğünü kaldırmaya kalkmayın. 

Aç Kalmadan Zayıflamak İçin Kalıcı Değişiklikler Yapmak 

Tüm besin gruplarını kesmek, diyet hapları almak veya kalorileri büyük ölçüde azaltmak gibi kısa vadeli tekniklere dayanan herhangi bir diyet planı, kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olmaz ve uzun vadede sağlıklı kalmanıza da sağlamaz. Çoğu insan için, bu tür planlara çok uzun süre bağlı kalmak imkansızdır çünkü vücut sonunda isyan eder ve sadece ihtiyaç duyduğu enerji ve besinleri sağlamak için sizi daha fazla yemeye zorlar. Herhangi bir sağlıklı kilo verme planı, yeme alışkanlıklarınızda kalıcı değişiklikler yapmayı ve ayrıca yeterli (ancak aşırı değil) miktarda sağlıklı, işlenmemiş, beslenme açısından zengin yiyecekleri yemeyi teşvik eder.

Aşırı yeme alışkanlığınız varsa veya abur cubur yiyeceklerle yaşıyorsanız, böyle bir plana geçmek ilk başta zor olabilir, ancak biraz zaman ve sabır verildiğinde bu yapılabilir. Ve kesinlikle bu çabaya değer, çünkü sağlıklı yeni alışkanlıklar edindikten sonra kilo alma tarih olacak ve kilo alma ve verme döngüsünden sonsuza kadar kurtulacaksınız. Ve sen de harika hissedeceksin! 

EN SAĞLIKLI ZAYIFLAMA PROGRAMI


Bu nedenle, hem kilo vermek hem de sağlıklı bir zayıflama programı uygulamak istiyorsanız, kısa vadeli hile yapmaktan kaçınan ve bunun yerine vücudunuz için en iyisini yapmaya teşvik eden sağlık odaklı bir kilo verme planı arayın. Kilo vermenize ve uzun vadede zayıflamanıza yardımcı olacak eğlenceli, sağlıklı bir beslenme planı her zaman sizin için çok önemli bir tercih olacaktır.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski