Gofret Kilo Aldırır Mı? | Diyette Gofret Yenir Mi?

Merhaba herkese, bugün sizlere birçoğumuzun çok sevdiği, yemekten vazgeçemediği, fakat kalorisini çok da takmadığı "gofret" lezzetinden bahsetmek istiyorum.😋 Peki gofret kilo aldırır mı? Diyette gofret yenir mi? Hiç bu konuyu merak ettiniz mi? Hepimiz gofret yemeyi seviyoruzdur diye düşünüyorum. Aramızda "Ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı?" 😎😎😎 Gofretin en iyi özelliği bir sürü çeşidi olması; sütlü çikolatalı, bitter, fındıklı, beyaz çikolatalı, çilekli, muzlu ve kakao kremalı gibi bir dünya seçenek var.🍫 Hem de fiyat olarak da çok deli gibi pahalı değiller. Hele bazı markalar gofret konusunda çok ustalaşmışlardır. Tatları öyle güzeldir ki yemeye doyamazsınız. Ben en çok pazarda açık şekilde satılan yada yaşlı amcaların poşetlediği sade veya kakaolu gofreti seviyorum. Sizde en çok sevdiğiniz gofreti yorumlara yazabilirsiniz.☑


Vanilya kremalı gofret için ayrı bir bölüm açmak istiyorum. İstediğiniz marka gofret olsun isterseniz en pahalı olanı olsun. Ben bir türlü pazarda yaşlı amca veya teyzelerin sattığı açık satılan gofretlerin tadını başka hiçbir şeyde bulamıyorum. O kadar yumuşak ve tatlı ki. Özellikle 2 si bir arada nescafenin yanına mükemmel yakışıyor. Ama ne yazık ki kilo vermek için en fazla 1 adet gofret yemek gerektiğini bilsem de kahve ile gofret benim irademi çok zorluyor. Keşke şu açık satılan gofretler kalorili olmasa.😄


Özellikle çocukların vazgeçilmezi olan gofreti gelin biraz inceleyelim. Çünkü gofret kilo yapıyor mu? Sorusunun cevabını vermek için öncelikle gofret çeşitlerinin kalori değerlerini öğrenmeliyiz. Haydi bakalım gofret kaç kalori? Öğrenelim.

Çikolatalı Gofret Kaç Kalori?

Hepimizin çok sevdiği bu çikolatalı gofret içerdiği kalorisi sebebiyle çok fazla tüketilmemesi gereken bir besindir. Eğer diyetteyseniz bir süre uzak durmanızda fayda var. Çünkü 1 paket çikolatalı gofret 180-200 kalori arasındadır. Yine de kendinize haftalık ödül olarak bir paket çikolatalı gofret yiyebilirsiniz. Tabi asla aşırıya kaçmamak kaydı ile.

Sade (Vanilya Kremalı) Gofret Kaç Kalori?

Güzel kokusu ile insanı kendine çeken sade gofret diyette ki herkesi kandırabilir. Özellikle de beni. Yine de tüketmeyi abartmamak gerekiyor çünkü bir adet vanilyalı sade gofret 105 kaloridir. Bu kalori değeri pazarda poşet yada kutu içinde satılan ufak dilim olan vanilya gofretin kalorisidir.  (Büyüklüğüne göre kalorisi değişebilir.)  

Fındık Kremalı Gofret Kalori?

Küçük bir paket gofret açıldığı zaman bir anda bitiverir. Bunun sebebi çok iştah açıcı olması ve insanın dayanamamasıdır. Ama fındık aromalı gofretin kalorisi hiç de az değildir. Bir paket fındık kremalı gofret 200 kaloridir. Bu yüzden diyetteyseniz eğer dikkatli olun. Paketi açarsanız bitirmeden bırakmak çok zor oluyor. 😝😝😝

Bitter Çikolatalı Gofret Kaç Kalori?

Bitter gofret aramızda seven illa ki vardır. Benim çok tercihim değildir. Aslında diyetteyken canınız çok çikolata isterse tercihiniz bitterden yana olabilir. Çünkü diğer çeşitlere göre kalorisi biraz daha azdır. Bir paket bitter çikolatalı gofret 160 kaloridir. Yine de tat olarak acı olduğu için bazı arkadaşlar bitter çikolatalı gofretleri sanki çok az kaloriliymiş gibi düşünüyor. Bu hataya asla düşmeyiniz.

Çilekli Gofret Kaç Kalori?

Çok lezzetli olan yedikçe yemek istenen o gofret. Ve bir o kadar da kalorisi olan gofret... Umarım çok sevmiyorsunuzdur çünkü kilo vermeyi çok zorlaştıracak olan çilek kremalı gofretin bir paketi 350 kaloridir. Harbiden vanilyalı gofretten sonra 2. favorim "hoşbeş çilekli gofret". 😋😋😋

Kakaolu Gofret Kaç Kalori?

Kakao kreması ile enfes lezzetli olan bu kakao kremalı gofretin bir paketi 350 kaloridir maalesef. 

Muzlu Gofret Kaç Kalori?

Yine birçoğumuzun sevdiği muz aromalı gofretin bir adeti 90-95 kaloridir

Beyaz Çikolatalı Gofret Kaç Kalori?

Benimde çok sevdiğim bir gofret olan beyaz çikolatalı gofret maalesef oldukça fazla kalorili bir gofrettir. Bir paket beyaz çikolatalı gofret 200 kalori olduğu için sanırım tüketmeyi bırakmam gerekiyor. 😱😱😱

Gofret Kilo Aldırır Mı?

Kaç kalori olduklarını konuştuk gelelim asıl soruya. Gofret Kilo Yapar Mı? Hatırlarsanız bir yazı yazmıştım. "Yarım saat spor zayıflatır mı?" adında bu yazıyı okuduysanız eğer sizde biliyorsunuz ki yarım saat sporların çoğu 150-300 arası kalori yaktırıyor. Ve bir adet gofret yerseniz bu sporun tamamı çöpe gitmiş olur. Verdiğiniz çabaya yazık olur. Benim tavsiyem yememeniz üzerine yada haftada en fazla 1-2 adet yerseniz eğer gofret kilo aldırmaz. Ancak her kendinizi mutsuz ve kötü hissettiğinizde buzdolabından 1 gofret löpletirseniz eğer kesinlikle ve kesinlikle gofret yemek kilo yapar arkadaşlar bilginiz olsun. Ayrıca diyet yaparken gofret yemeye karar verdiğinizde kesinlikle o hafta diyetinizde olan tatlı menülerini inceleyin ve gofretle değişim yapın. Çünkü hem diyet tatlınızı hem de çikolatalı gofretinizi yerseniz zayıflamak hayal olur.

Diyette Gofret Yenir Mi?

Mantık çerçevesinde kalori değerlerini bilerek gofret seçimleri yapılırsa tabi ki diyette gofret yenir. Ancak biz toplum olarak her şeyi çok abartmayı sevdiğimiz için her kahve her çayın yanına gofret yada abur cubur tarzı şeyler atarsak asla diyette gofret yenmez. Diyet yaparken ne kadar gofret yenir peki? Açıkçası en güzeli gofrete yaklaşmamak olsa da eğer gofret tüketmeyi çok seviyorsanız eğer 3 günde 1 adet kahvenin yanında gofret yiyebilirsiniz.

Gofretin Faydası Var Mı?

Bu kalorili gofretin faydası var mı diyecek olursanız, yediğiniz zaman sizi mutlu ve iyi hissettirmesi dışında çok da faydası yoktur. Ve bu hissettirdiği mutluluk geçicidir maalesef. Çünkü bu mutluluğu kısa da olsa hissetmek için gofreti fazla kaçırabilirsiniz ve bu da ilerleyen günlerde kilo alımına, yağ birikimine sebep olur. Bu yüzden bu mutluluğu daha sağlıklı yiyeceklerde aramanızı öneririm. Faydadan çok zararı vardır anlayacağınız üzere. 

Ülker Çikolatalı Gofret Kilo Aldırır Mı?

Ülker çikolatalı gofret 185 kaloridir. Aslında düşündüğünüz zaman çok gibi görünsede diyette yediğimiz en masum tatlı bile en az 200 kaloriden başlamaktadır. Yani 1 meyve bile en az 100 kalori iken biz eğer ülker çikolatalı gofreti çok seviyor ve yemekten büyük haz alıyorsak eğer diyette o kadar da katı kurallar uygulamamak gerektiğini düşünüyorum. Özellikle diyetten hemen sıkılmamak ve süreklilik kazanmak için abartmadan kalori değerini bilerek haftada en fazla birkaç tane ülker çikolatalı gofret yemekten bir şey olmaz.

Çokonat Kilo yapar Mı?

200-210 kalori arasında olan 1 paket çokonatın öteki gofret çeşitlerinin kalori değerlerinden öyle ekstrem bir farkı yoktur. Bu nedenle diyette çokonat yemek istersek eğer diğer gofretlerde de belirttiğimiz gibi abartılmadığı taktirde diyette yenebilir.

Diyette Eti Hoşbeş Ne Kadar Yenir?

Hindistan cevizli hoşbeş olsun, yeni çıkan tahinli hoşbeş olsun bende bayılarak tüketiyorum. Ama en büyük favorilerim çilekli hoşbeş ve limonlu hoşbeş. Geçen gün markette sütlü ballı, ananaslı ve orman meyveli hoşbeş gofrette gördüm ama bunları daha deneme fırsatım olmadı maalesef.

Hoşbeş kilo aldırır mı konumuza gelirsek eğer aslında hoşbeş diğer büyük paket gofretlere göre biz zayıflamak isteyenler için daha avantajlı. Çünkü paketin içinden daha küçük çıkıyor ve biz eğer nefsimizi tutabilirsek eğer 1 büyük paket gofret yerine 1 adet ufak dilim eti hoşbeş yiyerek diyetimize devam edebiliriz.

1 adet küçük hoşbeş gofret ortalama 35-40 kaloridir. Eğer biz aşırıya kaçmadan örneğin 1 adet hoşbeş yersek eğer bu kilo aldırmaz. Yeter ki 1 paketin hepsini yemeyelim.

Gofret ve kilo alma konusunu araştırırken çok bilgi verici videolara denk geldim arkadaşlar. Sizlerde mutlaka izleyin.

Evde Ülker Çikolatalı Gofret Nasıl Yapılır?


Güne çikolata ile başlamak kilo verdirir mi?


Ne Kadar Çikolata Tüketilmeli?


Bugün sizler için gofret kilo yapar mı? Diyette gofret yenir mi? Bu sorulara karşı yapmış olduğum araştırmayı paylaştım. Sizlerde diyette gofret yedim, diyeti bozdum mu diye merak ediyorsanız eğer çok canınızı sıkmayın. Sormak istediğiniz soruları lütfen konu altına yorum yazarak benimle paylaşınız. Görüşürüz kankiler.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:

Previous Post Next Post