Havuç Kilo Aldırır Mı?😋 | Zayıflatır Mı? | Diyette Havuç Yenir Mi?


Kıtır kıtır havuç yiyen birini görünce aklıma hemen Buggs Bunny gelir. 🐇 Havuç yemeği sevsem de bugün sizlere havuç kilo aldırır mı? Diyette havuç yenir mi?😋😋😋 Bu konulardan bahsedeceğim. Sizlerde diyet yaparken zayıflamak için havuç tüketiyorsanız eğer konumuza ortak olarak yorumlarınızı benimle paylaşabilirsiniz. Haydi arkadaşlar artık havuç kilo yapar mı? Zayıflatır mı? Günde kaç havuç yemeliyiz? Öğrenelim.😎
Çocukluğumdan beri salatalarda rendelenmiş havucu hiç sevmem hala da bir türlü sevemedim.😔 Özellikle kış aylarında yapılan turplu, havuçlu salatanın tadına bile bakmam.😕 Ama yemeklerde kullanılan pişmiş havuca bayılırım. Hele salçalı köfte ve mercimek çorbasına havuç koymadan yiyemem diyebilirim. Anlayacağınız en sağlıklı havuç olan taze havuçla pek aram olmasa da elimden geldiğince yemeklerde tüketmeye özen gösteriyorum. Önceden pişmiş yada haşlanmış havuç kilo aldırır mı? hiç düşünmemişken son dönemde gelen sorular genelde diyette havuç yenir mi? şeklinde olunca bende bu konuya değinmek istedim. Artık isterseniz çok uzatmadan havuç kilo aldırıyor mu? Havucun zayıflamaya etkisi var mı? Sorularımıza geçelim.

Havuç Kilo Aldırır Mı?

Havucun kilo yapıp yapmadığını öğrenmek için öncelikle havucun kalori değerlerini incelemeli ve bu bilgiler ışığında havuç kilo yapar mı karar vermeliyiz. Bu nedenle çiğ havuçla başlayarak çeşitli havuçla yenilen yiyecekleri inceleyerek konuya devam edeceğim. Havucun diyetteki yeri çok öenmli olsa da havucu kilo verme amacıyla nasıl tüketmemiz gerektiğini bilmek gerekir. İlk olarak klasik bildiğimiz çiğ havuç ile başlayalım. 1 adet orta boy çiğ havuç kaç kalori derseniz eğer arkadaşlar 1 adet havuç ortalama 40 kaloridir. Peki havuç yemek kilo aldırıyor mu? Diyette çiğ havuç yemek kilo aldırmaz ama siz havuç sağlıklı diye günde 10 adet havuç yerseniz sadece havuçtan aldığınız kalori 400 olacağı için gündelik sınırınızı çok aşacağınızdan dolayı aşırıya kaçmadan mantıklı miktarlarda havuç kilo yapmaz.

Diyette Havuç Kaç Tane Yenir?


Ortalama 1 havucu 40-45 kalori olarak hesapladığımızda diyet yaparken günde en fazla 2 havuç yemek yeterlidir. Bunun dışında çorbamızı, salatamızı ve sağlıklı diğer yiyeceklerimizi de eksik etmeden günlük almamız gereken kalori hesabına muhakkak uyarak günde 1-2 havuç yemek diyeti bozmaz.

Pişmiş ve Haşlanmış Havuç Kilo Aldırır Mı?

İşte asıl korkmamız gereken konu pişmiş havuç kilo yapar mı konusudur arkadaşlar çünkü her ne kadar pişmiş ve çiğ havuç aşağı yukarı aynı değere sahip olsa da havuç piştikten sonra glisemik indeks değeri yükselmekte ve pişmiş havuç maalesef bizim kan şekerimizi yukarı çıkarmaktadır. Durum böyle olunca pişmiş havuç bizim çok daha fazla acıkmamıza ve iştahımızın artmasına neden olur. Bu yüzden haşlanmış havuç kilo aldırır mı sorusunun cevabı dolaylı yoldan evet haşlanmış havuç kilo aldırır olacaktır. Eğer diyet yapıyor ve hızlı bir şekilde havuç yiyerek zayıflamak istiyorsak eğer seçtiğimiz havuç çiğ olmalıdır.

Yoğurtlu Havuç Salatası Kilo Aldırır Mı?


Çiğ olarak yani havucu rendeleyerek üzerine yağ dökmeden yoğurt ile servis edilen havuç salatası kilo aldırmıyor ancak havuç salatasına bol bol yağ ve salata sosları eklerseniz eğer bu kadar sağlıklı olan havuç salatasını tam bir kalori bombasına çevirerek kilo alımına neden olursunuz. Havuç salatası kilo aldırır mı, öğrendikten sonra birde havuç suyunun durumunu inceleyelim.

Havuç Suyu Kilo Yapar Mı?


Havucu taze taze kütür kütür yemek varken o faydalı lifleri ve posaları çöpe atmak ne kadar yanlış bir harekettir. Asıl faydalı mineraller havucun suyunda değil posa edilen yerinde olduğu için havucun suyunu sıkarak tüketmeyi hele ki diyet yaparken asla önermiyorum. Ayrıca 1 su bardağı havuç suyunun da 85 kalori olduğunu hatırlatmak isterim. Hem bu 85 kaloriyi alacaksınız hem de aldığınız saf şeker kalorisi olacak. İşe yarayan posalar nerde? Çöpte ! Bu nedenle havuç suyu kilo aldırır ve kilo vermek istiyorsanız lütfen havucu çiğ yiyin diyerek bu sorunun cevabını da bu şekilde vermek istiyorum.

Havuç Turşusu Kilo Aldırır Mı?

Turşu olarak kurulmuş havuç ile çiğ havuç arasında kalori değeri olarak çok bir fark yoktur ancak havuç turşusu çok fazla tuz içerdiği için aşırı şekilde iştahınızı açar ve normalde 1 çiğ havuç yiyecekken turşu olarak 4-5 tane yerken kendinizi bulabilirsiniz. Ayrıca ödem ve su tutma riski yüzünden diyette havuç turşusu ne kadar az yenirse o kadar iyidir.

Havuç Topları Kilo Yapar Mı?


Havuç topları deyince aklınıza belki gelmemiştir. Hani böyle hindistan cevizine batırılarak tatlı olarak yapılan havuç toplarından bahsediyoruz. 1 orta boy havuç topu ortalama 50 kalori olduğu için diyette yenmesini kesinlikle önermiyorum. 

Diyette Havuç Yenir Mi?


Tabi ki de bu kadar sağlıklı bir besin olan havuç diyette yenir. Ancak havuç ile tatlı yapmazsanız yada havucu yağda kavurarak tüketmezseniz diyette özellikle çiğ olarak havuç tüketebilirsiniz. Pişmiş havucun glisemik indeksi yüksek olduğu için zayıflama dönemlerinde ilk seçiminiz çiğ havuç olsun arkadaşlar. Asıl önemli olan ister havuç tohumu olsun ister havuç yemeği olsun kararında yemek ve aşırıya kaçmamaktır.

Gece Havuç Yemek Kilo Aldırır Mı?

Gece yatmadan önce havuç yemek ile sabah havuç yemek arasında müthiş bir fark yoktur ancak gece yenilen havuç özellikle pişmiş olursa kan şekerinizi tavana çıkaracağı için gece gece atıştırmalık bir şeyler aramaya başlarsınız ancak uyumadan önce 1 adet çiğ havuç yemek size kilo aldırmaz yeter ki 1 den fazla yemeyin. Havuç ve kilo alma olayını inceledikten sonra bu mucize besin ile başka bilgilerde vermek istiyorum arkadaşlar.

Havuç Zayıflatır Mı?

Tek başına günde sadece havuç yiyerek zayıflama gibi bir durum asla söz konusu değildir arkadaşlar. Havuç metabolizmamızı hızlandırır ve sağlığımız için çok faydalıdır ancak tek başına havuç yemek zayıflatmaz. Ayrıca havucun içeriğinde yüksek oranda şeker bulunduğu için çok fazla tüketimi bırakın zayıflatmayı kilo alımına bile neden olabilir. Bu nedenle havuç yiyerek zayıflamak istiyorsak eğer diyetteyken havucu bir ara öğün olarak yada salatasını yaparak aşırıya kaçmadan tüketmeliyiz. Yoksa havuç yiyerek yada havuç suyu içerek kilo verme düşüncemiz hayal olur. Özellikle havuç suyunda çok yüksek oranda kalori vardır. Bu nedenle asla havuç suyu kilo verdirmez diyebiliriz. Havuç suyu zayıflatır mı, sorusuna da cevap verdikten sonra artık diğer sorulara geçebiliriz.

Havuç İle İlgili Merak Ettiğiniz Diğer Sorular ve Cevapları

İnstagram ve twitter üzerinden diyette havuç tüketimi ile ilgili; havuç kilo aldırır mı, zayıflatır mı, diyette havuç yenir mi, gibi aldığım sorular dışında değişik sorularda alıyorum. Bende bu soruları derleyerek hazır havuç ile ilgili güzel bir yazı hazırlamışken bu gelen soruları cevaplamak istiyorum.

Havuç Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Havuç, tüylü yeşil yaprakları ve portakal kökleri ile maydanoz ailesinin bir bitkisidir. Bu kıtır kıtır besleyici süper besin, çiğ veya pişmiş olarak tüketilebilir. En yaygın olarak bulunan havuçlar uzun, dar, silindirik, koni şeklinde bir köke sahiptir, ancak diğer havuç çeşitleri mor, sarı veya beyaz renkte olabilir. 

Havucun Faydaları Nelerdir?


  • Havucun tatlı bir tadı vardır ve en popüler ve faydalı kök sebzelerden biridir. Havuç, iyi bir göz sağlığı ile bağlantılı lutein ve ksantofil içerir. 
  • Derin turuncumsu kırmızı havuç, kalp hastalığına ve bazı kanserlere karşı koruyucu özellikler gösteren karotenoid likopen içerir. 
  • Havuç, serbest radikal hasarından koruyan güçlü antioksidanlar içerir.
  • Havuç, pro vitamin A karotenleri yönünden en zengin sebze kaynağıdır; bunların başında beta karoten gelmektedir.
  • Aslında, karotenoid kelimesi havuçtan türetilmiştir çünkü havuç, bu sarı turuncu antioksidanlarla bağlantılı ilk gıda olmuştur. Beta karoten, karaciğerde A vitaminine dönüştürülür. A vitamini daha sonra gözün retinasında depolanır ve burada gece görüşü için gerekli olan mor bir pigment olan rodopsine dönüştürülür. Beta karoten ayrıca makula dejenerasyonuna ve kataraktlara karşı korunmaya yardımcı olur. 
  • Havuç gibi yüksek karotenoidli besinlerin alımı da kan şekerinin düzenlenmesi için faydalıdır.
  • 2015 yılında yapılan bir araştırma, karotenoidlerin fizyolojik seviyelerinin, insülin direnci ve yüksek kan şekeri seviyeleri ile ters ilişkili olabileceğini öne sürmüştür. Başka bir deyişle, kandaki karotenoid seviyesi ne kadar düşükse, kan şekeri kontrolü o kadar zor olmaktadır.

Havuç Nasıl Seçilir?

Havuçlar koyu renkte ve taze görünümlü olmalıdır. Çatlak ve çürükleri olan veya yumuşak olanlar havuçlardan kaçının. Havuçların üzerinde yeşil yerleri hala takılıysa, parlak yeşil olduğundan ve solmadığından emin olun. Üstler takılı değilse gövde ucuna bakın; koyu renkli bir uç tazeliği belirtir. Pazarda havuç seçerken kesinlikle seçimi pazarcıya bırakmayın kendiniz seçin.

Havuç Nasıl Saklanır?

Havuçları taze olarak saklamadan önce havuçtan su kaybını önlemek için yeşillikleri kesin. Nemi emmesi için havuçları bir kağıt havluya sarın ve buzdolabının sebzelik çekmecesinde plastik bir torba içinde saklayın. Su bozulmaya neden olacağından saklamadan önce yıkamayın. Bu şekilde saklanan havuçlar iki haftaya kadar taze kalacaktır. 

Havuç En Sağlıklı Nasıl Pişirilir?

Havucun sağladığı faydaları ve besin değerlerini öldürmemek için havucu pişirmemelisiniz. Saatlerce suda haşlanan havuç çoğu vitamin ve mineral değerini suya bırakır. Bu nedenle en sağlıklı havuç pişirme yöntemi havuçları 5 dakika hızlı buharda bekleterek tüketmek yada hızlı bir şekilde az zeytinyağında kavurmaktır. Havucun sağladığı vitaminlerden tam olarak fayda sağlamak istiyorsanız eğer havucu pişirmeden çiğ olarak salatalarda tüketebilirsiniz.

Havuç gaz ve ishal yapar mı? İshale iyi gelir mi?

Havuç ve ishal yapma konusu; tamamen havucun çiğ ve pişmiş olarak tüketilmesi ile alakalıdır. Çiğ olarak yenilen fazla miktarda havuç ishal ve gaz yapabilir. Ama aynı zamanda pişmiş olarak yenilen yağsız havuç püresi ise ishale iyi gelir. Bu yüzden çiğ havuç tüketirken ne kadar yediğimize dikkat etmekte fayda var arkadaşlar.

Havuç şekeri yükseltir mi?

Çiğ tüketilen havuç şekeri yükseltmez tabi çok fazla olmamak şartıyla. Ama pişmiş havucun glisemik indeks değeri çok daha yüksek olduğu için kan şekerinizi yükseltir bu nedenle genelde diyabetli hastalara pişmiş havuç yemek yasaktır.

Çiğ ve pişmiş havucun glisemik indeks değerleri?

Çiğ havuç 35 glisemik indeks değerine sahipken pişmiş havuç ortalama 80 glisemik indekse sahiptir.

Havuç kaç dakikada haşlanır?

Çiğ havuç tencerede yaklaşık 25 dakikada haşlanırken, düdüklüde ise 15 dakikada haşlanmaktadır. Havuçları daha kolay yumuşatmak için tencereye atmadan önce dilimlerseniz eğer havuçlar düdüklü tencerede 10 dk içinde pişecektir.

Havuç kabız yapar mı?

Pişmiş olarak içine hiç yağ konulmadan yenilen havuç eğer 2 den fazla tüketilirse kabız yapabilir. Bu nedenle kabız olmamak için havucu yerken yoğurtla birlikte yada içine biraz zeytinyağı damlatarak tüketmeniz tavsiye edilir.

Havuç boy uzatır mı?

İsterseniz kilolarca havuç yiyin maalesef sadece havuç tüketimi ile boy uzamaz. Havuçtan aldığınız değerli mineraller belki boy uzaması konusunda çocuklara yardımcı olabilir ama kesinlikle tek başına havuç yemek boy uzamasını sağlamaz.

Havuç yaprağı yenir mi?

Evet havuç yaprakları afiyetle yenir arkadaşlar. Havucun yaprakları genellikle salatalarda kullanılabilir. Havuç yapraklarında yüksek oranda kalsiyum bulunduğu için havuç yaprağı yemek kemiklerimiz için oldukça faydalıdır. Havucun yaprakları yenir mi, sorusunu da cevapladıktan sonra diğer merak edilen sorulara geçelim.

Havuç filizlenirse yenir mi?

Filizlenmiş havuç zehirli yada zararlı değildir. Elbette ki taze havuca göre tadında değişiklikler olsa da çoğu yörede havuç filizlendiği zaman ince ince doğranıp üzerine yoğurt dökülerek yerler. Çok aşırı bir filizlenme yoksa havuçta yenebilir ama her yeri bozulacak kıvamda filiz kaplamışsa o zaman yememeniz daha doğru olur.

Havuç mideye dokunur mu?

Normal şartlar altında 1-2 adet yenilen havuç mideye dokunmaz ama sizin herhangi bir sindirim sıkıntınız varsa eğer ve 2 adetten fazla havuç tükettiyseniz, havuç midenizi rahatsız edebilir. Yüksek derecede hissedilen mide ağrılarında muhakkak doktorunuza başvurunuz.

Hamilelikte havuç yemek zararlı mı?

Hamilelikte çiğ şekilde havuç yemek yada 1 çay bardağı kadar havuç suyu içmek zararlı değildir. Ama uzmanlar kan şekerini birden yükselttiğini için hamileyken pişmiş havuç yenmesini çok fazla tavsiye etmiyorlar.

Havuç suyu aç karnına mı içilir?

Havuç suyunu ister aç karnına, ister tok karnına için, alacağınız kalori aynıdır. Ama aç karnına havuç suyu içmek sindirim sisteminizi temizlemede daha büyük rol oynar. Siz yine de alacağınız kaloriyi dikkate alarak su bardağı ile havuç suyu içmek yerine çay bardağını seçin.

Emziren annelerde havuç gaz yapar mı?

Eğer emziren anneler havucu yemek olarak pişirerek tüketiyorsa eğer çok fazla gaz yapmaz ama çiğ olarak yenilen havuç emziren annede gaz yapma ihtimali vardır.

Havuç bağırsakları çalıştırır mı? Ödem attırır mı?

Elbette ki havuç yüksek a vitamini sayesinde bağırsakları çalıştırır. Hele ki çiğ olarak fazla yenilen havuçlar oldukça fazla bağırsakları çalıştırır ve sonucunda bu durum gaz veya ishale dönüşerek fazla ödemi vücuttan atar.

Havuç metabolizmayı hızlandırır mı?

Her sağlıklı sebze gibi havuçta metabolizmayı hızlandırır ama bu hızlandırma diğer besinlerden aldığımız hızdan çokta fazla değildir. Yani aklınıza hemen sadece havuç yiyerek müthiş metabolizma hızına kavuşacağım gibi şeyler gelmesin. 

Havuç suyu bronzlaştırır mı?

Beta karoten maddesi yönünden oldukça zengin olan havuç ve havuç suyu bronzlaşmanızı ve çok daha parlak bir tene sahip olmanızı sağlayabilir. 

Havuç enerji verir mi?

Elbette havuç enerji verir. 1 orta boy havucun 35-40 kalori olduğunu düşünürsek eğer 2 havuç yiyerek oldukça yüksek bir enerji seviyesine ulaşabiliriz. Yani kesinlikle havuç yemek enerji verir.

Havucun erkeklere cinsel yönden faydası var mı?

Havuç erkeklerde cinsellik hormonlarını coşturan bir sebzedir. Bu nedenle çoğu uzman havucu doğal viagra olarak adlandırıyor. Bilimsel çalışmalar havuç suyunun erkelerde sperm kalitesini arttırdığını kanıtlamıştır.

Kahvaltıda havuç yenir mi?

Kahvaltı yaparken havuç yiyebiliriz arkadaşlar. Önemli olan kahvaltı sofrasında havuç tüketirken taze havuçlar kullanmamızdır. Örneğin güzel bir rendelenmiş havuç salatası kahvaltıya çok güzel yakışır. Şeker oranı nedeniyle kahvaltıda en fazla 1-2 adet orta bot havuç yemenizde bir sıkıntı yoktur.

Havuç tok tutar mı?

Çiğ havuç tok tutar ama pişmiş havuç glisemik indeksi yüksek olduğu için asla tok tutma gibi bir özelliği yoktur. Ayrıca havuç çiğken bile oldukça yüksek şeker içerir. Havucu sadece tok kalmak için tüketmek yerine ara öğünlere tatlı niyetine yemek çok daha sağlıklıdır.


Havuç uykusuzluk yapar mı? Uyku mu yapar?

Çok fazla tüketilmeyen havuç uykusuzluk yapmaz ancak 3-4 adetten fazla pişmiş havuç yerseniz eğer yüksek glisemik indeksi nedeniyle kan şekerinizi çıkarır ve size ağırlık çöker. Ağırlık çökünce de havuç uyku yapar gibi düşünürüz. Ama en fazla 2 adet çiğ havuç yerseniz ne uykusuzluk yapar nede uykunuzu açar.

Havuç pişince kalorisi artar mı? Pişmiş (haşlanmış) havuç kilo aldırır mı?

Havuç pişince kalorisi artmaz ama glisemik yükü artar. Bu da şekeri yükseltir ve iştahınızı açar. Yani çiğ havuç yediğinizde kendinizi tok hissederken pişmiş havuç yediğinizde hala atıştırmalık bir şeyler aramaya devam edersiniz. Bu nedenle havuç pişse de kalorisi aynı kalır ama dolaylı yoldan sizi daha fazla kalori alma yoluna iter. Kısacası pişmiş havuç dolaylı yoldan kilo yapar diyebiliriz.

Çiğ havuç kilo aldırır mı?

Çiğ havucu 1-2 adetten fazla tüketmediğiniz taktirde kilo aldırmaz. Çünkü 2 çiğ havucun kalori değeri sizin diyetinizi bozacak düzeyde değildir. Ancak havuçta çok fazla şeker olduğu için yine de diyetteyken çok fazla havuç yememeye özen göstermelisiniz. En uygun miktar günde 1-2 adet olabilir.

Diyette havuç neden yasak?

Bazı takipçilerimden diyette neden havuç yenmez, diye sorular alıyorum. Arkadaşlar diyette havuç yasak diye bir şey benim düşünceme göre doğru değil. Ama bazı arkadaşlar nasılsa havuç kilo yapmaz diye düşünüp elinde bir torba havuçla gezip gün boyunca sadece havuç yiyerek kilo verebileceklerini zannediyorlar. Bu nedenle diyetisyenler genelde diyette havucu yasaklıyor ama günde birkaç tane havuç yemek yasak değil arkadaşlar. Yeter ki aşırıya kaçmayın.

Ara öğünde havuç yenir mi?

Ara öğünde havuç yemek oldukça sağlıklı ve tok tutucu bir eylemdir. Evet havuçta yüksek miktarda şeker var ancak bu şeker herhangi bir tatlı yada çikolata ile karşılaştırılamayacak seviyede az. Bu nedenle özellikle canınız tatlı istediğinde, ara öğünde 1 adet havuç yiyebilirsiniz arkadaşlar.

Havuç şişmanlatır mı?

Özellikle pişmiş şekilde yenilen fazla havuç sizi muhakkak şişmanlatır. Çünkü pişmiş havuç kan şekerinizi çıkarır ve sizin sürekli iştahınızı açar. O nedenle özellikle pişmiş havuç yemeklerinden diyetteyken uzak durmalıyız ki şişmanlamayalım. Çiğ havuç bile çok fazla tüketilirse sizi şişmanlatabilir. En güzeli günde en fazla 2 adet havuç tüketmektir.

Günde ne kadar havuç yemeli?

Havuç yiyerek zayıflamak isteyen kişiler günde en fazla 2-3 adetten fazla havuç yememeli. Ama normal diyette olmayan bir insan 4-5 adet havuca kadar tüketebilir. Havuç şifa kaynağı olsa da her şeyin fazlasının zararlı olduğu asla unutulmamalıdır.

Diyette havuç tarator yenir mi?

Havuç tarator yaparken havuçları yağda kavurduğunuz için maalesef havuç tarator oldukça kalorili bir yemeğe dönüşüyor. Hem yağ hem de havuçtaki yüksek şeker birleştiğinde de size kilo olarak dönüyor. Bu nedenle ben diyetteyken havuç tarator yenmez diye düşünüyorum. Çünkü zayıflamak için ne kadar sıvı yağdan uzak durursak o kadar iyi. 1 çorba kaşığı sıvı yağ 100 kalori arkadaşlar. Neden çiğ havuç yemek varken havuç tarator tercih edeyim ki?Havuç ülsere iyi gelir mi?

Evet düzenli havuç tüketimi mide ülserine iyi gelir ve ağrıları hafifletir. 

Havuç anne sütünü arttırır mı?

Havuç süt yapar mı? konusuna gelirsek: Tek başına havuç yemek anne sütünü arttırmaz ama havuçtan aldığınız değerli vitamin ve mineraller ile elbette ki dolaylı yoldan anne sütünün artışı etkilense de sadece havuç veya havuç suyu ile anne sütünü arttırmak mümkün değildir.

Havuç Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?Her Gün Havuç Yerseniz Bakın Neler Olur?


5 Önemli Diyet Hatası


Havuç kilo aldırır mı? Diyette havuç yenir mi? Bu soruları cevapladım bugün arkadaşlar. Sizlerde havuç yiyerek zayıflamaya çalışıyorsanız eğer lütfen yaşadıklarınızı konu altına yazın. Görüşmek üzere...

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?