Hindiba Kahvesi İle Ayda Kaç Kilo Verilir?


Merhaba arkadaşlar bugün takipçilerimden gelen bir soru olan hindiba kahvesi ile ayda kaç kilo verilir? Kilo verdirir mi? yoksa kilo aldırır mı?🍵 Hindiba kahvesi ile zayıflamak mümkün mü? 😊 Sorularını cevaplamaya çalışacağım. Sizlerde hindiba kahvesi ile zayıflayanlar arasındaysanız eğer konumuza tecrübe ve yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyin.😀

Hindiba Kahvesi İle Ayda Kaç Kilo Verilir?

Beni tanıyanlar böyle çayla kahveyle kilo verilmeyeceğini, kesinlikle tek tip beslenme yolları ile asla zayıflayamayacağınızı söyleyeceğimi iyi bilir. Artık ne olur bırakın şu yok hindiba kahvesi zayıflatıyor mu? Yok ne kadar kilo verdirir? Muhabbetlerini. Bide olaya bak hindiba kahvesiyle zayıflamış paşam şimdi acaba ayda kaç kilo verdirir diye hesap yapacak.😎


Hindiba Kahvesi Yağ Yakar Mı?

Kesin ve net cevaplıyorum.😃💞 Hindiba kahvesi yağ falan yakmaz. Böyle bir şey olsa herkes hindiba kahvesi içip zayıflasın o zaman. Saçma saçma düşüncelere girip beni dellendirmeyin.😠😠😠 Biri kuyuya bi taş atıyor 50 akıllı çıkaramıyor. Bırakın artık şu bi şey içip tek bir besin alıp zayıflama çabalarını. Gidin doğru düzgün bir diyetisyene sağlıklı ve dengeli beslenerek verin kilolarınızı.

Şimdi hindiba kahvesi zayıflatmaz dedik diye hindiba bitkisi kötü diye bir şey yok. Hindiba çok faydalı ve gerçekten tüketilmesi gereken bir şey. Ama kahvesine ihtiyacımızın olduğunu zannetmiyorum. O yüzden boş verin şimdi hindiba kahvesi zayıflatır mı? muhabbetini gelin hindiba nerelerde kullanılır gerçek faydaları nelerdir öğrenelim.

Hindiba Nerelerde Kullanılır?

Hindiba genellikle salata karışımlarında kullanılır. Hindiba dar, yeşil, kıvrık dış yaprakları olan kıvırcık hindiba ve genellikle salyangoz adı verilen geniş yapraklı hindiba olmak üzere iki çeşidi vardır. Hindiba bitkisi baş olarak büyür ve dış yapraklar daha koyu yeşil ve acıdır, içteki yapraklar ise daha açık renkli ve daha hafif bir tada sahiptir. Her iki hindiba çeşidi de yıl boyunca mevcuttur ve en yoğun sezon Haziran'dan Ekim'e kadardır. 

Hindiba Faydaları

  • Hindiba, A ve K vitaminleri, folat, lif ve manganez açısından zengindir ve iyi bir C vitamini, potasyum, pantotenik asit ve antioksidan kaynağıdır. 

  • Hindiba, beta-karoten, C vitamini ve manganez gibi antioksidan olarak işlev gören birkaç farklı besin ve bileşik içerir. 

  • Bunlar, vücudu kardiyovasküler hastalık, kanser, Alzheimer ve hatta yaşlanma süreci gibi oksidatif hasar içeren hastalıklara karşı korumada önemlidir. 

Hindiba En Sağlıklı Nasıl Tüketilir?

Hindiba son derece çabuk bozulur, bu yüzden hemen kullanın veya sıkıca sarın ve üç güne kadar buzdolabında saklayın. Hindiba yemenin en iyi yolu, pişirilebilmesine rağmen taze bir salatada çiğ olarak yemek hem daha faydalı hem daha besleyicidir.

Hindiba Besin Değerleri (1 su bardağı / 100 gr) 

Kalori: 17 
Protein: 13 gr 
Toplam yağ: 0,2 gr 
Doymuş yağ: Yok 
Karbonhidratlar: 3,4 gr 
Lif: 3,1 gr.

A ve K vitaminleri, folat, lif ve manganez bakımından yüksek olan hindiba iyi bir C vitamini, potasyum, pantotenik asit ve antioksidan kaynağıdır.

Karahindibanın Mucizevi Faydaları


Umarım azda olsa beni anlayıp artık hindiba kahvesi ile haftada, ayda, yılda ne kadar kilo veririm diye sormazsınız.😕 Siz siz olun sağlıklı bir diyetten asla vazgeçmeyin !!!

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?