Hurma Yoğurt Diyeti Yapanların Yorumları | Kaç Kilo Verdirir?

Son günlerde herkesin konuştuğu "Hurma Yoğurt Diyeti" benim de çok ilgimi çekti ve geçen hafta denemeye karar verdim.😊 Hurma diyeti yapanlar ile görüştükten sonra hurma diyeti nasıl yapılırHurma Diyeti Kaç Kilo VerdirirHurma diyeti zararlı mı ve ne sıklıkla yapılmalı? Tüm sorularımın cevaplarını hurma diyeti yapan kişilerin yorumları sayesinde öğrendim ve "7 günlük hurma diyeti" deneyimime başladım.👍 Bu yazımda 1 hafta boyunca hurma yiyerek kilo verme maceramı bulacaksınız. Şimdiden belirteyim yazım oldukça ayrıntılı ve "Yoğurtlu Hurma Diyeti" ile ilgili tüm soruları ele alarak sizlere bu diyet ile ilgili tüm bilgileri sunmak istedim.😉 Sizlerde "hurma detoksu" yaparak zayıflama ile ilgili deneyimleriniz olduysa eğer konu altına yorumlarınızı yazmayı sakın unutmayın. Haydi bakalım artık "Ender Saraç" Hocamızın meşhur ettiği göbek yağlarını eriten hurma diyeti ile zayıflama konumuza başlayalım.😎

Ben Ender Saraç Hocamızdan yoğurt ve hurma ile yapılan bir diyet olduğunu duymadan önce hurma benim için sadece ramazan aylarında oruç açmak için yenilen bir besinden ibaretti. Hurmayı da öyle çok aramam ve hatta orucumu genelde su ve zeytinle açmayı tercih ederim. Hurma tatlı olduğu için yemeğin sonlarına doğru veya yemek geçişlerinde aperatif olarak yemeyi daha çok severdim. Daha sonra bazı sabah programlarında az da olsa yoğurtlu hurma diyetinden bahsedildiğini gördüm. Her gün yeni bir diyet ortaya çıktığı için çokta önemsemesem de daha sonra ki günler "Ender Saraç" hocamızın kaliteli bir programda hurma diyetinden bahsettiğini duyunca işler değişti. Benimde fazlalık 8 kilom olduğu için hurma diyetinin nasıl uygulandığı ile ilgili tüm detayları dinleyerek kendime 1 haftalık hurma yoğurt diyeti listesi oluşturdum ve bu işe başlamadan önce hurma diyeti ile kilo verenlerin birbirlerine tecrübelerini aktardığı bazı forumlardan bilgi aldım.
Her şey bu kadar basit değildi tabi ki. Bilgisiz ve sağlığıma değer vermeyen biri olsam hurma diyeti ile zayıflama lafını duyar duymaz hemen yapmaya başlardım. Ancak bu kadar önemli bir diyete kendi kendime karar veremeyeceğimi düşünerek doktoruma başvurdum ve hurma diyetinin zararları var mı? Hurma yoğurt diyeti kaç gün yapılmalı? gibi birçok soru sordum ve ayrıntılı bilgiler elde ettim. Öncelikle hiçbir doktor böyle tek tip bir beslenmenin sağlıklı olduğuna yanaşmıyor. Ama hurmanın faydaları ve içerdiği besin değerleri ile günde yiyeceğimiz 21 hurma göz alındığında da doktorum en fazla 7 gün hurma yoğurt diyeti yapmama izin verdi. Bende zaten en fazla 1 hafta yapmayı düşünüyordum ki uzman diyetisyenler ve doktorlarda hurma diyetini sadece 1 hafta yaptırdığını öğrendim ve biraz olsun rahatladım. Hatta doktora gittiğim gün "Ahmet Maranki" Hocamızın da elimizden geldiğince hurma diyeti yerine hurmayı bir ara öğün aracı olarak kullanmamız gerektiğini anlatırken duymuştum.

Sizlere tavsiyem arkadaşlar hurma diyeti kilo verdirir, hurma yiyerek haftada şu kadar kilo verdim diyenleri dinlemeden önce kendi sağlığınız için muhakkak önce doktora danışmalı daha sonra hurma diyetine başlamalısınız. Şimdi artık gelelim hurma diyeti ile 1 haftada nasıl 3 kilo zayıfladım? Hurma diyeti zayıflatır mı? Yoksa hurma yemek kilo mu aldırır? Öğrenmeye... 

Hurma Yoğurt Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Son yıllarda gördüğüm ve en az karmaşık olan diyet sanırım hurma diyeti arkadaşlar. O kadar basit kurallar ve yasaklardan oluşuyor ki öyle sayfa sayfa hurma diyeti listesi gibi bir durum ortada yok. Yapmamız gereken tek şey günde sadece 21 adet hurma yemek ve 3 küçük kase light yoğurt yemek, bunun yanında bol bol su, yeşil çay, sade nescafe veya türk kahvesi tüketmek serbest. Bazı arkadaşlar yoğurtlu hurma diyeti yaparken sadece su içtiklerini ve asla başka bir şey içmediklerini söylese de çoğu uzman hurma diyeti yaparken yanında kalorisiz ve doğal içecekleri serbest bırakıyor. Yani kalori olarak vücudumuza sadece hurmadan ve yağsız yoğurttan gelen kalori gelecek. 

Yoğurtlu Hurma Diyeti 7 Günlük Liste

Hiç hurma diyeti listesine gerek yok ama yine de akılda kalıcı olması bakımından küçük de olsa bir hurma yoğurt diyeti listesi aşağıya bırakıyorum arkadaşlar.

1.Gün: Sabah, öğlen ve akşam her öğün 1 küçük kase sıfır yağlı yada az yağlı olan light yoğurt yenecek yanında ise her öğün 7 adet hurma tüketilerek toplamda gün sonunda 21 adet hurma 3 kase yağsız yoğurt tüketmiş olacağız.

2.Gün, 3.Gün...: Hep aynı.😎 Hurma diyeti listesi bitti. Dağılabiliriz.

21 Hurma ve 3 Kase Light Yoğurt Kaç Kalori? Hurma Diyetinde Günde Kaç Kalori Alınır?

Gelelim işin matematiksel boyutlarına arkadaşlar. Hurma yoğurt diyetinin nasıl yapıldığını öğrendik. Hurma diyetinde kaç adet hurma yenir? Bunu da öğrendik. Şimdi sıra geldi 1 adet hurma kaç kalori? 1 kase light yoğurt kaç kalori? öğrenmeye. İkisinin de kalori değerlerini öğrenerek hurma diyetinde 1 günde toplam kaç kalori alıyoruz bunu hesaplayacağız arkadaşlar. 1 adet orta büyüklükte hurma ortalama 30 kaloridir arkadaşlar 1 kase yağsız yoğurt ise 60 kaloridir. Yani günde 21 adet hurma yersek sadece hurmadan 630 kalori 2 kase light yağı azaltılmış yoğurttan ise 180 kalori alacağız. 2 besini topladığımızda ise yoğurtlu hurma diyetinde günlük 810 kalori aldığımız görülüyor.

Hurma Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Hurma yoğurt diyeti yaparak haftada 3 kilo verilir arkadaşlar. Ancak bu 3 kiloyu vermek için hurma diyetini spor ve bol egzersiz ile desteklemek zorundasınız. Çünkü sadece hurma yiyerek asla haftada 3 kilo veremezsiniz. Bu bilimsel olarak imkansızdır. İsterseniz kaba taslak olarak bu durumu hesaplayalım.

Hurma diyeti ile haftada 3 kilo vermek için kaç kalori yakmalıyız öncelikle buna bakalım. 1 kilo göbek yağı yakmak için ortalama 7.000 kalori harcamak gerekir. Yani ödem, vücutta tutulan toksin maddelerden falan bahsetmiyorum. Bildiğimiz gerçek verilen kilodan bahsediyorum. Yoksa detoks olaylarında vücuttan o kadar sıvı atılıyor ki bu giden kilonun hepsini yağa bağlamak kesinlikle anlamsız olur. 1 kg 7.000 kcal ediyorsa eğer 3 kilo vermemiz için 21.000 kalori eksiye düşmemiz gerekir 1 hafta içinde.

İlginizi Çekebilir: 1000 Kcal Kaç Kg?

Haftada 21.000 kalori yakmak için de günde 3.000 kalori eksiye düşmek gerekir. Yani günlük bazal metabolizma hızımız erkek için ortalama 2.400 kalori, kadınlar ise 1.800 kalori olarak düşünürsek eğer (bu miktarlar yaşınız, kilonuz ve boyunuza göre farklılık gösterebilir) hurma ve yoğurt diyeti ile günde 800 kalori alırsanız eğer sadece aldığınız besinlerden kısma yolu ile günlük erkek 1.600 kalori, bayanlar ise 1.000 kalori eksiye düşmüş olur. 

Spor ve egzersiz olmadan günde sadece 21 hurma ve 3 kase yoğurt ile 1 haftada 3 kilo verebilmek için erkek günde 1.200 kalori, kadınlar ise 2.000 kalori daha yakması gerekir. Yani ne yaparsak yapalım sonuçta yediğimiz hurmanın ve yoğurdun bir kalori değeri olduğu için mutlaka ve mutlaka spor yapmamız şart oluyor. Ama gözünüz korkmasın erkekler 1 saat koşu ve 1 saat yoğunluklu ağırlık antrenmanı ile 1.200 kalori, bayanlar ise en az 3 saat tempolu bol yorucu bir spor ile bu kalorileri yakabilir. Umarım sadece bütün gün hurma yiyip, tv karşısında gününüzü geçirerek hurma diyeti ile zayıflama hayali kurmuyorsunuzdur. Çünkü bu şekilde haftada 3 kilo vermek bilimsel verilere göre imkansız. Peki spor yapmadan sadece hurma ve yoğurt yiyerek kaç kilo verilir? Bunu da inceleyelim.


Hurma Yoğurt Diyeti İle Spor Yapmadan Haftada Kaç Kilo Verilir?

Erkekler günde 1600, bayanlar ise 1000 kalori eksiye düştüğünü biliyoruz artık. Haftalık hurma diyeti yaparken hiç spor yapmazsak ve bütün gün netflix izleyip canımız sıkılınca uyursak 1 hafta sonunda hangi sonuçlarla karşılaşırız hesaplayalım. 1600x7 den erkek haftada 11.200 kalori, 1000x7 den kadınlar haftada 7.000 kalori yakmış olur. 1 kg 7.000 kaloriye eşit olduğuna göre spor yapmadan hurma diyeti ile erkek haftada 1.6 kg, bayanlar ise 1 kg verebilir. Aslında en sağlıklı ve uzun süreli kalıcı olanı haftada 1 kg vererek diyet yapmaktır ama amaç 1 haftada 3 kilo vermekse hurma yoğurt diyeti yapmak zorundayız. Şimdi de bana sosyal medya üzerinden gelen yoğurtlu hurma diyeti yapanların yorumlarını inceleyelim arkadaşlar.

Hurma Diyeti Yapanların Yorumları


Aşağıda sosyal medyadan tarafıma ulaşan hurma yoğurt diyeti yapan yorumları derledim arkadaşlar.

Aysel Hanım: 1 hafta sonunda inanın hurmanın "h" sini bile görmek istemiyor insan ama vücudumdan giden atık su ile çok güzel bir hurma detoksu yapmış oldum ve 1 haftada 2 kilo düşüş sağladım. Hurma yoğurt diyeti yaparken maalesef spor yapamadım ama gündelik telaşla günlük en az 1 saat hafif tempo yürüdüm diyebilirim.

Gülcan Hanım: Ben hurma diyetini sadece 2 gün yapabildim. O kadar acıktım ve başım döndü ki kendimi zorlamak istemedim. Yani hurma diyetiyle kilo veremedim maalesef çünkü 2 günde pes ettim.😢

Ali Bey: Hurma diyeti yapacak arkadaşlara tavsiyem kendinizi diyetteyim diye şartlamayın ve kesinlikle acıkacağım diye düşünmeyin. Millet 10 gün sadece su içerek su orucu gibi diyetler yapıyor. Biz en azından günde 21 hurma yiyip üzerine birde 3 kase yoğurt yiyebiliyoruz. Kıymetini bilelim.

Servet Bey: Böyle saçma diyetler denemeyin arkadaşlar. Hurma diyeti bence çok zararlı. Neden böyle tek tip beslenmeleri seçiyorsunuz ki onun yerine her öğün sağlıklı ızgaranızı yapıp 1-2 ince dilim kepek ekmeğinizle diyet yapmanız daha sağlıklı olmaz mı. Hurma diyeti şok diyet değil mi yani, tam bilemedim. Neyse...

Aysun Hanım: Ben 15 günlük hurma diyeti yaptım ve 2 hafta sonunda toplamda 7 kilo verdim. Ancak normal hayatıma döndüğümde hızlı bir şekilde 2 kilo geri aldım. Şuan normal yemeğimi yiyorum bu geri alınan 2 kilo ise sanırım vücuttan giden su olarak düşünüyorum. Ama öyle yada böyle hurma ve yoğurt yiyerek 15 günde 5 kilo verdim.

Caner Bey: Sadece hurma,, hurma nereye kadar kardeşim? Böyle diyet olmaz olsun. 1 gün yapamadan acıktım ve bıraktım. Hiç bana göre değil böyle şeyler. Hurma yoğurt diyeti ile kilo verenler varsa helal olsun diyorum, başka da bir şey demiyorum.


Hurma diyeti yapanlar görüldüğü üzere 1 günlük, 7 günlük ve 15 günlük olarak yapmış. Yorumları incelediğimizde bazıları olumlu, bazıları olumsuz olsa da hurma diyeti herkes tarafından merak edilen bir zayıflama ve hızlı kilo verme yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Hurma diyeti yorumlarını da inceledikten sonra hurma detoksu kaç günde bir yapılır kaç gün yapılır sorusuna...

Hurma Diyeti Kaç Gün Yapılır?

En çok bilinen ve uygulanan yoğurt hurma diyeti 7 gün yapılır ancak diğer hurma diyeti detoksu yapanlarında yazdıklarına göre sadece 1 gün yapan yada 15 gün bu diyeti sürdüren birçok insan var. Son dönemlerde artık bırakın insanlar hurma yada yoğurt kalorisi ile yaşamayı 10 gün boyunca sadece su içerek su orucu yada aralıklı oruç isimleriyle yapılan şok diyetler deniyorlar. Bunların ne kadar sağlıklı yada zararlı olduğu tartışmalı ancak sizin vücut yapınıza ve daha önce geçirmiş olduğunuz hastalıklara göre hurma yoğurt diyeti kaç gün yapılır sorunun cevabını en iyi doktorunuz verebilir. Sizlerde kesinlikle bu tarz tek tip beslenmeli (7 hurma diyeti) gibi hızlı zayıflatan detoks diyetlerine başlamadan önce muhakkak uzman tavsiyesi almayı unutmayın ki herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmayın.

***Hurmalı Yoğurt Diyeti İle İlgili Bonus Bilgi!!!***

Birde bu diyeti yapan arkadaşlardan öğrendiğim özel bir bilgi daha var arkadaşlar bunu da sizinle paylaşmak isterim. Nasıl zeytinin tuzu çıksın diye zeytini 1 gün evvelden suya bırakıp bekliyoruz. Aynı yöntemi hurma diyetinde hurmalar için de uygulayabiliriz. Bu yöntem ile hurmalar hem daha az kalorili hem de içi su dolacağından çok daha doyurucu oluyor. Yapacağınız şey kuru hurmaları en az 6-7 saat su dolu bir kasede bekletmek yada 1 gün suda bırakmak. Bu şekilde hurmada bulunan şekerin en az %20 si suya karışarak hurmadan gelen kalori çok daha düşük olması sağlanacaktır. Ayrıca suda şişen hurmalar sizin midenizde daha çok yer kaplayacak ve daha tok hissetmenizi sağlayacaktır.

Hurma Diyeti İle Zayıflayan Var Mı?

Tabi ki de var.😊 En başta ben 1 haftada hurma diyeti ile 3 kilo zayıfladım. Ancak bu hiçte kolay olmadı. Çünkü yazdıklarımı okuduysanız eğer sadece öyle hurma yiyerek kilo verme olmuyor. Normalde yaptığımın neredeyse 2 katı spor yaparak hurma yoğurt diyeti ile zayıflamayı başardım. Sizlere vereceğim en önemli tavsiye asla pes etmeyin. Bu diyeti sadece 1 haftalık olarak görmeyin. 1 haftada hurma ve yoğurt ile sağlam kilo vererek kendinize bir başlangıç yapın. Daha sonra ise günde tek öğün beslenme gibi diyet çeşitlerine geçebilir yavaş yavaş günlük kalori azalımı ile kilo alamayacağınız konuma gelerek bunu bir hayat tarzına dönüştürerek ilerde şok diyetlerle uğraşmadan her zaman zayıf kalabilirsiniz.

Yoğurt Hurma Diyetinin Zararları Var Mı?

Bakın açık net olarak söylüyorum, eski zamanlarda insanlar bütün gün yemek yemiyordu. Bir hayvan öldürdüklerinde 2-3 gün ne bulurlarsa tüketiyor daha sonraki ava kadar en az bir kaç hafta aç kalıyorlardı ve bu şekilde ne ölüyorlar nede kan şekerleri düşüyordu. Ama günümüz toplumunda o kadar çok 3 öğüne ve kolay elde edilen bol kaloriye alıştık ki birden az yemeğe başlayınca sanki ölecek gibi hissediyoruz. Bu yazdıklarım benim düşüncem ve hatta son dönem yabancı kaynaklı araştırmalar uzun süreli açlığın vücuda çok büyük faydalar sağladığını belirtmeye başlamışken biz zaten aç kalmadan günde neredeyse 1000 kaloriye yakın alarak zayıflamaya çalışırken hurma diyetinin zararlı olduğunu çokta düşünmüyorum açıkçası ancak siz hayatınız boyunca sadece hurma yiyerek yaşamayı planlıyorsanız bu tabi ki zararlıdır. Yine de hurma diyeti ile ilgili gelecek olan yeni araştırma sonuçlarını da takip etmeyi ihmal etmeyelim ve doktorumuzla muhakkak bu diyeti paylaşalım. Çünkü yaşınızı, kilonuzu, geçirebilecek hastalıklarınızı tahmin edemediğimizden bu konularda uzman görüş şart.👍

Emziren Anneler Hurma Yoğurt Diyeti Yapabilir Mi?

Hamilelik sonrası alınan kiloları geri vermek için yeni annelerimiz bence böyle hurma diyeti gibi tek tip beslenmeye dayalı şok diyetlere hiç girişmesinler ve bebeklerini riske atmasınlar. Çünkü bu diyeti uygularken aç kaldığınız için daha az sütünüz olabilir veya daha sinirli olabilirsiniz. Bende doğum sonrası zayıflamak için yoğurtlu hurmalı diyet yerine daha sağlıklı her besinden bir şeyler tükettiğiniz kalıcı olarak kilo verdirecek beslenme diyet listeleri çok daha faydalı olabilir.


Hurma Diyetinden Sonra Kilo Alınır Mı?

1 haftalık yada 15 günlük hurma diyetinden sonra hemen tartılıp normal hayatına geçerseniz eğer 1-2 gün içinde ilk verilen büyük kilonun %20 sini geri aldığınızı göreceksiniz arkadaşlar. Bu sizi korkutmasın bu geri alınan kilo göbek yağı değil, vücudun kaybettiği sudur. Örnek veriyorum 7 günlük hurma diyeti listesini uyguladınız ve 7 günün sonunda 4 kilo verdiğinizi gördünüz. Normal yemeniz çok olmasa bile 1-3 gün arasında hızlı bir şekilde 800 gram yada 1 kilo geri aldığınızı göreceksiniz. Bu konuda hiç endişelenmeyin siz eğer aşırı şekilde yemediğiniz sürece geri alınan kilo yani vücut suyu en fazla 1 hafta için 1 kilo civarıdır.

Hurma Yağ Yakar Mı? Metabolizmayı Hızlandırır Mı?

Arkadaşlar en çok düşünülen yanlışlardan biri hurmanın yağ yaktığı yada metabolizmayı hızlandırdığı fikridir. Hurma yağ yakmaz metabolizmayı da hızlandırmaz arkadaşlar sadece gün içinde bizi yanında yediğimiz yoğurt ile düşük kaloriyle tok tutmaya çalışır ve sindirim sistemimizi daha iyi çalıştırdığı için detoks etkisi yaratarak bağırsaklarımızı temizler. Yoksa ne yoğurt nede hurma asla yağ falan yakmaz. Hurma yoğurt diyetinde amaç yağ yakma, göbek eritme olduğu gibi bu sonuç aldığımız düşük kalori ve yaptığımız spor ile dolaylı yoldan gelir. Yoksa asla ve asla isterseniz kilolarca hurma yiyin bu sizin göbeğinizi eritmez. Hatta çok tüketilen hurma kilo bile aldırır.

İlginizi Çekebilir: Türk Kahvesi Yağ Yakar Mı?

Hurma Diyetinde Çay ve Kahve İçilir Mi? Meyve Yenir Mi?

Benim uyguladığım hurma diyetinde şekersiz olmak kaydı ile çay serbest, süt ve şeker olmadan kahve de serbestti. Ama içerdiği bol şekerden dolayı meyve kesinlikle yasaktı. Bazı kişiler hurma diyeti yapılırken sadece su içilmeyi uygun görseler de asıl olan mantık vücuda başka kalori almamak olduğu için benim düşüncem hurma diyetinde şekersiz çay, nescafe, türk kahvesi, maden suyu (soda) gibi içecekler içilebilir. Ama kesinlikle türk kahvesi yada nescafeye süt veya süt tozu konulmamalı soda ise sade olmalı. Meyve ise kalori içerdiği nedeniyle asla yenmemelidir.

İlginizi Çekebilir: Meyve Yemek Diyeti Bozar Mı?

Hurma Ve Yoğurdun Mucizevi Faydaları

Peygamber efendimizin hurma konusuna ne kadar önem verdiğini bilmeyen yoktur sanırım. Bu mucizevi besin kaynağı hurmanın faydaları saymakla bitmese de genel olarak hurma yoğurt diyetinin faydaları neler olur madde madde elimden geldiğince çok uzatmadan sıraladım.

Hurma Mükemmel Bir Lif Kaynağıdır
Hurma lezzeti ve diyetlerde kullanılmasının yanında mükemmel bir lif kaynağıdır arkadaşlar. Buda onu en sağlıklı kuru meyvelerden biri yaparak diyette olsun yada ramazanda olsun muhakkak belli miktarlarda tüketmememiz gereken bir besin yapıyor. Ayrıca sahip olduğu bu lif diyet dışında bile hurma tükettiğimizde sindirim sistemimizde yumuşama ve daha çok tuvalete çıkma sağlayarak vücudumuzu temizlemeye yardımcı olur.

Yoğurt Bol Miktarda Kalsiyum İçerir.
1 büyük kase yoğurt ortalama 350 gram kalsiyum içerir. Osteoporoz riski taşıyan yaşlılar için her gün sabah kahvaltısından sonra bir bardak yoğurt çok faydalıdır. Özellikle yetişme çağındaki çocuklar mutlaka doğal ev yapımı yoğurt tüketmelidirler.

Hurma Kansere İyi Gelir
İçerdiği yüksek derecedeki antioksidan oranı hurmayı tam bir kanser savar yapar. Ayrıca sadece kanser değil, akciğerlere ve kalp sağlığını da çok önemli faydaları olduğu son yılarda yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Yoğurt Kas Ağrılarını Dindirir
Özellikle spordan sonra tüketilen 1 kase yoğurt kasları onarmaya yardımcı olan amino asitleri ortaya çıkarır ve kas ağrılarını dindirmeye çok faydalıdır.

Sağlıklı Bir Bağırsak İçin Hurma
Amerika'da 24 kişinin katıldığı bir bilimsel araştırmada 20 kişiye gün içinde yemeleri için 10 adet hurma verildi. Diğer 4 kişi ise hurma yemeden geneli katı gıdalardan oluşan yemeklerden herkes ne yemeği yiyorsa onu yedi. 3 gün sonra gözlemlenen sonuçlarda her gün hurma yiyen 20 kişiden 16'sında günlük dışkı üretimi ve tuvalete çıkma oranının diğer kişilere göre %18 arttığı gözlenmiştir. Hurma yemeyen 4 kişiden 2 kişi ise kabızlık sıkıntısı çektiğini bildirmiştir.

Hurma Çok Yüksek Antioksidan Sağlar
Diğer kuru meyveler ile hurma karşılaştırıldığında hurmada bulunan antioksidan değerleri diğer kuru meyvelere göre çok daha fazla olduğu tespit edilmiş buda hurmayı antioksidan içeren besinlerin içerdiği listelerde hurmayı en üstlere taşımıştır. Antioksidan hücrelerimiz için çok tehlikeli olan oksidasyon sürecini engeller.

Hurma Alzaymıra ve Beyine İyi Gelir.
İnterlökin gibi yopun iltihaplı sitokin içeren hücreler beyniniz için son derece tehlikeli olabilir. il-6'nın (Interleukin 6) artışı, Alzheimer hastalığı gibi nörodejeneratif hastalıkların artmasına neden olur. Hurmanın düzenli kullanımı ise (günde en az 5 adet) IL-6 seviyelerini düşürmede faydalı olduğu ve böylece Alzheimer hastalığı gibi beyin dejeneratif durumlarının gelişme riskini azaltmada yardımcı olduğu bulunmuştur. Fareler üzerinde yapılan bir in vivo çalışma, yemlere hurma hurmasının dahil edilmesinin, beyne zarar verebilecek plakların üretimini azaltabilen amiloid beta protein aktivitesinin azalmasına yol açtığını da göstermiştir.

Arkadaşlar hurma diyeti yapan ünlüleri araştırırken karşıma hurma yoğurt diyeti ile ilgili bilgilendirici mükemmel videolar çıktı. Aşağıya birkaç tanesini ekledim. İzlemeden sakın geçmeyin.

Ender Saraç Hurma Diyeti İle İlgili Neler Söylüyor?


Hurma Yoğurt Diyeti İle Zayıflama Efsane Mi Gerçek Mi?


Hurma Diyetimin Sonuçları


Evet değerli arkadaşlar hurma diyeti yapan yorumlarını inceledik. Hurma diyeti nedir? Nasıl yapılır? Öğrendik. Sonuç olarak hurma diyeti ile kilo vermek tabi ki mümkün ancak bazı yerlerde 7 günde 7 kilo verme yok 1 haftada 10 kilo verdim gibi şeyler görüyorum ve bu beni çok üzüyor. Hurma yoğurt diyeti ile ne kadar kilo verilir incelerken sizlere tüm kalori olaylarını açıkladım. 1 haftada bile 3 kilo verebilmemiz için deli gibi sporla hurma diyetini desteklememiz gerekti. Karar her zamanki gibi sizin. Ama ne yaparsanız yapın hurma detoksu yapmaya karar vermeden önce muhakkak doktorunuza danışmayı sakın unutmayın. Bir başka konuda görüşmek üzere arkadaşlar. Sizlerde hurma ve yoğurt ile yaşadığınız tecrübelerinizi konu altına yorum yazarak lütfen benimle paylaşın.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Daha yeni Daha eski