Kelle Paça Çorbası Kilo Aldırır Mı?😊 | Diyette Kelle Paça Çorbası İçilir Mi?

Of off off konuya gel.. 😋😋😋 Bugün enfes lezzeti ve şifa kaynağı ile damakları şenlendiren "Kelle Paça Çorbası" hakkında bilgiler vereceğim.👍 Kelle paça çorbası kilo aldırır mı? Kelle paça çorbası diyette yenir mi? Bu konuları araştırarak sizlere ayrıntılı bilgiler sunacağım.😊 Sizlerde diyet yaparken kelle paça çorbasız yapamam diyorsanız eğer konu ile ilgili görüşlerinizi yorum yaparak lütfen benimle paylaşın. Artık kelle paça çorbası kilo yapar mı? Konumuza geçelim.😏
Eskiden çokta sevmediğim kelle paça çorbası uzun yıllar yaşadığım Eskişehir'de denk geldiğim Sivrihisar Bamya Lokantası ile artık içmeden yapamadığım bir lezzet haline dönüştü.😊 Eskişehir Yunus Emre Hastanesinde çalışırken her sabah ilk bu çorbacıya uğrar. Yanında bol acı biber ile 1 büyük kase kelle paça çorba gömmeden işe gitmezdim. Ama bu çorba her yerde içilmez. Harbiden ağız tadıyla bir kelle paça yiyeyim derseniz eğer ya çok meşhur yerleri tercih edin yada adı sanı yıllardır bilenen salaş yerlerde ki gizli lezzet hazinelerini arayın. Sabah içtiğim bol sirkeli sarımsaklı ve az limonlu kelle paça çorbası iş arkadaşlarımı rahatsız etse de beni haz olarak Nirvana'ya çıkartmaya yetiyordu.😋 Kelle paça çorbası içmek kilo yapar mı sorusunu cevaplamadan önce bilimsel olarak kelle paça kaç kalori inceleyerek artık ana konumuza geçelim.

Kelle Paça Çorbası Kilo Aldırır Mı?

Her ne kadar şifa kaynağı olsa da yanında yenilen ekmek ve paça çorbası yapılırken kullanılan yağ miktarını göz önüne alarak, paça çorbası kaç kalori incelemekte fayda var arkadaşlar. 1 büyük kase yağlı paça çorbası ortalama 350-360 kaloridir arkadaşlar. Birde yanında en az 3-4 dilim ekmek yediğimizi hesaba katarsak eğer 1 porsiyon kelle paça çorbasının kalorisi 600 kaloriye kadar çıkmaktadır.😢 

Durum böyle olunca da tabi ki insan ister istemez paça çorbası kilo yapar mı diye düşünmeden edemiyor. Yağ miktarına dikkat edilmezse ve bol ekmek ile tüketilirse eğer maalesef kelle paça çorbası kilo aldırır. Çünkü sadece 1 öğünde 600-650 kalori alarak kalkarsak eğer diyette en fazla 1500 kalori almamız gerektiğini düşünürsek günün diğer kalanı için çok fazla bir seçenek kalmamış oluyor. Ayrıca kelle suyu ile yediğimiz ekmek bizim iştahımızı daha da açacak ve glisemik indeksi yüzünden kan şekerimizi zıplatacaktır. İyi de kardeşim bu kadar faydalı olan kelle paça çorbası illa diyeti bozar mı? Yok mu bunun bir çaresi derseniz eğer tabi ki var merak etmeyin.😂

Kelle Paça Çorbası Diyette Yenir Mi?

Bu mükemmel şifa kaynağı paça çorbasını diyette yemek için öncelikle çorbayı yaparken kullandığımız yağ miktarı en düşük düzeyde tutulmalı ve kelle paça ile asla ekmek tüketilmemelidir.😒 Üzüldüğünüzü ve kırıldığınızı duyar gibiyim ama maalesef diyette kelle paça çorbası içmek için bazı kurallara uymamız gerekiyor ki paça çorbası kilo aldırmasın. Bu kurallara uyduğumuz takdirde haftada 1 yada 2 defa kelle paça çorbası diyette yenir bir sıkıntı çıkarmaz diyebiliriz.😊

Paça Çorbasının Faydaları


Sindirim Sistemi Dostudur
Günde bir su bardağı kemik suyu içeren kelle paça gibi çorbalar bağırsak sendromunun tedavisine yardımcı olur, aynı zamanda sağlıklı bağırsakları da cila gibi korur. Et suyu yapmak için kullanılan jelatinin (parmak eklemleri, ayaklar ve diğer eklemler bölgeleri gibi) bağırsaklardaki doku hasarlarını kapatmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle diyetisyenler sindirim sorunu olanlar için kelle paça çorbası önermektedir.

Eklemlerinizi Korur
Glukozamin ilaçları almak uzun yıllardır eklem ağrısı olan insanlar için ilk tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır, ancak kemik suyunda da glukozamin olduğu kanıtlanmıştır. Hapların aksine et suyu bize, ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilecek doğal bir kaynak sunar. Eklemleri çok iyi koruyan kıkırdakta bulunan kondroitin sülfatın özellikle yaşlılarda görünen osteoartriti (kireçlenme) yi önlemeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Sağlıklı Bir Uyku Sağlar
Araştırmalar, kelle paça çorbasında bulunan glisinin uykuyu düzene sokma ve yorgunluğu önlemeye yardımcı olabileceğini belirtmiştir. Yani kelle paça çorbası içen mışıl mışıl uyuyor diyebiliriz arkadaşlar.😋

Mükemmel Bir Bağışıklık Sistemi Kazandırır
Kelle paça çorbasında bulunan yüksek mineral konsantrasyonu nedeniyle, Almanya'da yapılan bir araştırma, paça çorbasını bağışıklık sisteminizi güçlendirebilecek en önemli besin kaynakları arasında göstermiştir. 

Güçlü Kemikler İçin Paça Çorbası
Hayvanın kemiğinde bulunan magnezyum, fosfor ve kalsiyum, kelle paça çorbası yaparken çorbanın suyuna sızarak kendi sağlıklı kemikleriniz için gerekli tüm mükemmel besinleri çorba olarak yudumlamamız için bize sunar.

Mükemmel Bir Protein Kaynağıdır
Düzenli bir şekilde et yemiyorsanız eğer vücudun ihtiyacı olan proteini, kemikler yoluyla kelle paça çorbasıyla sağlanabilir. Proteinler, kas gücü ve vücut enerjisi için çok önemlidir.

Evde Doğal Lokanta Usulü Kelle Paça Çorbası Nasıl Yapılır?


Pratik Kemik Suyu Nasıl Yapılır?


Sabah kahvaltılarının kralı "kelle paça çorbası" ile merak ettiğiniz konulara değinerek bugün sizlere kelle paça çorbası kilo aldırır mı? Diyette kelle paça çorbası ne kadar içilir? anlatmaya çalıştım. Sizlerde paça çorbası ve kilo alma konumuz ile ilgili yorumlarınızı benimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski