Kırmızı Pul Biber Zayıflatır Mı?


Son yıllarda bana gelen soruların başını kırmızı pul biber zayıflatır mı?😂 çekiyor. Bende bu yüzden bugün sizlere kırmızı toz biber olsun pul biber olsun kilo verdirir mi? Bu konu hakkında bildiklerimi anlatacağım. Sizlerde kırmızı pul biber yiyerek zayıflamaya çalışıyorsanız eğer konu ile ilgili düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın.

Kırmızı Pul Biber Zayıflatır Mı?

Kırmızı pul biber kilolarca yeseniz bile zayıflatmaz !!! Nokta.😎 Ne oldu pul biber yiyerek kilo verme hayalleriniz suya mı düştü? Düşsün... Bırakın artık bu saçma sapan sadece pul yiyerek yiyerek kilo verme yollarını yada kırmızı pul biber diyeti olaylarını. Ya hiç pul biber yiyerek zayıflanır mı Allah aşkına. Pul biber yağ yakar mı? Yoo sadece biraz metabolizmayı hızlandırır o kadar. O yüzden pul biber diyetlerine pul biber yiyerek kilo verdim diyenlere inanmayın. Boşverin bunları gelin bu acı kırmızı pul biber ne kadar sağlıklı nasıl mucizevi bir şey onu öğrenelim.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kırmızı pul biber Orta ve Güney Amerika'ya özgüdür ve yüzyıllardır kırmızı biber tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. 

Kırmızı Acı Pul Biberin Faydaları


  • Acı kırmızı pul biber, eski topluluklarda yüzyıllardır astım, boğaz ağrısı, solunum yolu enfeksiyonları, mide ağrıları ve sindirim sorunları tedavilerinde kullanılırdı. 
  • Güncel bilimsel kanıtlar, kırmızı pul biberin gerçekten de kardiyovasküler sistem için bir dizi yararlı etki gösterdiğini kanıtlamıştır. 
  • Özellikle, kırmızı biberin trombosit agregasyonunu (istenmeyen kan pıhtılaşması) azalttığı ve vücutta kan pıhtıları oluşturan fibrini çözme yeteneğini artırdığı görülmektedir. 
  • Kırmızı pul biber ayrıca kan kolesterol seviyelerini ve trigliseritleri düşürerek ateroskleroz gelişme olasılığını (arterlerin tıkanması) azaltır. 
  • Alışılmış olarak kırmızı pul biber tüketen kültürlerde çok daha düşük kalp krizi, felç ve pulmoner emboli oranları vardır. 
  • Acı kırmızı pul biber ayrıca kırmızı bibere acısını veren keskin bitki besin maddesi olan yüksek konsantrasyonda kapsaisin içerir. Bu bileşik, bir sindirim sistemi düzenleyici, ülser önleyici ve etkili bir ağrı kesici olarak tanınmaktadır. Bir ağrı kesici olarak, sinir hücrelerinin P Maddesi olarak adlandırılan bir bileşiği salmasına neden olma kabiliyetine sahiptir. Bu maddenin salınması ağrıya ve tahrişe neden olur, ancak bir kez salındığında, kapsaisin, sinirler tarafından geri alımını bloke eder. Bunun net sonucu, sonunda ağrı hissini bloke eden sinir liflerinden Madde P'nin tükenmesidir. Bu özellik, kapsaisin içeren merhemleri artrit, herpes zoster ve sinir ağrısı veya nevraljiden geçici olarak ağrının giderilmesi için kullanılır. 

Pul Biber Nasıl Taze Olarak Saklanır?

Tüm baharatlarda olduğu gibi, kırmızı pul biber de doğrudan güneş ışığından ve aşırı nemden uzak, hava geçirmez bir cam kapta saklanmalıdır. İhtiyacımız kadar kırmızı biber almalıyız ki böylece uzun süreler saklamak yerine her 1 yada 3 ayda taze kırmızı biberimizi alarak baharatımızı çok daha verimli kullanabiliriz.

Kırmızı Pul Biber Nasıl Seçilir?

Son zamanlardaki sahtekarlık olaylarından sonra kesinlikle ve kesinlikle açık kırmızı pul biber almıyorum. Yok içinde kiremit tozu katıyorlarmış yok gıda boyası varmış... Biz nereden anlayalım bunları? En iyisi rengi çok kırmızı olan toz biberden uzak durmak ve mutlaka bilindik markaların kapalı ambalaj ürünlerini tercih etmek.

Evde Pul Biber Nasıl Yapılır?


Bugün yine sizden gelen saçma sapan sorulardan biri olan kırmızı pul biber zayıflatır mı? bu soruyu cevapladım sizlerde konumuza yorum yaparak bildiklerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Yada boşverin paylaşmayın bu konudan çıkıp acı turşu biber zayıflatır mı onu arayın google da.😎😎😎

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?