Kıymalı Pide Kilo Aldırır Mı? | Diyette Kıymalı Pide Yenir Mi?


Heyy herkese selamlar olsun kankalar bugün sizlere diyette kıymalı pide yenir mi? Kıymalı pide kilo aldırır mı? 😋 bu konudan bahsedeceğim. Sıcak sıcak yanında 1 tas yayık ayranla nede güzel gider değil mi kıymalı pide. Ben en çok kıymalı kaşarlı pideyi sevsem de eşim karışık pide canavarı.😎 Durum böyle olunca neden 1 kıymalı pide kaç kalori? diye insanları bilgilendirecek bir yazı yazmayalım diye düşünerek sizlere oldukça ayrıntılı bir o kadarda keyifli "diyette kıymalı pide tüketimi" yazısı hazırladım. Sizlerde diyette kıymalı pide yemeyi seviyor ama kıymalı pide kilo yapar mı diye merak ediyorsanız eğer bu yazımız tam size göre.😊 Haydi bakalım artık Diyette kıymalı pide ne kadar yenir? Öğrenelim.
Kıymalı pide tutkum ortaokul yıllarımda başladı. Şaşıracaksınız ama babam o kadar lezzetli kıymalı ve etli pide yapar ki, parmaklarınızı yersiniz. Daha önceden babam gençlik yıllarında düğünlere seyyar fırın ile giderek gelen misafirlere bol kıymalı tereyağlı pideler yaparmış. Her gittiği düğünde başka insanlarda kıymalı pide olsun kıymalı kuşbaşılı kaşarlı pide olsun, bütün çeşitlerden kendi düğünlerinde de yaptırmak için babamdan sıra alırlarmış. Şuan bu düğünlerde pide yapma işini bırakmış olsa da babam evde elektrikli fırında yada annemin davul fırınında harika kıymalı pideler yapmaya devam ediyor. Böyle bir ortamda bir kıymalı pide kaç kalori eder diye babama soramasam da zaman geçtikçe ailecek kilo problemlerimiz ortaya çıktıkça artık maalesef kıymalı pidenin kalori değerini önemser oldum. Konuyu fazla uzatmadan artık kıymalı yumurtalı pide olsun bütün içinde kıyma olan pide çeşitlerine değinerek sizlere en ayrıntılı kalori bilgilerini vereceğim arkadaşlar.

Kıymalı Pide Kaç Kalori?

Ne kadar severek ve bayılarak yesem de maalesef kıymalı pide kalorili bir yiyecek. 1 adet orta boy kıymalı pide ortalama 600 kalori, yarım kıymalı pide 300 kalori, 1 dilim kıymalı pide ise 60 kaloriye denk gelmektedir arkadaşlar. Tabi ki bu kıymanın yağlı yada yağsız olma durumuna göre ve hazırlanan iç harcın kalori durumuna göre değişkenlik gösterse de klasik bildiğimiz 1 adet kıymalı pide 600 kalori değerinde olup diyet yaparken muhakkak düşünülerek yenmesi gereken yiyecekler arasında yer alır. Ama kıymalı pide o kadar lezzetli ve beni o kadar cezbediyor ki diyette olsam da maalesef kıymalı pide yemeden yapamıyorum. Tabi ki ne kadar yediğime dikkat ederek.

Kıymalı Kaşarlı Pide Kilo Aldırır Mı? Kaç Kalori?


Ne biri kıymalı pideye kaşar dökmek mi dedi? 😋😋😋 Enfess olur..Müthiş olurr. Yerimde duramıyorum şuan resmen çıldırıyorum. Canım kıymalı kaşarlı pide çekti. Böyle bir lezzet olur mu ya??? OLUR MUUUU? Offf off off bol kaşarlı kıymalı pide varken ne yapayım pizzayı.😆 Ama her güzel şeyin maalesef bir sonu da var. 😠 1 adet kıymalı kaşarlı pide ortalama 700 kalori içermektedir ve üzerine döktüğünüz kaşar peyniri oranına göre de bu kalori değeri artmaktadır. Yarım kıymalı kaşarlı pide 350 kalori, 1 dilim kıymalı kaşarlı pide ise ortalama 75 kaloridir. Durumlar böyle olunca kilo vermek ve hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenler maalesef kıymalı kaşarlı pideden bir süre uzak durmaları gerekecek olsa da canınız çok fazla çekerse eğer 1-2 dilim yemekten de diyet bozulmaz.😉

Kıymalı Yumurtalı Pide Kilo Aldırır Mı? Kaç Kalori?


Bu kıymalı pide türü gurme işidir. Herkes yumurtalı kıymalı pideyi sevmez ama sevende deli gibi sever. Fırına gittiğinde elli kere tekrarlar ustaya benim kıymalı pideye yumurta kırmayı unutmayın diye. Böyle arkadaşlar olduğunu bildiğim için tabi ki kıymalı yumurtalı pidenin kalori değerini vermeden geçmeyeceğiz. Arkadaşlar 1 adet enfes kıymalı yumurtalı pide ortalama 675 kaloridir. 1 adet yumurta 75 kalori içerdiğini bildiğimiz için klasik kıymalı 600 kalori olduğuna göre yumurtalı ise 675 kalori olur. Nasıl hesapladım ama?😎 Kafa derler buna.😆 Özellikle babam pidesini yumurta kırarak yemeyi çok sever.

Kapalı Kıymalı Pide Kilo Aldırır Mı? Kaç Kalori?


Genelde Karadeniz yöremizde gördüğümüz kapalı kıymalı pide gerçekten de kültürümüzün en sevilen yiyecekleri arasında yer almaktadır. Hele fırından çıkan kapalı pidenin üzerine sürdükleri bol tereyağı yok mu? Off beni benden alıyor beni San Francisco'ya götürüyor.😃 Kapalı kıymalı pide pidecilerde yediğimiz normal pideye göre çok az küçük olur ama üzerine bol tereyağı sürüldüğü için maalesef bu kapalı kıymalı pide de bol kalorilidir. 1 adet kapalı kıymalı pide ortalama 550 kaloridir arkadaşlar.

Kıymalı Kır Pidesi Kilo Aldırır Mı? Kaç Kalori?


Hamuru ince harcı biraz daha sulu ve az olan meşhur 1 adet kıymalı kır pidesi 450 kalori olup yanında bol köpüklü ayranla çok iyi gider. Pide yerken yanına kola isteyen insanlar beni çok üzüyor. Onları görünce ağlamak bir köşede hüzünlenmek istiyorum. Beni üzmeyin kıymalı kır pidesi ile ayran için arkadaşlar.👍

Kıymalı Pide Kilo Aldırır Mı?

Yani kalori değerlerini öğrendikten sonra kıymalı pide kilo yapar mı diye sormakta ne bileyim.😔 Üzülerek söylemek istiyorum kıymalı pide kilo aldırır ama diyette haftada 1 gün kendinizi ödüllendirmek için de aşırıya kaçmadan yenilebilir. O kadar da uzun boylu değil yani.

Diyette Kıymalı Pide Yenir Mi?

Yemesek daha iyi olur çünkü çok fazla kalori içeriyor ve maalesef bizi tok tutmuyor. O nedenle diyette kıymalı pide yemeyi önermesem de hafta da 1 kere yarım kıymalı pide yemek diyetinizi bozmaz arkadaşlar. Yeter ki aşırıya kaçmayın kendinize hakim olun.

Kıymalı Pideden Nasıl Daha Az Kalori Alırım?

Yediğimiz kıymalı pideyi diyete uygun hale getirmek için öncelikle fırın ustasından pidenin kenarlarına yağ sürmemesini isteyerek neredeyse 50 kalorilik bir düşüş gerçekleştirebiliriz. Ayrıca büyük porsiyon kıymalı pideler yerine cantık olarak tabir edilen ufak kıymalı pide seçimleri yaparsak psikolojik olarak hem daha erken doyarız hem de daha az kalori almış oluruz.

Diyet Kıymalı Pide Tarifi


Evet değerli kıymalı pide canavarı kankilerim, bugün sizlere kıymalı pide kaç kalori? Bununla ilgili ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde diyette kıymalı pidesiz yapamıyorsanız eğer lütfen yaşadığınız tecrübeleri konu altına yorum yazarak benimle paylaşın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?