Kondisyon ve Eliptik Bisiklet İle 1 Ayda Kaç Kilo Verilir? 👍


Bisiklet sürerek kilo vermeyi planlayan tüm arkadaşlara selamlar. Bugün sizlere kondisyon bisikleti ile ayda kaç kilo verilir? Bu konu hakkında bilgiler vereceğim. Bisikletle 1 ayda kaç kilo verilir konusu ile ilgili araştırma yaparken karşıma birde eliptik bisiklet çıktı. Durum böyle olunca tabi ki yazmışken eliptik bisikletle 1 ayda kaç kilo verilir? Bu konuya da değinmeden geçmeyeceğim. Sizlerde diyette zayıflama amaçlı kondisyon bisikleti yada eliptik bisiklet kullanıyorsanız eğer lütfen konu altına yorum yazarak yaşamış olduğunuz kilo verme deneyimlerini benimle paylaşın.👍 
Bisiklet ile kilo verme denildiğince kondisyon ve eliptik bisiklet çeşitlerini öğrenmeden önce aklıma gelen tek bisiklet, bildiğimiz klasik dağ bisikleti yada yarış bisikleti gibi bisiklet çeşitleriydi. Ben özellikle kilolu olduğum dönemde dağ bisikletinin faydasını çok görmüştüm. Erdek sahilinden Kapıdağ Yarım Adasını turlayarak 1 ayda neredeyse 5 kilo vermeyi başarmıştım. Ancak spor salonlarında bulunan kondisyon bisikleti ve eliptik bisiklet tabi ki çok daha profesyonel ve çok daha fazla kalori yakmamızı sağlayabilir. Kondisyon bisikleti ve eliptik bisiklet 1 ayda kaç kilo verdirir sorusuna geçmeden önce isteseniz bilmeyen arkadaşlar için bu 2 zayıflama bisikletini tanıyalım.

Kondisyon Bisikleti ve Eliptik Bisiklet Arasındaki Fark Nedir?

Basit olarak ikisi arasındaki farkı anlatmak gerekirse kondisyon bisikleti hemen aklımızda canlanan spor salonlarında yada son dönemlerde dışarıda spor yapamayan kişilerin evlerine aldıkları oturarak kullanılan genellikle ayakların çalıştığı bildiğimiz bisiklete binme modelini gerçekleştiren türdür. Eliptik bisiklet ise ayakta kullanılan ve vücudun her bölgesini yoğun olarak çalıştırmaya yarayarak kondisyon bisikletine göre çok daha fazla efor sarf ettirip daha çok kalori yaktıran bisiklet türüdür.

Kondisyon Bisikleti İle Ayda Kaç Kilo Verilir?

Kondisyon bisikleti sürmek ne kadar kalori yaktırır? Öncelikle bunu öğrenelim. Yarım saat orta tempoda kondisyon bisikleti sürmek 200 kalori, 1 saat kondisyon bisikleti sürmek ise 400 kalori civarında yakar. Tabi bu sürme hızınız ve kilonuza göre değişkenlik gösterebilir. Peki kondisyon bisikleti ile bir ayda kaç kilo verilir peki? Kaba taslak bir hesap yapacak olursak eğer her gün 1 saat kondisyon bisikleti sürersek eğer bu bize 400 kalori yaktırır. 


Bu sporu diyet ile desteklersek ortalama günde eksi 500 kalori alsak toplam günde 900 kalori yakmış oluruz. Bu diyete 1 ay boyunca devam edersen 900 kalori çarpı 30 ne eder? Toplam 27000 kalori. 1 kilo vermemiz için ortalama 7000 kalori yakmamız gerektiğini bildiğimize göre 27.000 kalori bölü 7.000 kalori. Sonuç neredeyse 4 kilo olur. Yani kondisyon bisikleti ile 1 ayda 4 kilo verilir. 1 haftada ise 1 kilo vermek mümkündür. Tabi ki diyetle desteklenmek şartı ile.

Eliptik Bisikletle 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Şimdi aynı hesapları eliptik bisiklet için yapalım. 1 saat tempolu olarak eliptik bisiklet sürmek ortalama 650 kalori yaktırır. Bu durumda yukarıda ki hesapla uyması için yine 500 kalori günlük yediklerimizden azaltırsak eğer her gün 1150 eksiye düşmüş oluruz. Günlük 1150 kalori ile 1 ayı çarparsak 34.500 kalori yapar. Bunu da 7.000 kcal a bölersek sonuç 5 kilo gibi bir rakam eder. Yani eliptik bisiklet ile ayda 5 kilo verilir. 1 haftada ise 1,25 kg vermek mümkündür.

Koşu Bandı mı? Kondisyon Bisikleti mi? Eliptik Bisiklet mi?


HIZLI KİLO VERMEK İÇİN EN İYİ KARDİYO ALETİ


Evet arkadaşlar bugün sizlere eliptik bisiklet ve kondisyon bisikleti ile ayda kaç kilo verilir? Bilimsel olarak hesaplayarak ayrıntılı bir şekilde anlattım. Sizlerde konu ile ilgili değerli düşüncelerinizi lütfen bana yazın. Görüşmek üzere.

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?