Metabolizma Yavaşlatmak Kilo Aldırır Mı? | Metabolizmayı Nasıl Yavaşlatabilirim?

Herkes metabolizmam hızlansın daha çok kilo vereyim derken bazı arkadaşlar ise metabolizma yavaşlatmak kilo aldırır mı? diye sorular soruyor. Bende bugün sosyal medya üzerinden Cansu Hanımın sorduğu metabolizma yavaşlarsa kilo aldırır mı? sorusunun cevabını vermeye çalışacağım. Sizlerde metabolizma yavaşlatmak için neler yaptığınızı konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilir konumuza ortak olabilirsiniz. Haydi bakalım metabolizmayı nasıl yavaşlatabilirim? Öğrenelim.

Metabolizma Yavaşlatmak Kilo Aldırır Mı?

Ne kadar hızlı kilo verebileceğiniz, öncelikle metabolizma hızınıza bağlıdır. Metabolizmanız yüksekse hızlı kilo vermeniz sizin için mümkün olacaktır. Öte yandan, yavaş bir metabolizma hızı ile kilo verme hedefinizde başarılı olma olasılığınız düşüktür. yani metabolizma yavaşlatmak ister istemez daha az kalori yakmaya neden olacağı için kilo aldırır

Metabolizmayı Nasıl Yavaşlatabilirim?

Metabolizma yavaşlatmanın en kolay yolu daha az yemek yemek ve daha az hareket ederek elimizden geldiğince terletici ve yorucu işlerden uzak durmaktır. Uzun süreli açlıklar metabolizmayı oldukça yavaşlatır aynı zamanda daha az sıvı alımı da metabolizma yavaşlaması için gereklidir. Ancak bu durum tabi ki sağlıklı değildir. Metabolizmanızı yavaşlatmaya başlamadan önce mutlaka doktor kontrolü altında bu işlemi yapmanız tavsiye edilir.

Metabolizma Hızı Nasıl Arttırılır?

Şimdi belki de metabolizma hızınızı nasıl artıracağınızı merak ediyorsunuzdur. Metabolizmanın varlığı mucizevi bir makine olsa da, bazen hızlı kilo vermenize yardımcı olmak için yetersiz kalmaktadır. Hızlı yağ yakmak istiyorsanız, metabolizma hızınızı anormal seviyelere yükseltmeniz gerekir!

Metabolizmanızı kısa sürede fırlatmayı vaat eden diyet hapları vardır; ancak birçok zararlı yan etkiye sahiptir ayrıca bu tür metabolizma hızlandırıcı ilaçlar sadece belli bir süre bu görevi yapabilir. Bu nedenle diyet hapları sağlık ve zayıflama için uzun vadeli bir çözüm değildir. Bazı uzmanlar, metabolizmanızı doğal olarak artırmanın en iyi yolunun yağsız kas kütlenizi artırmak olduğunu söylüyor. Ne kadar çok kasınız olursa, metabolizma hızınız o kadar yüksek olur ve o kadar hızlı kilo verirsiniz. Düzenli olarak yoğun ağırlık antrenmanları yapmak, hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Bu yoğun egzersizler ilk bakışta zor görünebilir, ancak kardiyonun aksine, bunları her gün sadece on beş ila yirmi dakika yapmanız yeterlidir. Günde yirmi dakika kadar ağırlık antrenmanı yapmak, hızlı bir şekilde kilo vermenin yanı sıra aynı zamanda güçlü ve yağsız bir vücuda sahip olmanızı da sağlar. Bu kaslar, egzersiz yapmadığınız zamanlarda bile yağ yakmanıza yardımcı olur ve metabolizma hızınız artar. Şimdi bu amaç için en etkili yoğun antrenmanların hangileri olduğunu ele alacağız. 

Metabolizma Hızlandıran Hareketler

Kuşkusuz, yoğun egzersizler düşünürken ağırlık kaldırma dikkate değerdir. İnsanlar yanlış bir şekilde, ağırlık kaldırmadan maksimum faydayı elde etmek için hafif ağırlıklarla bir dizi düşük yoğunluklu tekrar yapmaları gerektiğine inanırlar. Gerçeği söylemek gerekirse, tekrarlarınız ne kadar yüksek ve kısa olursa ve ağırlıklarınız ne kadar ağırsa, o kadar hızlı yağ yakmalı ve kilo vermelisiniz. On ila on beş tekrardan fazlasını yapmamanız önerilir, ancak kullandığınız ağırlıkların beş veya altı kilodan daha ağır olmasını sağlamalısınız. Yorucu egzersizler yapacağınız için bol su almanız çok önemlidir. Vücudunuz her zaman sulu kaldığında, egzersiz yapmak çok daha az yorucu olur çünkü su, vücudunuzun bu egzersizlerin yükünden hızla kurtulmasına yardımcı olur. Yağ yakıcı yiyeceklerin yanı sıra uygun hidrasyonun da dikkate alınması önemlidir. Ek olarak, suyun kendisi harika bir metabolizma hızlandırıcı olmasının yanı sıra vücudumuzdaki tüm toksinleri temizleyen mükemmel bir detoksifiye edicidir. Normal bir yetişkin için önerilen minimum su alımı günde yaklaşık sekiz ila on bardaktır.

Metabolizmayi yavaslatan yiyecekler nelerdir?


Bugün sizlere Metabolizma Yavaşlatmak Kilo Aldırır Mı? sorusunun cevabını vererek sizleri bilgilendirmeye çalıştım. Sizlerde metabolizma yavaşlatma ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yazabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Previous Post Next Post