Tam Tahıllı Ekmek Kilo Aldırır Mı? 🍞 | Diyette Tam Tahıllı Ekmek Yenir Mi?

Nasıl da aklınızdan geçiyor değil mi tam tahıllı ekmek zayıflatır mı?😋 Ah bi tam tahıllı ekmek yiyerek kilo versem ne güzel olur diye.😊 Ama bugün sanki hayalleriniz suya düşecek gibi çünkü bugün sizlere tam tahıllı ekmek kilo aldırır mı? Diyette tam tahıllı ekmek yenir mi? Bu konulardan bahsedeceğim. Nedense çoğu bilgisiz kişi tam tahıllı ekmekleri kalorisiz zannediyor ve diyet yaparken nasılsa tam tahıllı diyerek bolca yiyor. Bu durumu fark edince bende tam tahıllı ekmek kilo yapar mı? siz değerli takipçilerime güzelce açıklayayım istedim. Sizlerde tam tahıllı ekmek yiyerek kilo verme gibi çalışmalar yapıyorsanız eğer lütfen yaşadıklarınızı konu altına yorum yazarak benimle paylaşın.
Eskiden yoktu böyle çavdarlı, kepekli veya tam buğdaylı ekmek çeşitleri. Hepimiz gider sıcacık taş fırın yada en fazla köy ekmeğimizi alır giderdik evimize ama son dönemde öyle bir furya gelişti ki tahıllı ekmek yemeyeni dövüyorlar resmen. Çoğu insan tahıllı ekmekleri nedense çok sağlıklı buldukları için diyette de bolca yemek istiyor. Ama maalesef tam tahıllı ekmeğin kalori değerinin normal beyaz ekmekten çokta farklı olmadığını bilmiyor.😔

Tam Tahıllı Ekmek Kilo Aldırır Mı?

Kilo vermek ve hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenler üzülecek olsa da maalesef tam tahıllı ekmek kilo aldırır. Her ne kadar beyaz ekmeğe göre çok faydalı ve besleyici olsa da içerdiği kalori değeri beyaz ekmek ile neredeyse aynıdır. Ama beyaz ekmeğe göre daha çok tok tutar ve daha az ekmek yememizi sağladığı için de diyetlerin vazgeçilmezidir tahıllı ekmekler. 1 orta dilim tahıllı ekmek ortalama 70 kaloridir. Durum böyle olunca doya doya tam tahıllı ekmek yiyerek zayıflama hayalleri kuranların gözü yaşlı oluyor maalesef. Ama yine de diyette beyaz ekmek yerine aşırıya kaçmadan tam tahıllı ekmek tüketmek daha iyidir. Sizi hem daha çok tok tutar hem de besleyici özelliği daha fazladır. 

Diyette Tam Tahıllı Ekmek Yenir Mi?

Ben açıkçası günde 2-3 dilim am tahıllı ekmek yenebilir düşüncesindeyim. Ama bu miktar asla arttırılmamalı ve sınırlar aşılmamalı. Bu nedenle cevabım evet diyette tam tahıllı ekmek yenir ama kalori dengesi korunarak ve abartıya kaçmadan. Diyet yaparken tam tahıllı ekmek sizi çok daha uzun süre tok tutarak beyaz ekmeğe göre sahip olduğu daha düşük glisemik indeks değeri ile şekerinizi de zıplatmaz. Tam tahıllı ekmek kilo yapıyor mu? sorusunu cevapladıktan sonra bu faydalı besin ile ilgili başka bilgilerde vermek istiyorum. Özellikle konu sonunda ki videoyu sakın izlemeyi unutmayın.

Tam Tahıllı Ürünlerin Faydaları nelerdir?

  • Uzun yıllardır yapılan araştırmalar neticesinde alınan sonuç tam buğday, yulaf, esmer pirinç ve diğer tahıl tüketenler insanlar daha uzun ve daha sağlıklı yaşıyor. Her gün günlük 35 gram kabuklu tahıl yemek erken ölümleri % 10 kalp krizinden ölüm riskini %16 azaltıyor
  • İsviçreli uzmanlar yaptıkları araştırmada her gün düzenli olarak tam buğday, yulaf lapası, kabuklu esmer pirinç gibi diğer besleyici tahıl ürünleri tüketenler daha uzun ve daha sağlıklı yaşadıklarını ortaya çıkardı. Bu çalışma 75 bin 351 kadın ve 45 bin 784 erkek üzerinde yapılmış. Deney öncesi katılımcılar kalp hastalıkları veya kansere yönelik hiçbir belirti taşımıyordu.
  • Araştırmaların sonunda tam tahıllı ürünler ile beslenenlerin kalp krizi riskini ve kalp hastalıklarından kaynaklanan ölüm oranlarının düşürdüğü gözlemlendi.
  • Çok önemli temel yağ asitleri olan omega-6 ve omega-3 içeren tahıl içerikli besinlerin sadece kalbe değil, cilde de iyi geldiği kanıtlanmıştır. 
  • Aynı zamanda kuru cilde sahip olanlar için de tam tahıl ürünleri önerilir. 
  • Yüzde yüz tam tahıl içeren besinler kalbi, kan şekerini ve insülin seviyelerini azaltarak bizi çok daha sağlıklı olarak hayatımızı devam ettirmemizi sağlar.
  • Aynı zamanda tahıllı ürünler diyet yapanlar tarafından daha uzun tokluk süreleri için belli miktarlarda kullanılmaktadır. yani tahıllı besinler doğrudan olmasa da dolaylı yolda zayıflamaya yardımcı olur.

Diyet Yaparken Ekmek Tüketilmeli mi? / Zayıflarken Ekmek Kesilmeli mi?


Hangi ekmek daha sağlıklı?


Ekmeksiz yapamayanlar için bugün tam tahıllı ekmek kilo verdirir mi? Diyette ne kadar tam tahıllı ekmek yenir? Bu soruların cevaplarını paylaştık. Sizlerde diyette hangi çeşit tahıllı ekmek yediğinizi konu altına yorum yazarak belirtebilirsiniz. Görüşmek üzere arkadaşlar.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?