Aşırı Kilolu Kadınlar Daha Stresli Oluyor.

Aşırı kilo herkesin çok büyük bir sorunu ve ister istemez bizi strese sokuyor ama yapılan araştırmaya göre özellikle fazla kilolu kadınların sosyal hayatta çok daha fazla stres oldukları ortaya çıktı. Bende bugün sizlere aşırı kilo stres yapar mı? sorusundan yola çıkarak yapılmış olan bilimsel araştırmadan yola çıkarak kilo alma ve stres arasındaki ilişkiden bahsedeceğim. 

Kilolu Olmak Stres Yapar Mı?


Aşırı kilolu kadınlar, seyircinin önüne çıktıklarında daha zayıf meslektaşlarından daha fazla stres yaşıyor gibi görünmektedir.

Bu, Kaliforniya Üniversitesi Psikoloji ve Beyin Bilimleri Bölümü'nden" aşırı kilo ve stres' başlıklı bir araştırmaya göre aşağıdaki sonuçlar gözlemlenmiş.

Araştırmacılar, aşırı kilolu insanların, sosyal hayatta harekete geçme durumlarında bir "sosyal kimlik tehdidi" yaşayacağını varsaydılar.

Bu nedenle, dikkatleri üzerine çekildiklerinde stres seviyelerinin nasıl etkilendiğini görmek için vücut kitle indeksinde (VKİ) değişen bir grup kadını seçtiler.

Tüm adaylar, videoya kaydedildiklerine yarı inanarak neden iyi bir flört partnerleri olacaklarına dair bir konuşma yapmak zorunda kaldı.

Diğer kadın grubuna ses kaydına alındıkları söylendi, araştırmacılar görünürlük ve görünmezlik düşüncesinin stres seviyelerini nasıl etkileyeceğini görmek için test yaptılar.

Tahmin edildiği gibi, filme alındıklarını düşünen aşırı kilolu kadınlar, daha yüksek bir strese girerek kan basınçlarında artış kaydedildi.

Bu sonuç, sadece işitsel bir kayıt olduğunu düşünen aşırı kilolu adaylarda bulunmadı, her iki gruptaki ortalama kilolu kadınlar nispeten sakin kaldı.

Çalışma, açık bir şekilde kilo ve stres arasındaki pozitif ilişkiyi ortaya koymuş oldu.

Stresi Kontrol Ederek Kilo Verme


Bugün sizlere özel bir araştırma sonucundan bahsettim. Gerçekten de kilolu olduğumuz zaman çok daha az özgüvenli oluyor ve elimizden geldiğince insanlardan uzaklaşıyoruz. Bu korkulardan uzaklaşmak için bir an evvel zayıflamalı ve kimseden utanmadan hayatımıza devam etmeliyiz.


Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?