En Hızlı Ve Kalıcı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Birçok hızlı kilo verme yöntemi denediniz, şok diyetlerle uğraştınız ve bunlar hiçbir işe yaramadı mı?😕 Merak etmeyin bugün sizlere en hızlı ve kalıcı zayıflama yöntemleri hakkında kendi uyguladığım ve başarılı sonuçlar aldığım bazı tüyolar vereceğim.😊 İnsanlar aşırı kilolu olduğu dönemlerde her ne kadar hızlı kilo vermek istese de asıl olan kalıcı zayıflama taktiklerini ön plana almaktır. Çünkü kalıcı kilo verme olayını başardığımızda artık hayatımızda ne şok diyetler nede yağsız tavuk göğüsleri kalacak. Sizlerde kalıcı zayıflama yolları konumuz ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.
Benimde kalıcı kilo verme yöntemlerini aramaya başlamam yaklaşık 3-4 tane haftada en az 3-4 kilo verileceğini vaat eden şok diyetleri deneyip kilo verip daha sonra ise fazlası ile geri aldığım dönemde başladı. Gerçekten insanın çok canını sıkan bir dönemde herkes sakinliğini korumalı ve mantıklı olan ne ise artık ona yönelmenin zamanı geldiğini anlamalıdır. Yoksa daha çok aç kalır, daha çok ayda 20 kilo verme hayali kurarsınız. 

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

  • Kilo Vermeyi Başaran Çoğu Kişi 3-5 Yıl Sonra Verdiği Kiloları Geri Alır.
Kilo vermek için mücadele eden pek çok insan her zaman, doğru beslenmeyi başarırlarsa eğer zayıflama hedeflerine ulaşacaklarına inanırlar. Ne yazık ki, çoğu kilo verme diyetleri işe yaramıyor ve aslında modası geçiyor. Son istatistikler, diyet uygulayan kişilerin % 85-95'inin 3-5 yıl içinde verdikleri kilolarını geri aldıklarını göstermektedir. Nedenini anlamak zor değil çünkü bugün birçok diyet, kişinin ne, ne zaman ve ne kadar yemesi gerektiğini basitçe belirtiyor ancak diyet bittiğinde ne olacağını kimse bilmiyor. Eski yeme alışkanlıklarınıza geri döndüğünüzde, verdiğiniz kiloları geri almaya mahkumsunuz. Bu nedenle her zaman diyoruz ki ilk beklentiniz hızlı kilo vermek çabuk zayıflamak değil kalıcı ve sağlıklı kilo verme olmalıdır. Yoksa isterseniz 1 ayda 20 kilo verin, bu kiloları geri alacaksanız ne işe yarar ki. Kısaca kalıcı kilo verme için muhakkak uzun dönemli bir program oluşturulmalı. 

  • Ben Diyetteyim Şunu Asla Yiyemem Psikolojinden Kurtulun!
Kalıcı ve sağlıklı kilo vermeye en iyi yaklaşım, tüm zayıflama sürecine bütünsel bir yaklaşım getirmektir. Yediklerinizi nasıl dengeleyeceğinizi öğrendikten sonra, "kötü yiyeceklerin" tadını çıkarırken yine de mümkün olan en doğal şekilde kilo verebileceğinizi keşfedeceksiniz. Başka bir deyişle, o kurabiyeyi, pastayı hala yiyebilirsiniz; dondurma ya da istediğiniz her ne olursa olsun, ne kadar yiyeceğinizi bildikten sonra ömür boyu asla kilo almazsanız ve kalıcı olarak verdiğiniz kiloları korursunuz. Bu nedenle ben diyetteyim yaklaşımını bırakmalı ve bunun yerine tükettiklerinizi besin açısından zengin yiyeceklere dönüştürmeye odaklanarak, sağlıklı beslenmeyi hayat felsefesi haline getirmeliyiz. Yani kısaca canımız baklava istiyorsa eğer baklavada yiyeceğiz ama haftada 1 gün 1 dilim yiyeceğiz. Diğer günler sağlıklı yiyeceklere devam edersek haftada yapacağımız 1-2 günlük ufak kaçamaklar hem bizi diyette olduğumuzu hissettirmeyecek hem de uzun dönemde kalıcı zayıflamamızı sağlayacaktır.


  • Yaşam Tarzınızı Değiştirin ve Kalıcı Kilo Verin
Doğru bilgi, destek ve kişisel özveri ve bağlılıkla, kalıcı kilo kaybı için olumlu bir yaşam tarzı değişikliği yapmak çok önemlidir. Zamanınızı, enerjinizi ve paranızı artık bu şok diyetlere ve zayıflama ilaçlarına harcamaktan bıkmadınız mı? Neden farklı bir rota seçmiyorsunuz? Zayıflamak ve mümkün olan en doğal, kalıcı şekilde sonsuza dek kilo verebilmek için sağlıklı ve mantıklı yöntemler seçin.

  • Asla Kimseyi Dinlemeyin!!!
Kalıcı kilo vermenin yolları arasında bence en önemli madde bu. Çünkü zayıflamak istediğimizde herkes o kadar işin içine burnunu sokuyor ki, herkes her şeyi biliyor maşallah !!! Bir biz hiçbir şey bilmiyoruz. O nedenle kalıcı ve hızlı kilo verme kararı aldıktan sonra asla etrafımızdaki söylenenlere kulak asmadan net bir şekilde bu yola başlamalıyız. Yoksa herkesi dinleyecek olursak biri şu diyeti yap diyecek öteki bilmem ne abi elma yedi çok kilo verdi diyecek... O yüzden yapmamız gereken şey uzman bir doktor yada diyetisyen ile görüşüp uzun dönemde zayıflamak istediğimizi belirterek onlardan alacağımız diyet listelerini kendi taktiklerimize uygulayarak yapmak. İşte kalıcı olarak zayıflamak aslında bu kadar kolay. Yeter ki  şu şok diyetlerden bir kurtulalım artık. 

Kalıcı Kilo Verme İçin Küçük Tüyolar:

  • Kalıcı zayıflamanın sonucunu güzel veya iyi görünmek değil sağlıklı bir hayata geçiş olarak görmek sizi 1-0 önde başlatır.

  • Sağlıklı beslenme ilkeleri konusunda aydınlanmak ve artık kısa sürede çok fazla kilo verdiren diyetlerden kaçınmak.

  • Kendimize sadece kilo verme hedefi değil, uzun vadeli alışkanlık değişimini tamamlama taahhüdü vermek.

  • Acıktığında bilinçli yemek yemek ve tok hissettiğinde durmak.

  • Stres ve duygularla baş etmeyi öğrenmek açlık krizine girmenin önünü kesmede çok önemlidir.

  • Motive olmak ve hedefe odaklanmak zorlaştığında sürekli destek aramaktan korkmayın.

KALICI KİLO VERMEK İÇİN 4A KURALI


Nasıl Kalıcı Kilo Verilir?


Evet değerli arkadaşlar sizlere bugün en çabuk ve kalıcı zayıflama yöntemlerimden bahsettim. Sizlerde hızlıca kilo vermek yerine uzun dönemli sağlıklı ve kalıcı zayıflamayı tercih ettiğiniz gün muhakkak başaracağınızı asla unutmayın. Görüşmek üzere arkadaşlar.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Previous Post Next Post