Ergenler İçin 5 Sağlıklı Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Ergenlik dönemindeki arkadaşlar için en büyük kabuslardan biridir kilo problemi. Bende bunu çok iyi bildiğimden bugün siz değerli genç arkadaşlar için ergenler için hızlı kilo verme yollarından bahsedeceğim. Her ne kadar ergen kişiler için hızlı zayıflama sağlıklı bir durum olmasa da yapacağımız taktikler ile hem en hızlı hem de en sağlıklı ergenler için diyet programını oluşturabiliriz. Sizlere vereceğim en büyük tavsiyem asla fazla kilolarınız için ergenlik döneminde keyfinizi kaçırmayın. Bu günler geçecek ve büyük ihtimalle şuan çok sıkı bir şekilde görüştüğünüz arkadaşlarınızla bile 2-3 yıl sonra belki de hiç karşılaşmayacaksınız bile. O yüzden psikolojimizi sağlam tutarak ergenler için hızlı zayıflama yolları neler olabilir inceleyelim.

Ergenler İçin Hızlı Kilo Verme Yolları

  • Ergen Arkadaşlar Kesinlikle Hızlı Kilo Verme İlaçlarına Bulaşmayın!
Televizyonda, internette ve yazılı medyada büyük miktarda ergenler için hızlı kilo verme reklamlarıyla, birçok ergenlik çağındaki arkadaşımız, çoğu değersiz veya daha kötüsü, zararlı olduğu ortaya çıkan zayıflama ürünleri satın almaya ikna ediliyor. Bunlar, çeşitli işe yaramaz kilo verme aletlerinden potansiyel olarak tehlikeli yan etkileri olan diyet haplarına kadar uzanır. Bu ürünlerden herhangi birini satın aldığınızda, işe yarayıp yaramayacaklarını gerçekten bilemezsiniz. Bu nedenle ergen arkadaşlarım için en büyük tavsiyem biliyorum şu dönemde her şeyin en iyisini sizin bildiğinizi düşünüyorsunuz ama ne olur profesyonel bir destek almadan hızlı kilo verme çalışmalarına tek başınıza girişmeyin. Bu konuda utanılacak bir olay yok. Diyetisyenler bu konu için var. Aileniz ile görüşün ve sizi muhakkak ilk başlangıç için uzman birisiyle görüştürmelerini isteyin.

  • Ergenlik Çağındaki Gençler İçin Sağlıklı ve Hızlı Bir Kilo Verme Programında Mutlaka Bol Egzersiz Olmalıdır.
Tek başına egzersiz yapmak ve tek başına diyet yapmak yeterli olmayacaktır. Neyse ki internette kilo vermek isteyen ergenler için hem egzersiz hem de diyet planları için mükemmel kaynaklar var. En iyi tavsiyeyi istiyorsanız ve bunun bedelini ödemeye hazırsanız, özelleştirilmiş bir diyet planı oluşturmak için bir beslenme uzmanına ve egzersiz için bir eğitim uzmanına danışın. Kendi kendinize kafanıza göre yapacağınız her egzersiz, ergenlik döneminizden 1 gün daha çalmaktadır arkadaşlar bunu sakın unutmayın.
  • Diyetinize Taze Gıdalar Dahil Edin
Özellikle ergenlik döneminde sağlıklı beslenmenin önemli bir parçası, günlük en az beş porsiyon taze meyve ve sebzedir. Düşük kalorili olsalar da, vücudu hastalıklara karşı etkili bir şekilde korumak için bağışıklık sisteminizi sağlıklı tutan vitamin ve minerallerle yüklüdürler. Ayrıca, hücrelerinizi hücre hasarına neden olabilecek ve bazı hastalıkların gelişmesine katkıda bulunabilecek serbest radikallerin etkilerine karşı koruyan antioksidanlar içerirler. Aynı zamanda işlenmiş yiyecekleri azaltın. Bu gıdalara lezzetlerini arttırmak ve raf ömürlerini uzatmak için çeşitli kimyasallar eklenmiştir ve bu kimyasallar vücuda zararlıdır. Meyve yemek normalde 30 yaş üstünde çokta tavsiye edilen bir diyet besini değildir çünkü 1 adet orta boy meyve ortalama 100 kalori içerir ve 30 yaş üstü bunu yakmak bazen zor olabilir. Ancak konu ergenler olunca meyve konusu çok daha önemli bir durum haline geliyor. Çünkü ergenlik döneminde tüketilmeyen besinler ileriki günlerde hayatınızın tümünü etkileyecek farklı hastalıklara neden olabilir. Ayrıca genç arkadaşların 1 meyveyi yakma kapasitesi ile 30 yaşındaki birinin bu meyveyi yakarak enerjiye dönüştürme kapasitesi tabi ki bir olmadığından ergen arkadaşlar diyet yapmasalar bile günde en az 2 meyve tüketmelidirler.

  • Her Gece Kaliteli Uyku Geçirin.
Yakın zamanda yapılan bir araştırma, yeterince uyumanın kilo vermeye de yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu paradoksal gelebilir, ancak aslında kaslarınız dinlenme süreniz sırasında iyileşir ve kendini yeniden inşa eder. Kaslarınız iyi durumda ise, kalorileri daha verimli bir şekilde yakarlar, bu sadece genel sağlığınız için değil aynı zamanda ergen bir kişinin kilo verme hedefleri için de iyidir. Dahası, yeni güne başlamaya hazır, canlanmış hissederek uyanarak hem derslerinizde daha başarılı olacaksınız hem de sağlıklı ve hızlı kilo vermek için bir adım atmış olacaksınız.

  • Genç Arkadaşlara Tavsiyem; Su Alımınızı Günde En Az 8 Bardağa Çıkarın
Araştırmalar, çoğu insanın yeterince su içmediğini göstermiştir. Kolayca anlaşılmayabilir, ancak su, metabolizmanızı hızlandırarak ve yağ birikintilerini temizleyerek vücut içinde birikmelerini önleyerek kilo vermenize yardımcı olabilir. Ergen arkadaşlar diyet dönemlerinde asla gazlı ve şekerli içecekler tüketmemeli bol bol su içmelidir.

Ergenler Kaç Kilo Olmalı?

Arkadaşlar belki bana kızacaksınız ama inanın şuan isterseniz 100 kilo olun herhangi bir önemi yok. Lisede koca koca yanakları olan kızlar üniversite de manken gibiydiler.😎 O yüzden kaç kilo olmalıyım gibi sorulara takılmayın ve bu zorlu dönemde sağlıklı beslenmeyi ve dersleri asla ihmal etmeyin. Evet aynaya baktığınız zaman şişman bir yüz ve bolca sivilce belki görebilirsiniz ama bunlar dert edilecek ve hayatınız boyunca devam edecek sorunlar değildir. Yine de illa ergen biri kaç kilo olmalı diyorsanız internette muhakkak binlerce hesaplama programı vardır oradan kontrol edebilirsiniz.

Kilo Boya Gider Mi?

Hem de öyle bir kilo boya gider ki 1 yıl önce şişko dediğiniz kankanız bir gelir boy atmış olmuş mu size Kıvanç Tatlıtuğ.😃 Siz 20 yaşına kadar neler olacağını asla bilemezsiniz. Bazı ergen arkadaşlar çok uzun olacağını düşünürken birden uzaman durabilir ve aynı yeme alışkanlıkları nedeniyle birden kilo alabilir. Başka bir arkadaş ise aşırı kilolu iken bir yıl gibi kısa bir sürede oldukça fazla uzar ve müthiş bir fit görünüme sahip olabilir. O nedenle fazla kiloları kafanıza takmayın her şey olacağına varıyor zaten. Siz sağlıklı beslenmekten ve profesyonel diyetisyenlerden asla vazgeçmeyin. 

Ergenlikte Beslenme ve Öğrenci Diyeti Nasıl Olmalı?


Ergenlikte Diyet Nasıl Yapılmalı?


Değerli yetişme çağındaki kardeşlerim bugün sizlere ergenler için hızlı ve sağlıklı kilo verme yolları ile ilgili yaşamış olduğum tecrübelerden yola çıkarak sizleri bilgilendirmek istedim. Sizlerde ergenlikte kilo problemi ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilir konumuza ortak olabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski