Evde Doğal Yollarla Kolay Zayıflama Yolları

Herkes bu ara evde doğal zayıflama yolları arıyor.😎 Özellikle pandemi döneminde alınan fazla kilolardan herkes şikayetçi.😠 Durum böyle olunca bende size bugün evde doğal kilo verme yolları neler olabilir kendi tecrübelerime dayanarak sizlere bilgi vermek istedim. Evde doğal yollarla zayıflama herkesin başarabileceği ve kolay bir konu değildir.😕 Çelik gibi irade, çok büyük sabır gerektirir. Eğer bu özelliklerin hepsi bende var diyorsanız eğer 7 işe yarayan evde doğal yollarla kilo verme yöntemim ile karşınızdayım.👍 Sizlerde evde kilo verme çalışmaları yapıyorsanız eğer yaşadığınız zayıflama tecrübelerinizi benimle yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Evde Doğal Zayıflama Yolları

  • Dış Görünüşünüz İçin Değil Sağlığınız İçin Kilo Vermeniz Gerektiğini Anlayın!
Hepimiz "Asla bir kitabı kapağına göre yargılama" sözünü duymuşuzdur ama maalesef pek çok insan bunu yapıyor. Bir kişinin sahip olabileceği iyi niteliklere bakılmaksızın, toplum genellikle onu fiziksel görünümüne göre yargılar. Şunu kabul edelim: aşırı kilolu insanlar kim ne derse dersin toplum içinde diğer zayıf insanlara gibi muamele görmezler. Bu nedenle birçok insan, öncelikle sağlık nedenleriyle değil, görünümlerini iyileştirmek için bir evde kilo verme programına başlar. Bende bunu yaşadığım için sizlere ilk önerim asla ve asla artık şu dış etkenleri unutalım ve evde de olsa kesinlikle sağlığımız için kilo vereceğimizi unutmayalım.

  • Diyetisyen İle Zayıflamaktan Utanmayın!
Bir kişinin ne kadar fazla kilosuna sahip olduğuna bağlı olarak, kendi özel durumuna uygun bir eylem planı için doktoruna yada iyi bir diyetisyene danışması en iyisidir. Doktor muhtemelen sizlere yeme alışkanlıklarını ve yiyecek seçimlerini değiştirmenizin yanı sıra egzersiz yapmanızı da da tavsiye edecektir. Bunlar bildiğimiz şeyler ancak ya kilolarınızın sebebi şeker hastalığı yada kanınızdaki başka bir hastalıksa? Belki de tek bir ilaç ile yıllardır uğraştığınız bu kilo derdinden kurtulacaksınız. Bu nedenle asla profesyonel diyet listeleri ve doktor tavsiyelerinden kaçmayın.

  • Kesinlikle Uzun Vadeli Hedefler Koyun. Amacımız Evde Haftada 10 Kilo Vermek Değil!
Doktorunuzun yada diyetisyeniniz yardımıyla bir kilo verme programına başlayın. Şunu asla unutmayın haftada 10 kilo vermek bilimsel olarak imkansızdır. Bu tür kısa vadeli şok diyetlerden uzak durulmasını kesinlikle öğrenmeli ve artık uzun vadede özellikle yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek verdiğiniz kiloları geri almayacağınız şekilde bir plana dahil olduğunuzu unutmayın. Bu nedenle evde sağlıklı kilo vermek için 2 aylık, 3 aylık ve 6 aylık gibi mantıklı hedefler koymak her zaman hızlı kilo verme yollarından daha başarılıdır.


  • Evde Çeşitli Egzersizler Yapın
Vücudunuzu evde yapılabilecek yüksek bir fiziksel aktivite seviyesine alıştırdığınızda, daha resmi bir egzersiz programına başlayabilirsiniz. Aynı şekilde kalmak yerine çeşitli egzersiz rutinleri yapın. Bir egzersiz rutinine başladıktan birkaç hafta sonra, kaslarınız artık ilk başladığınız zamankiyle aynı düzeyde zorluk göstermeyecektir. Bir platoya ulaştınız ve ne kadar çaba sarf ederseniz edin hiçbir şey olmuyor ve kilo kaybı durduysa eğer zaman zaman egzersiz rutininizi değiştirerek kasların önceki egzersizleri unutmasına izin vererek ve tekrar kilo vermeye başlayabileceksiniz.
  • Günde 8 Bardak Su Evde Kilo Vermeye Yardımı Olur!
Pek çok insan bunu fark etmez, ancak su aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Günde en az 8 bardak su içmek, yağ birikimini önlemeye yardımcı olacaktır. Meyve suyu, soda ve diğer çok şekerli içecekler yerine sade su tercih edin. Meyve suyuyla ilgili sorun (şeker eklenmeden% 100 doğal olsa bile), tüm meyveyi yemekten çok daha fazla şeker tüketmenize neden olmasıdır. Portakal suyu içmek 2 veya 3 portakal yemeye eşdeğerdir. Sonuç olarak meyveyi posalı olarak yemediğimizde meyve suyundan kola içmiş gibi kalori alırız.

  • Evde Diyet Yaparken Lifli ve Tok Tutan Yiyecekler Tercih Edilmeli.
Diyetiniz, tam tahıllı ekmek, baklagiller (fasulye ve mercimek), meyve ve sebzeler gibi lif bakımından zengin yiyecekleri içermelidir. Lif, kendinizi daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar ve vücudun yağ birikintilerini depolamak yerine sindirim sisteminde rahatlama ve geç acıkma sağlar.

  • Evde Doğal Yollarla Kilo Vermenin En Basit Yollarından Biri Çay İçmektir.
Evde doğal zayıflama çayları yaparak hem ara öğünlerde kalorisiz içecekler tüketmiş olursunuz hem de sindirim sisteminizi rahatlatarak vücudunuzu toksinlerden arındırırsınız. En doğal evde yapılabilecek kilo vermeye yardımcı çaylar, yeşil çay ve rezene olabilir. Bu çayları tabi ki tamamen şekersiz tüketmeliyiz arkadaşlar. Bu tarz çayların yağ yakmadığını da unutmayalım sadece bizi daha çok tok tutar ve sindirim sistemimizde hızlanma sağlarlar.

Evde Yüksel Kalorili Abur Cuburlardan Nasıl Uzak Dururum?

Evde zayıflamaya çalışmanın en zor taraflarından biri evde başka insanlar yaşıyorsa eğer onların yediği lezzetli ve bol kalori içeren yiyeceklerden yiyememek ve zamanın çok yavaş geçmesidir. Bu tür durumlarda en etkili yöntem eğer çalışacak dersiniz yoksa bolca zamanınız varsa çekilin odanıza ve bütün gün oyun oynayın, netflix izleyin. Canınız yemek dışında ne isterse onu yapın. Ben özellikle eski yıllardan kalan fifa 2007 oyunumu tekrar bilgisayarıma yükleyerek managerlik oyun modunda uzunca vakitler geçirmiş ve doğal yollarla oldukça iyi kilo vermiştim. Sizler bu bağlamda ne yapmak istiyorsanız eğer ona yoğunlaşın ve yemeği mümkünse unutun.😖

Pandemide Evde Kilo Verme ve İştah Kesme Yolları


Evde Yapılabilecek 10 Egzersiz Hareketi


Bugün sizlere evde doğal basit kilo verme yolları nelerdir bu konu hakkında bildiklerimi ve önerilerimi paylaştım arkadaşlar. Sizlerde bende evde şu kadar kilo verdim diyorsanız yada konumuz ile ilgili düşünceleriniz varsa yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyin.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Previous Post Next Post