Oturduğun Yerden Göbek Eritme Yöntemleri

Çoğu insan oturduğun yerden göbek eritmenin imkansız olduğunu düşünür. Ancak bilmedikleri şey isterseniz saatlerce mekik çekin bunun asla göbek yağlarını eritmediğidir. Bu nedenle bugün sizlere oturduğun yerden karın eritmek mümkün mü? Göbek eritmek için deli gibi spor yapmak şar mı? Bu konulara değineceğim. Sizlerde oturduğunuz yerden uyguladığınız göbek eritme hareketlerini konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.
Yıllarca mekik çekmenin göbeği erittiği konusunda kandırıldık. Meğer mekik çekerek ne karın ne göbek eriyormuş. Mekik çekerek tek yaptığımız şey en üst katmandaki deriyi sertleştirmek olup göbek yağlarına ulaşamıyormuşuz bile. Durum böyleyse peki neden oturduğumuz yerden karın kası yapamayalım? Yada göbeğimizi eritmeyelim. İnanın sadece yediklerinizi dikkat ederek belli bazı kurallara uyup oturduğun yerden karın eritmek o kadar da zor değil. Yeter ki ne yediğinin ve ne kadar yediğinin farkında ol.

Kilo verdiğin zaman zaten göbek her türlü eriyor. Senin odaklanmam gereken nokta göbek olmasın ama sağlıklı bir diyette olmayı da asla unutma. Sonunda kilo verdiğin sürece sandalyede oturarak bile göbeğinin eridiğini görebilirsiniz. Yani ofiste bile olsanız göbek eritmek için ağır spor aletlerine yada kendinizi paralamaya ihtiyacınız yok. Saatlerde mide ve göbek hareketleri yaparak kendinden geçip 3-4 ay sonra çatlamış mide derisiyle dolaşan arkadaşlarım var. Ne karın kası yapabildiler, nede sağlıklı göbek erittiler. Oturduğun yerden spor yaparak zayıflamak mümkün. Hem de kendini zorlamadan...Tek unutmaman gereken şey 1. öncelik yediğin yiyecekler, 2. öncelik aldığın kalori, 3. öncelik oturarak yapacağın basit göbek eritme hareketleri. Yani göbeği eriten asıl olayın diyet olduğunu öğrendikten sonra nasıl oturduğun yerden nasıl zayıflanır öğrenelim.

Oturduğun Yerden Göbek Eritme Yolları

En önemli göbek eritici olayın beslenme olduğunu öğrendik. Şimdide neler yemeliyiz bunlara göz atalım.

Tam tahıllar
Tüm karbonhidratlardan korkmanıza gerek yok, sadece işlenmiş karbonhidratlardan uzak durmanız yeterli. Tam tahıllar sağlıklıdır ve sizin için iyidir. Sizi daha uzun süre tok tutar ve vücudunuzun insülin seviyelerini düzenler ve yağ depolamanızın dolmasını engeller. Tükettiğiniz beyaz unlu gıdaların hepsini tam tahıllı ürünlerle değiştirin.


Az yağlı süt ürünleri ve yumurtalar
Az yağlı süt ürünleri protein açısından yüksektir ve yüksek kalsiyum içeriği kilo vermeye yardımcı olur. Az yağlı yoğurt yemek kendinizi tok tutmanın harika bir yoludur. Yumurtalardaki yüksek B12 içeriği de yağ yakmaya yardımcı olur.

Fındık
Bir avuç dolusu fındık yerseniz (yağları yüksek olduğu için bundan fazlasını değil), sizi uzun süre tok tutacaktır. Kuruyemişler iyi yağlarla doludur, bu yüzden onları yemekten korkmayın ama sakın çok fazla yemeyin. Oturduğunuz yerden kilo vermek istiyorsanız eğer günde 1 avuçtan fazla fındık yemeyin.
Sebzeler
Sebzeler, sizi daha uzun süre tok tutacak lif bakımından yüksektir. Yemek tabağınız dörtte üçü sebze ile doldurulmalıdır. Tam tahıllı makarna tüketeceğiniz zaman soslarınıza ve güveçlerinize ıspanak eklemek harika bir fikirdir.

Tavuk, balık, hindi ve diğer yağsız etler
Protein, kasların ve vücudun yapı taşlarıdır. Vücut ayrıca proteini sindirmek için karbonhidratları sindirmekten daha fazla kalori kullanır. Düz karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız yağsız etleri tercih edin ve kırmızı eti seviyorsanız, fileto ve sığır filetosu gibi az yağlı çeşitleri tercih edin.

Bol su içme ve şekere veda etme!
Az spor yaparak oturarak kilo vermek istiyorsak artık şekerden tamamen kurtulmalı ve mümkün olduğunca şekersiz kahve ve çaya yönelmeliyiz. Bol bol su içerek vücudumuzu temizlemeli hatta sağlığımız için diyete başladığımız ilk hafta sıvı olarak sadece su alırsak eğer güzel bir detoks etkisi yaratmış oluruz. 

Oturduğun Yerden Göbek Eritme Hareketleri

İnanın  tek yapmanız gereken şey oturduğunuz yerden sağa ve sola doğrularak bunu düzenli setler halinde gün içinde 3-4 defa tekrarlamaktır. Bu spordan kimse yüksek terleme veya aşırı kalori kaybı beklemez. Burada yaptığımız şey diyetle sağlıklı bir şekilde göbek eritirken bir yandan da derimizin sarkmaması ve daha düzenli kilo kaybı için egzersiz yapmaktır. Yoksa basit ofis hareketleri ile yap falan yakılmaz.

Oturduğun Yerden Göbek Eritmek İçin Günde Kaç Kalori Almalıyım?

Bazal metabolizma hızımız ortalama erkekler için 2,400 kcal, bayanlar için 1,850 kacaldır. Yani bütün gün otursak bile vücudumuz bu kalorileri harcar. Sağlıklı bir göbek yağı eritmek içinse günde en fazla erkekler için 1400 kalori, bayanlar için 1100 kalori yeterli olacaktır. Ofiste yapacağımız basit egzersizler ile ayda 3-4 kilo arası kalıcı olarak verebilir. 2-3 ay içinde göbeğimizi eritebiliriz.

Sandalyede göbek Eritme Hareketleri


Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolu nedir?


Kendinizi kasmadan sandalyede oturarak göbek nasıl eritilir? Bu konu hakkında bilgiler verdim arkadaşlar. Sizlerde uyguladığınız kolay göbek yağı eritme taktiklerini yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere...

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski