Çekirdek İshal Yapar Mı?


Herkese merhaba arkadaşlar çekirdek yedikten sonra hiç midenizde bozulma oldu mu? Eğer olduysa bugünkü yazdığım çekirdek ishal yapar mı? ile ilgili yazım tam size göre. Sizlerde siyah yada beyaz çekirdek yiyerek gaz sancınız yada ishal olma durumunuz olduysa eğer yorumlarınızı konu altına mesaj yazarak paylaşabilirsiniz. 

Çekirdek İshal Yapar Mı?

Aşırı miktarda tüketilmediği taktirde siyah yada herhangi bir çekirdek ishal yapmaz. Ancak olay bu kadar basit değil. Bazı çekirdek üreticileri, çekirdeği kavurmadan önce çok iyi yıkamıyor; buda üzerindeki mikroplarla birlikte kavurma fırınına girdiği anlamına geliyor. Çekirdekler zannettiğiniz gibi bir mikrobu öldürecek derecelerde kavrulmaz. Durum böyle olduğunda kavrulmadan önce iyi temizlenmemiş çekirdeklerde kalıntı ve mikroplar olabilir. Bu da doğal olarak sizin midenizi bozabilir, gaz yapabilir veya ishal olmanıza neden olabilir.

Çekirdeğin ishal yapması ile ilgili bir diğer konu ise aşırı tüketimi olduğunda gerçekleşir. Çekirdekte çok yüksek miktarda vitamin ve mineraller bulunur. Özellikle D vitamini çok fazla alındığında vücut tepki olarak ishal olmayı verebilir. Bu nedenle rahatlıkla bu durumlar söz konusu olduğunda çekirdek ishal yapar, diyebiliriz.


Çekirdek yiyerek ishal olmamak için ne yapmalı?

En basit yöntem açıkta satılan çekirdekler yerine markalı ürünler tercih etmek olabilir. Çünkü markalı ürünler tonlarca çekirdeğin neden olabileceği bir ishal sorunuyla uğraşmak istemeyecekleri için, muhakkak çok daha temiz ve dezenfekte edilmiş çekirdekler kullanmaktadırlar. Ayrıca çekirdek temiz olsa bile ishal olmamak için çekirdeği fazla abartmamak gerekir.

Evet arkadaşlar bugün sizlere çekirdek ishal yapıyor mu, açıklamaya çalıştım. Sizlerde eğer çekirdek yiyip ishal olduysanız umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz. Görüşmek üzere.

Yazımın devamını buradan okuyabilirsiniz: Diyette Çekirdek Yenir Mi?

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?