Chia Tohumu Nasıl Yenilir?


Son 5 yıldır hiç kimsenin umuruna takmadığı Chia Tohumu, nedense artık herkesin aradığı popüler bir ürün haline geldi. Peki Chia Tohumu Nasıl Yenilir? Faydaları nelerdir? tam olarak biliyor muyuz? Bugün sizlere Chia Tohumu Yoğurtla Nasıl Yenir? Bu konu hakkında bildiklerimi paylaşacağım.

Chia Tohumu Ne İşe Yarar?


  • Chia tohumu, bağışıklığı güçlendirir ve vücut dayanıklılığını artırır, bünyemize canlılık verir.
  • Yağ asitleri Omega-3 ve Omega-6 bakımından oldukça zengin olan Chia Tohumu, kalbin ve kan damarlarının çalışmasını olumlu yönde destekler ve kilo vermeye yardımcı olur.
  • Chia Tohumunun 100 gramında 34 gr lif vardır. Üstelik Chia Tohumu, kendi ağırlığının 12 katı su emme özelliğine sahiptir. Bu özelliği açlığınızı hızla gidermenizi, tok kalmanızı ve fazladan kalori almamanızı sağlar. (İşte şimdi Chia Tohumu nasıl yeniyor, daha da ilgi çekici olmaya başladı)
  • A vitamini sayesinde hücre yenilenmesini sağlar.
  • E vitamini sayesinde yaşlanma hızını yavaşlatır.
  • C vitamini etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirmeye oldukça yardımcı olur ve cildin kolajen üretimine yardım eder.
  • İnsan vücudunun düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu çinko, potasyum, fosfor, kalsiyum ve diğer mineraller Chia Tohumunda bolca bulunur.

Chia Tohumu Nasıl Yenilir?


Chia Tohumu 2 şekilde kullanılır:

1. Chia Tohumunu kullanmadan hemen önce bir değirmende iyice ezerek; bu Chia Tohumu yeme yöntemi, sağlık ve güzellik amacıyla gerekliyse yapılır, çünkü öğütülen Chia Tohumu maksimum miktarda özünü ortaya çıkarır ve bu ortaya çıkan mucizevi faydalı besin sağlığımız ve güzelliğimiz için kullanılır.

2. Chia Tohumu Nasıl Yenileceği ile ilgili diğer yöntem ise kilo verme ile ilgilidir. 10-13 saat sıvı içerinde bekleyen Chia Tohumları kendisinin 12 katı kadar sıvıyı bünyesine alır. Buda zayıflamak isteyen kişiler için mükemmeldir. Kilo vermek için Chia Tohumu çiğ bir şekilde yoğurt, salata ve benzeri bir şeylerin üzerine dökülerek yenir. Daha sonra Chia Tohumları şişeceği için, sizi oldukça fazla tok tutar ve iştahınızı kapatır. Kısaca Chia Tohumu Nasıl Yenilir, sorusunun cevabı budur.

Chia tohumu tarifleri

  • Chia Tohumlu Vitamin Kokteyli 
Muz, elma, mandalina ve kiviyi parçalara bölün ve bir blenderde güzelce çırpın. 2 yemek kaşığı chia tohumunu meyve karışımına ekleyin, bir bardak portakal suyunun üzerine dökün ve tekrar çırpın, isterseniz bir miktar bal ekleyin.

  • Bağırsak temizliği için Chia Tohumu 
Akşamları yatmadan önce bir bardak süte 3-4 yemek kaşığı Chia Tohumu dökün. Süt yerine; badem, hindistancevizi, kefir, yoğurt kullanabilirsiniz). Daha sonra bunu buzdolabına koyun. Sabah 1 muzu parçalara bölün ve 60 gr çileği bir karıştırıcıda çırpın ve afiyetle için.

Her gün Chia Tohumu yerseniz ne olur?


Evet arkadaşlar bugün size Chia Tohumu Nasıl Yenilir? sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Sizlerde Chia Tohumunu nasıl tükettiğinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. 

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:


Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?