Çiğdem Yemek Kilo Aldırır Mı? | Diyette Çiğdem Yenir Mi?


İzmirli olanların çok iyi bildiği çiğdem kilo yapar mı? Diyette çiğdem yenir mi? Hiç merak ettiniz mi? Bugün İzmir'de yaşayan arkadaşların vazgeçilmezi olan çiğdem yemek kilo aldırır mı? Diyetteyken ne kadar çiğdem yenir? Bu konulardan bahsedeceğim.

Çiğdemin Faydaları

Çiğdem sağlığınız için çok faydalı olabilir. Çiğdem, cilt, saç ve tırnak sağlığı için gerekli olan çok miktarda E vitamini içerir. Düzenli olarak makul dozlarda çiğdem tüketildiğinde insan hücrelerinin yaşlanma sürecini yavaşlatma özelliğine de sahiptir ve çiğdemde bulunan bakır, kemik koşullarını olumlu yönde etkiler. 


Çiğdem Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çiğdemin çok yüksek kalorili olduğunu unutmayın (100 gram çiğdem yaklaşık 650 kalori, kavrulmuş olanlar ise yaklaşık 700 kalori içerir). Bu yüzden fazla kilolu olma eğiliminde olan kişiler çiğdem çitlerken dikkatli olmalıdır. Kısacası fazla tüketilen çiğdem maalesef kilo yapar. Özellikle avuç avuç yenilen her çiğdem bize kalori olarak döner arkadaşlar.

Diyette Çiğdem Yenir Mi?

İçerdiği yüksek kalori nedeniyle diyette çiğdem tüketimine çok dikkat edilmeli, mümkünse diyetteyken hiç çiğdem yenmemelidir. Ama çiğdem yemeği çok seven bir İzmirliyseniz eğer haftada küçük bir kase çiğdem çitlemeye müsaade edilebilir. Yoksa asla diyet yaparken her gece çiğdem çitlemek söz konusu değildir.

Gece çiğdem yemek kilo yapar mı?

Çiğdem yemenin gecesi, akşamı, gündüzü yoktur. Çiğdem çitlemekten alınan kalori bellidir. Bırakın geceyi eğer zayıflamak istiyorsanız elinizden geldiğince çiğdemden uzak durmalısınız arkadaşlar. Bu şaka değil; çünkü çiğdem çok fazla kalori içerir ve hiç anlamadan sizi şişmanlatabilir.

Bugün değerli İzmirli arkadaşlar için çiğdem çitlemek kilo aldırır mı? Diyet yaparken çiğdem yenir mi? Bu konu hakkında bildiklerimi paylaştım. Sizlerde diyete çiğdem yemek ile ilgili düşüncelerinizi yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Yazımın devamını buradan okuyabilirsiniz arkadaşlar: 

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?