Diyette Hangi Çorba İçilir? | Hangi Çorba Zayıflatır?

 

Çorba içerek zayıflamak herkesin hayali ama diyete hangi çorba içilir? Hangi çorba zayıflatır? Bu konular hakkında bilginiz var mı? Bugün sizlere diyetteyken hangi çorbalar içilir? Hangi çorba zayıflatıyor? Bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağım. Sizlerde diyet yaparken kilo vermek için hangi çorbanın en iyi olduğunu düşünüyorsanız, konu altına yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
Çorba içerek kilo verme konusunu bazı insanlar çok yanlış anlıyor. Koca kaselerde bol yağlı, lokanta usulü çorbaları yanında yarım ekmekle içerek asla zayıflanmaz. Öncelikle diyette çorba tüketimi nasıl olmalı, çorbaya ne kadar yağ konulmalı, diyette çorba içerken terbiye yapılır mı? Bunları en ince noktasına kadar öğrenmeniz gerekiyor. Yoksa her bulduğunuz çorbayı yerseniz ve kalori hesabı yapmazsanız eğer kesinlikle çorba içmek sizi kilo yapar; sonra da diyette hangi çorbalar içilir, diye daha çok soru sorarsınız.

Diyette Hangi Çorba İçilir?

Diyette hangi çorba tüketilmeli konusundan daha önemli olanı diyet yaparken çorba nasıl içilir? bunu öğrenmemiz lazım. Yoksa isterseniz mercimek için yada tarhana çorbası için; eğer siz bu çorbaları bol terbiyeli ve yağlı yaparsanız, isterseniz tüm gün sadece çorba için, asla zayıflayamazsınız. Bu nedenle diyette az kalorili çorbalar tüketmek zorundayız. Kilo aldırmayan çorba yapmak aslında çok zor değil. Yeter ki içinde un ve yağ bol miktarda bulunmasın yeter. Unutmayın 1 çorba kaşığı sıvı yağ en az 100 kalori, terbiye için kullandığınız un ise en az 150 kalori eder. Buda size maalesef fazla kilo olarak geri döner. Diyette hangi çorba içilir konusuna sağlıklı bir cevap vermek gerekirse eğer; terbiyesiz ve içinde yağ barındırmayan tüm çorbalar diyetteyken afiyetle içilebilir. Ancak yanında en fazla 1 ince dilim tüketilmek şartı ile tabi ki.

Hangi Çorba Zayıflatır?

Zayıflatan çorbalar genel olarak bakliyat ürünlerinden yapılan yağsız, sadece haşlanarak yapılan asla terbiye olmamış çorbalardır. Zayıflamaya yardımcı çorbalara; yeşil ve kırmızı mercimek çorbasını örnek olarak verebilirim. Çünkü bu çorbalar içerdiği yüksek lif oranı ile sizleri oldukça uzun süre tok tutar ve fazla kalori almanızı engeller. Ancak bu çorbaları içerken ekmek tüketimine çok dikkat etmeliyiz, yoksa yediğimiz ekmekten çorbaya göre çok daha fazla kalori alırız. Hangi çorba kilo yapmaz konusunda verebileceğim en büyük tavsiye; sakatat içeren çorbalardan diyette uzak durmanız yönünde olabilir.


Hangi Çorbalar Kilo Aldırır?

İçerisinde bolca yağ bulunan, sakatat veya et ürünlerinden yapılmış, üzerine yağ yakılan ve terbiyeli olan tüm çorbalar fazla tüketilmesi halinde kilo yapar. örneğin bir kase mercimek çorbası 150 kalori ederken, terbiyeli ve yağ yakılmış bir işkembe çorbası 400 kaloriye kadar çıkabilmektedir. Yanında yenilen ekmek ile çok daha büyük kalori miktarlarına ulaşmak mümkündür. Bu nedenle diyette çorba içerek kilo almamak için lokanta usulü yapılmış bol kalorili çorbalardan uzak durmakta fayda var.

Zayıflatan Çorba Nasıl Yapılır?


Evet değerli arkadaşlar bugün diyette hangi çorba içilir konusundan daha önemli olanının kilo vermek ve hızlı zayıflamak için diyetteyken çorba nasıl tüketilmeli, hangi çorba zayıflatıyor, bunları öğrendik. Sizlerde diyette çorba tüketimi ile ilgili merak ettiğiniz konuları bana yorum yazarak iletebilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?