İyi Ananas Nasıl Anlaşılır?


Bugünkü yazımda sosyal medya üzerinden gelen bir soru olan, iyi ananas nasıl anlaşılır? İle ilgili bildiklerimi paylaşacağım arkadaşlar. Sizlerde ananasın iyisi nasıl anlaşır, ile ilgili bildiğiniz tüyoları konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. Haydi bakalım olgunlaşmış ananas nasıl anlaşılır? öğrenelim.
Ananas gibi tropikal kokulu bir lezzet seviyorsanız, ancak bu meyveyi bir markette veya pazarda seçmekte güçlük çekiyorsanız eğer aşağıdaki iyi ananas nasıl anlaşılır maddeleri size yardımcı olabilir.

İyi Ananas Nasıl Anlaşılır?


Ananas alırken 4 ana bileşene çok dikkat etmelisiniz: koku, ananasın üst kısımları (yeşilliklerle birlikte), kabuk ve posası.

  • Koku
Olgunlaşmış ananas , aromatik ve hoş bir koku yaymalıdır. Ananas keskin, sert ve anında algılanabilir bir koku yayıyorsa, meyve olgunlaşmış ve çoktan yenmeye hazırdır. Ananasta koku yoksa, meyve büyük ihtimal daha hamdır. Ananasın iyisini anlamak konusunda "koku" 1. sırada gelmektedir.


  • Üst Yapraklar
Ananasın üst yaprakları kolay bir şekilde ayrılırken kalın ve sulu ise ananas olgunlaşmıştır. Ancak tek bir yaprak hiçbir şekilde tabandan çıkmıyorsa eğer ananas olgunlaşmamış demektir. Ananasın iyice sararmış ve kuru tepesi, çoktan bozulmaya başladığı anlamına gelir.

  • Kabuk
Olgunlaşmış yenmeye hazır olan ananas, dokunulduğunda biraz yumuşaktır, ancak kabuğu biraz serttir. Bu arada yeşil kabuklu ananas, her zaman meyvenin olgunlaşmadığının net bir göstergesi değildir. Ancak ananasın koyu lekelerle kaplı kabuğu, ananasın çoktan bozulmaya başladığını gösterir.

  • Ses
Ananasa avucunuzla hafifçe karpuz seçer gibi vurun. Ses donuksa, ananas orta derecede olgunlaşmış, ananas "boş" bir ses çıkarırsa, olgunlaşmıştır demektir. İyi bir ananasın içi parlak sarı, altın rengindedir. Olgunlaşmamış ananaslarda bu renk daha soluktur. İyi ananas nasıl anlaşılır, konusunda en çok dikkat etmemiz gereken konulardan biride gördüğünüz gibi ananastan gelen sestir.

Bu arada, kesilmemiş ananası sadece oda sıcaklığında saklamanız gerekiyor, buzdolabında hemen lezzetini kaybedecek ve daha sulu hale gelecektir.

Ham ananas evde nasıl olgunlaşır?

Ananasın iyisi nasıl anlaşılır çokta bilmeden olgunlaşmamış bir ananas aldınız; peki ananas evde olgunlaşır mı? Hiç merak etmeyin birkaç basit tüyo ile evde olgunlaşmış, tatlı ve lezzetli bir ananas elde etmek mümkün.
  • Yazın alınan ananası akan su altında ıslatın ve bir tabağa koyun. Daha sonra doğrudan güneş ışığında balkonda 3-4 gün bekletin.
  • Ananası kalın bir havluya sarın ve mutfak dolabına koyun, ılık hava ananası 3-4 gün içinde olgunlaştırır.
  • Kışın, ananası birkaç kat temiz bir gazeteye sarın ve kaloriferin yanına koyun, bu şekilde ananasın olgunlaşması yaklaşık 8 gün sürer.
  • Ananası 2-3 kat streç filme sarın ve 1-2 hafta doğrudan güneş ışığı alan bir pencere kenarında tutun.

Ananas En Kolay Nasıl Soyulur?


İyi ananas nasıl seçilir, nasıl anlaşılır? Bu soruya cevap vermeye çalıştım bugün arkadaşlar. Sizlerde ananasının iyisi nasıl anlaşır, ile ilgili başka pratik yollar biliyorsanız eğer lütfen konu altına yorum yazarak benimle paylaşın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?