1 Saatte 1 Kilo Verdiren Hareketler


Hemen 1 saatte 1 kilo verdiren hareketler başlığını görünce dayanamadınız ve konuyu incelemek istediniz değil mi? Kısaca size söyleyeyim. Böyle saçma sapan 1 saatte 1 kilo nasıl verilir, gibi şeyler aramaktan vazgeçin. Bunun nedeni asla ve asla 1 saatte 1 kilo zayıflamak gibi bir şeyin imkansız olmasıdır. Burada anlaştıysak eğer sağlıklı ve evde yapabileceğiniz basit egzersiz hareketleri neler, merak ediyorsanız eğer yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Yok ben macera arıyorum diyorsanız hemen çıkın gidin sayfamdan çokta umurumda...

Neden 1 saatte 1 kilo verilmez?

Çünkü 1 kilonun karşılığı 7.300 kaloridir. Siz 1 saat koştuğunuzda bile anca 300 kalori harcarken ne tür bir şey yaparak 7.000 kalori yakmayı hesaplıyorsunuz ki. İsterseniz taş taşıyın, ne yaparsanız yağın 1 saatte 1 kilo zayıflamak tamamen hayal ürünüdür. Ama gerçek hayata dönüp mantıklı bir şeyler yap istiyorsanız aşağıda sizin için hazırladığım basit egzersiz programını inceleyebilirsiniz.

1 Saatte 1 Kilo Zayıflatmayan Basit Egzersizler 😀

Günümüzde birçok egzersiz yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni bulunulan yerden sürekli olarak eğilip kalkmaktadır. Bunun dışında vücutta bel dik duracak şekilde eller kafa arkasında birleştirilerek vücut bir sağa bir sola çevrilmektedir. Ardında yere kolun üstene uzanılıp bacaklar ileri doğu esnetilmeli ve bu her bir bacak için ayrı ayrı uygulanmalıdır. Bütün bu yöntemler basit egzersiz yöntemleri arasında bulunmaktadır. Bunlar herkesin evinde kolaylıkla yapabileceği egzersiz türlerindendir. Bunun dışında her insan için oluşmuş belli egzersiz programları da bulunmaktadır.

Genç yaşlı herkes artık egzersiz yaptığından dolayı her kişi için planlanan egzersiz programları da aynı olmamaktadır. Özellikle yaşlılar çok fazla hareket isteyen egzersizlerden kaçınmalı ve mümkün oldukça oturdukları yerden basit egzersiz yöntemlerini uygulamalıdırlar. Bunlara en iyi örnek; koltuk üstünde oturulduğu esna da bacakların esnetilmesi, ev içinde hafif tempolu yürüyüş gibi yöntemler olabilmektedir. Sağlıklı bir genç için ise bu egzersiz yöntemleri biraz daha ağır olabilmektedir. Ancak bu ağırlık yukarıda da örnekleri verilen bazı egzersiz yöntemlerine birkaç tane daha eklenmesi anlamına gelmektedir.

Özellikle mümkün ise bu gün artık her yerde olan spor salonlarına gidilip buradaki aletlerde egzersiz yapmak çok mantıklıdır. Gün içinde sürekli koşacak yer bulamayanlar bu spor salonları sayesinde hem koşmakta hem de farklı spor aletleri ile belli programlarda çeşitli egzersizde yapmaktadır.

25 Dakikada 500 Kalori Nasıl Yakılır?


Evet arkadaşlar sizlere bugün; "1 saatte 1 kilo verdiren hareketler" diye bir şey olmadığını anlatmaya çalıştım. Umarım az da olsa neden 1 saat içinde 1 kilo verilemeyeceğini anlamışsınızdır.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski