170 cm Boy İçin İdeal Kilo Kaç Olmalı?


170 cm boy kaç kilo olmalı? İdeal boy kilo nasıl hesaplanır? Günümüzde insanların ortak sorunları fazla kilolardır. Orta yaş dışında gençlerde aşırı kiloyu fark etmemek elde değil. İnsanların yanlış beslenme ve hareket etmeme sonucu fazla kilolara başı beladadır. Herkesin ideal kilosu olduğu bilinmektedir. Birçok toplumsal kuruluş fazla kiloya karşı savaş açmıştır. Peki ideal kilom kaç olmalı? Hiç merak ettiniz mi? Aşağıdaki yazımda 1.70 boyundaki biri için ideal boy kilo oranı ne olmalı? Ayrıntıları ile bulabilirsiniz.

Öncelikle bilmeniz gereken ideal kilo nedir? 

İdeal kilo; sağlık bir yaşama devam etmek için boyunuzla kilonuzun doğru oranda İdeal Kilo Hesaplaması olmasıdır. 

İdeal kilo hesaplarken bilmeniz gereken bir diğer hususta aynı kilo ve boydaki insanın ideal kiloları eşit olmayabilir. Çünkü kilonun belirlenmesinde cinsiyet, yaş, genetik faktörler (kalıtım ) , vücut tipi, kemik yapısına göre değişir. Bundan dolayı ideal kilonun bireysel olduğu bilinmelidir. 

170 cm boy kaç kilo olmalı?

İdeal kilo testini sadece boyunuzu ve kilonuzu bilerek yapabilirsiniz. İdeal kilonuzu hesaplamak istiyorsanız önce kilonuzu kendisiyle çarpacaksınız. Daha sonra kilonuzu çıkan sonuca böleceksiniz. Önce boyunuzun 1. 70 olduğunu varsayalım; 1.70 * 1.70 = 2.89, kilonuzun da 65 olduğunu varsayalım 65 / 2.89 = 22.49 dur. 

Bu şekilde ideal kilonuzu öğrenebilirsiniz. Eğer bu test sonucu 25 in üzerindeyse kilo vermeniz gerekmektedir. Sonuçlara göre bazı durumlar; eğer sonuç 17,5 ve altı çıkarsa aşırı zayıf yüksek risk grubundasınız. Eğer sonuç 17. 5 ile 20,7 ise aşırı zayıf, 25. 8 ve 27. 3 ise biraz kilo, 27. 3 ve 31. 1 fazla kilo, 32,3 ve 34. 9 ise aşırı kilo, 35 – 30 ise sağlık açısından risk, 40 – 50 hastalıklı şekilde kilo, 50 -60 süper aşırı kilodur. 

Kadın ve erkeğe göre bu oranlar değişiklik gösterir. Uzmanlar her verilen kilonun insan ömrünü uzattığını söylerler. Eğer bu test sonucunda fazla kilolu çıkarsanız diyet ve spor yapmalısınız. Ama rakamlar büyük ise bir uzmandan yardım almalısınız.

Unutmayın ki fazla kilolar görünüş için oldukça iticidir. Fakat asıl önemli olan sağlığınızı kötü yönde etkiler. Bir kilo vermek bile insanı büyük bir şekilde etkiler. Hareket etmeniz, uyumanız hatta nefes almanız bile kolaylaşır. En iyisi önce ideal kilonuzu hesaplayıp, kilo miktarınız yüksek çıkarsa bundan kurtulma yöntemlerini öğrenerek en sağlıklı kilonuza kavuşmaktır. Unutmayın ki kilo vermek elinizdedir.

İDEAL KİLONU HESAPLA


İdeal kilo testi oldukça kolay yapılır. İdeal kilo hesaplamasının nasıl yapıldığını yukarıda öğrendik. Boyunuzu ve kilonuzu bilerek ve gerekli hesaplamaları yaparak sizin için en ideal kiloyu kolayca öğrenebilirsiniz. Bugün sizlere 170 cm boy kaç kilo olmalı, sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Sizlerde kendi boy ve kilonuza göre ideal kilonuzu hesaplayarak konu altına yorumlarınızı yapabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?