3 Günlük Su Orucu Kaç Kilo Verdirir?


Bugün sizlere twitter üzerinden almış olduğum bir soru olan; 3 günlük su orucu kaç kilo verdirir? sorusunu cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar. Biliyorsunuz son birkaç yılın en popüler kilo verme yöntemi su orucu. Durum böyle olunca da su orucu ile oldukça fazla soru alıyorum. Bugünde 3 günlük su orucu kaç kilo verdiriyor, hep birlikte inceleyelim bakalım arkadaşlar. Ayrıca sizlerde 3 günlük su orundan sonra kaç kilo verdiğinizi konu altına yazabilirsiniz.

Daha önce duymayanlar için kısaca su orucundan bahsederek konuya başlamak istiyorum. Arkadaşlar su orucu, adı üzerinde sadece su içilerek yapılan başka herhangi bir kalori almadan 3 gün boyunca sadece su ile yapılan bir tür oruç türünün diyete evrilmiş halidir. Birçok araştırma vücudun uzun süre aç kalmasının birçok faydasını keşfetmiş ve ayrıca kilo vermedeki mükemmel kolaylığı fark ettikten sonra insanlarda artık 3 gün boyunca sadece su içerek bir nevi detoks yaparak hem vücutlarını temizlemeye başladılar hem de 3 gün içinde oldukça fazla kilo vererek olmak istedikleri kilolara kavuştular. Olay kısaca bundan ibaret. Peki bu meşhur su orucu 3 günde kaç kilo verdiriyor?

3 Günlük Su Orucu Kaç Kilo Verdirir?

Ben bu su orucunu 3 gün boyunca yaptım arkadaşlar. Ciddi anlamda kilo kaybına yol açtığını şimdiden söyleyebilirim. 3 günün sonunda yemek yemeye başlayınca yarım kilo aldığınızı da belirteyim ki neden birden kilo aldım demeyin. Bu yarım kilo vücudunuzda her zaman bulunan besinleri tutmak için duran su miktarı. Ben 3 günlük su orucu ile 1,5 kilo verdim ve daha sonrasında yarım kilo geri geldi. Yani kısaca 3 günlük su orucu ile 1 kilo verdim diyebiliriz arkadaşlar. Normal şartlarda 1 kg vermek için en az 1 hafta diyet yapmanız ve egzersiz ile bunu desteklemeniz gerekir. Ben spor bile yapmadan 3 gün sadece su içerek 1 kilo vermeyi başardım. Hem de kalıcı olarak...

3 günlük su orucu nasıl yapılır?

Çok kolay arkadaşlar, yukarıda da bahsettiğim gibi sadece su içerek yapılıyor. Bazı kişiler şekersiz ve sütsüz sade kahve ve maden suyu da içiyorlar. Sizin için nasıl uygunsa öyle yapabilirsiniz. Temel mantık 3 gün boyunca vücuda kalori almamak. Yoksa sade kahve içmişsiniz çokta önemli değil. Yeter ki 3 günü sıfır kalori ile geçirin başka bir kuralı yok.

3 günlük su orucunun zorlukları neler?

İlk gün aşırı zorlanmasam da 2. günün akşamı açlıktan gözüme uyku girmedi. Sürekli uyandım ve bir şeyler yemek istedim. Arada baş ağrısı ve halsizlik yaptı ama 3. gün her şey çok güzeldi. Sanırım vücut bu duruma adapte olmuştu. Yine de 3. gün bile gece uykum çok iyi değildi. Sürekli midem yanmaya başladı ve 3 günü tamamlayarak orucu bitirdim. 3 günün ardından asla hemen hamur işi gibi ağır besinler almayın. Muhakkak bir çorba ile başlangıç yapıp 1 saat sonra hafif yemekler yiyin ki bünyeniz alt üst olmasın.

3 günlük su orucu denemesi


3 günlük su orucu ile ben 1 kilo verdim arkadaşlar. Umarım sizlerde bu diyette başarılı olur ve kolay bir şekilde zayıflarsınız. 3 günlük su orucuna başlamadan önce muhakkak doktorunuza danışmayı unutmayın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?