3 Günlük Su Orucu Kaç Kilo Verdirir?


Bugün sizlere twitter üzerinden almış olduğum bir soru olan; 3 günlük su orucu kaç kilo verdirir? sorusunu cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar. Biliyorsunuz son birkaç yılın en popüler kilo verme yöntemi su orucu. Durum böyle olunca da su orucu ile oldukça fazla soru alıyorum. Bugünde 3 günlük su orucu kaç kilo verdiriyor, hep birlikte inceleyelim bakalım arkadaşlar. Ayrıca sizlerde 3 günlük su orundan sonra kaç kilo verdiğinizi konu altına yazabilirsiniz.

Daha önce duymayanlar için kısaca su orucundan bahsederek konuya başlamak istiyorum. Arkadaşlar su orucu, adı üzerinde sadece su içilerek yapılan başka herhangi bir kalori almadan 3 gün boyunca sadece su ile yapılan bir tür oruç türünün diyete evrilmiş halidir. Birçok araştırma vücudun uzun süre aç kalmasının birçok faydasını keşfetmiş ve ayrıca kilo vermedeki mükemmel kolaylığı fark ettikten sonra insanlarda artık 3 gün boyunca sadece su içerek bir nevi detoks yaparak hem vücutlarını temizlemeye başladılar hem de 3 gün içinde oldukça fazla kilo vererek olmak istedikleri kilolara kavuştular. Olay kısaca bundan ibaret. Peki bu meşhur su orucu 3 günde kaç kilo verdiriyor?

3 Günlük Su Orucu Kaç Kilo Verdirir?

Ben bu su orucunu 3 gün boyunca yaptım arkadaşlar. Ciddi anlamda kilo kaybına yol açtığını şimdiden söyleyebilirim. 3 günün sonunda yemek yemeye başlayınca yarım kilo aldığınızı da belirteyim ki neden birden kilo aldım demeyin. Bu yarım kilo vücudunuzda her zaman bulunan besinleri tutmak için duran su miktarı. Ben 3 günlük su orucu ile 1,5 kilo verdim ve daha sonrasında yarım kilo geri geldi. Yani kısaca 3 günlük su orucu ile 1 kilo verdim diyebiliriz arkadaşlar. Normal şartlarda 1 kg vermek için en az 1 hafta diyet yapmanız ve egzersiz ile bunu desteklemeniz gerekir. Ben spor bile yapmadan 3 gün sadece su içerek 1 kilo vermeyi başardım. Hem de kalıcı olarak...

3 günlük su orucu nasıl yapılır?

Çok kolay arkadaşlar, yukarıda da bahsettiğim gibi sadece su içerek yapılıyor. Bazı kişiler şekersiz ve sütsüz sade kahve ve maden suyu da içiyorlar. Sizin için nasıl uygunsa öyle yapabilirsiniz. Temel mantık 3 gün boyunca vücuda kalori almamak. Yoksa sade kahve içmişsiniz çokta önemli değil. Yeter ki 3 günü sıfır kalori ile geçirin başka bir kuralı yok.

3 günlük su orucunun zorlukları neler?

İlk gün aşırı zorlanmasam da 2. günün akşamı açlıktan gözüme uyku girmedi. Sürekli uyandım ve bir şeyler yemek istedim. Arada baş ağrısı ve halsizlik yaptı ama 3. gün her şey çok güzeldi. Sanırım vücut bu duruma adapte olmuştu. Yine de 3. gün bile gece uykum çok iyi değildi. Sürekli midem yanmaya başladı ve 3 günü tamamlayarak orucu bitirdim. 3 günün ardından asla hemen hamur işi gibi ağır besinler almayın. Muhakkak bir çorba ile başlangıç yapıp 1 saat sonra hafif yemekler yiyin ki bünyeniz alt üst olmasın.

3 günlük su orucu denemesi


3 günlük su orucu ile ben 1 kilo verdim arkadaşlar. Umarım sizlerde bu diyette başarılı olur ve kolay bir şekilde zayıflarsınız. 3 günlük su orucuna başlamadan önce muhakkak doktorunuza danışmayı unutmayın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski