66 Kilo İçin Diyet Listesi


Merhaba 66 kilo olup da aradığı diyet listesini bir türlü bulamayan arkadaşlar.😆 Bugün sizlere 66 kilo için diyet listesi vereceğim ve nasıl daha kolay kilo verebilirsiniz bu konulardan bahsedeceğim. Neden kilosu 66 olanlar için zayıflama listesi veriyorsun diğer kilolarda olanları dışlıyorsun derseniz eğer. Size ne lan blog benim canım 66 kiloda olanlar için zayıflama listesi vermek istedi. Veriyorum işte hadi yürü işine derim. 😀

66 kilodan düşmek isteyen biri internette "66 kilo için diyet listesi" diye arama yapmışsa eğer bu arkadaş benim tahminime göre büyük oranda bayan ve boyu ortalama 1.40-1.50 cm aralığında. Çünkü genelde insanlar 100 kilodan düşmek ister. Yada 120 kilodur, nasıl zayıflayacağım der. Ama boy konusunda bir insan şanssızsa maalesef 66 kilodan bile düşmek için diyet listesi arayışına girebilir. Bende o yüzden bu arkadaşlara yardımcı olabilmek adına 66 kilolular için diyet listesi paylaşacağım.

66 Kilo İçin Diyet Listesi

Öncelikle söylemek isterim bu diyet listesi diyetisyen onaylı değil. 66 kilo olan bir arkadaşım var. Onun diyetisyenin vermiş olduğu liste ve ben o diyetisyeni tanımadığım için, elbette ki kimseye kefil olmayacağım. O yüzden bu listenin benim 66 kiloda olan boyu 1.40 cm olan bayan bir arkadaşıma verilen diyet listesi olduğunu unutmayın. Sorumluluğu size aittir.

66 kiloda olan biri için kilo vermek 110 kiloda olan birinden daha zordur. Çünkü metabolizma hızı 110 kilo olan kişi günde rahatlıkla 2000-2300 kaloriyi oturduğu yerden yakarken, 66 kilo olan bir bayan vücut kitlesi küçük ve gereken enerji ihtiyacı az olduğu için bazal metabolizma hızı günde ancak 1000-1300 kalori harcar. Durum böyle olunca da normal bir seviyede yemek yese bile kilo alımı kaçınılmazdır. Bu nedenle yapılması gereken şey diğer insanlar zayıflamak için günde 1300 kaloriye kadar besin alabiliyorken 66 kilo olanlar en fazla 600-700 kalori almalıdır.

Bu kaloriyi alarak aç kalmadan hayatımızı devam ettirebilmemiz için de en etkili ve uzun soluklu 66 kilo diyet listesi oruç diyetidir. Yani günde sadece 1 öğün yiyerek en fazla 700 kalori alarak 66 kilo olan kişiler kilo vermeye başlayabilir. 700 kalori size az gözükebilir ancak vücudunuz diğer insanlara göre kitlesel olarak küçük olduğu için bu kaloriyi günde sadece 1 öğünde alırsanız eğer 2-3 hafta içinde bünyeniz buna uyum sağlayacaktır.

66 kilo için herhangi bir diyet listesi yok. Sadece tek kural günde en fazla 700 kalori almak ve bol su tüketmek. Ayrıca şekersiz kahvede serbest. Bu 700 kaloriyi fast food gibi aşırı kalorili yiyecekler yerine, az kalorili bulgur, baklagil gibi besinlerden alıp birde yanına çorba takviyesi yaparsanız eğer inanın 700 kalorilik 66 kilo diyeti bile sizi doyurabilir.

Olay bundan ibaret arkadaşlar. 66 kilo için diyet listesi öyle sayfalarca olan bir liste değil. Sadece 2 kuralı var. Günde sadece 700 kalori almak ve bol su içmek. hepinize kolay gelsin. Bu diyet listesini uygulamadan önce doktorunuza danışmayı asla unutmayın.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski