Armut Mevsimi Ne Zaman? | Armut Ne Zaman Olur?


Armut herkesin çok severek tükettiği çok faydalı bir meyvedir.😋 Peki organik doğal armut ne zaman olur? Armut mevsimi ne zaman? hiç merak ettiniz mi? Günümüzde her zaman marketlerde armut bulmak kolay olsa da her meyvenin olduğu gibi armudunda bir zamanı var. Yediğimiz meyvelerden çok daha fazla fayda sağlamak ve koruyucu maddelerden uzak durmak için armut mevsiminin ne zaman olduğunu bilmek önemlidir. Haydi gelin hep birlikte armut hangi mevsimde yetişir, öğrenelim.😉

Armutla çok haşır neşir değilimdir aslında ben. Çünkü çocukluğumda çok fazla yediğim armutlar yüzünden bir kaç gün ishal olmuş ve bir daha asla o kadar armut yememiştim. Tadı muhteşem olsa da hala armutlu meyve suyu yada maden sularından hiç içmem. Sanki armut tüketir tüketmez, midem ve bağırsaklarım çalışmaya başlayacak v ishal olacakmışım gibi düşünüyorum. Tabi ki gerçek böyle değil ama ne olursa olsun benim yiyeceğim armut artık en fazla 1 adettir arkadaşlar. 😋

Armut Mevsimi Ne Zaman?

Doğal ve ilaçsız armut bulmak mevsiminde armut satın alsanız bile günümüzde çok zor. Çünkü mevsiminde toplanmış armutlarda bile artık birçok koruyucu ilaç var. Özellikle marketten aldığınız armutlarda hiç benek yok yada kurt izi yoksa cidden sıkıntı var demektir. 

Ağaçta böcekte var, kurtta var. Şimdi burada entellik yapmanın alemi yok. 100 yıl öncede kurtlu armut vardı şimdi de var ama nedense markettekiler sanki aynı fabrikadan çıkmış gibi hepsi parlak ve tertemiz. Arkadaşlar armut mevsimi genellikle kış aylarıdır. 

Yani armut kışın olur. Ama kışın yetiştirilip markete gelen armut bile organik değil, bu yüzden size nasıl doğal armut bulabileceğiniz ile ilgili tüyo vereceğim. Hadi gene iyisiniz.

Mevsiminde Doğal, Organik Armut Nasıl Bulunur?

Öncelikle pahalı marketlerde 1 liralık armudu, organik etiketiyle 5 liraya alacaksanız eğer hiç okumayın yazının devamını hemen çıkın ve zengin hayatınıza devam edin. Ama kardeşim ben 1 armut için sırf organik diye 5 tl vermek istemiyorum diyorsanız eğer gel koççum sana muhteşem bir tavsiyem var.

Öncelikle armut ne zaman olur öğrendiğimize göre kış aylarında (ocak, şubat) gibi kendimizi halk pazarlarına atıyoruz. Ucuz organik armut arıyorsak eğer marketlerden uzak durmak 1. kural. Pazarlardaki tezgahlara değil yere meyvelerini dökmüş yada 2 sepet içerisinde ürünlerini satmaya çalışan yerli çiftçileri buluyoruz.

Heh işte bu satıcılardaki armutlar yamuk yumuk, delikli, kurtlu ise ohoooo yaşadık. Hemen ücreti öğrenip başlıyoruz armutları poşete atmaya. Olay bu kadar basit. Alın size ucuz ve doğal armut.

Armudun çürük çarık yerlerini kesip afiyetle löpletebilirsiniz. Organik armut faydaları ile vücudunuza parti verecek.

Armut Faydaları Nelerdir?


Bugün armut hangi mevsimde yetişir, ne zaman olur, organik armut nasıl bulunur, bu konular hakkında düşüncelerimi paylaştım arkadaşlar. Sizlerde kardeşim armut öyle seçilmez böyle seçilir diyorsanız eğer lütfen yorumlar kısmına belirtin. Bu arada şu sözü sakın unutmayın ; armudun iyisini ayılar yer, hahaa😊

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?