At Kestanesi Kremi Basura İyi Gelir Mi?


Basur problemi olan kişiler son günlerde at kestanesi ile tedavi olmaya çalışıyor ve internetten; at kestanesi kremi ve at kestanesinin kendisi basura iyi gelir mi? gibi araştırmalar yapıyor. Durum böyle olunca basur sorunu olan takipçilerim için basur ve at kestanesi arasındaki ilişkiyi inceleyerek sizlere bilgi verme adına bir yazı hazırladım. İsterseniz gelin hep birlikte at kestanesi basura iyi geliyor mu, öğrenelim.

At kestanesi günümüzde kullandığımız bazı ilaçlarda ağrı kesici ve krem olarak kullanılmaktadır. At kestanesi kremi birçok deri hastalığında uzmanlar tarafından kullanıyor. Özellikle at kestanesi sıkıntılı cilde sürüldüğünde cildin alt kısmına inebildiği için birçok deri rahatsızlığına karşı at kestanesi ve at kestanesi kremi sıkça kullanılmaktadır. Peki at kestanesi kremi basura iyi gelir mi?

At Kestanesi Kremi Basura İyi Gelir Mi?

Yapılan bilimsel çalışmalar net olarak at kestanesi kreminin basur ve basur benzeri hastalıklara iyi geldiğini kanıtlamıştır. Ancak tüm vücut ve cilt tipleri birbirinin aynı olmadığı için herkeste at kestanesinin iyi geleceği sonucuna varılmaz. Hassas ciltli kişilerde tahriş bile yapabileceğinden, sağlık açısından en güvenli yol at kestanesi ve basur konusunun kişisel doktorunuza danışmanızdır. Çünkü doktorunuz sizi çok daha iyi tanıyıp cilt tipinizi bildiği için at kestanesi kremi kullanmanıza onay verip vermeyeceği ona bağlıdır. 

At Kestanesinin Faydası nedir?

At kestanesi yüksek derecede acılık içerdiği için yenmez ancak tıbbi yönde oldukça faydaları vardır. Hipertansiyon, kalp ve damar hastalıklarında, tromboz ve embolizmin tedavisinde kullanılırlar. Ayrıca at kestanesi kremi, eklem romatizması ve karaciğer hastalıkları ve en önemlisi de varis ve bacak ülserleri, tromboflebit, küçük pelviste kan tıkanıklığı ile ilişkili bazı jinekolojik hastalıklar, hemoroid tedavisinde kullanılır.

At kestanesi kreminin faydaları


Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi at kestanesi ve at kestanesinden yapılan krem basura oldukça iyi geliyor. Yine de demiş olduğum gibi basur için at kestanesi kullanmadan önce doktorunuza danışmayı sakın ihmal etmeyin.

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski