At Kestanesi Kremi Basura İyi Gelir Mi?


Basur problemi olan kişiler son günlerde at kestanesi ile tedavi olmaya çalışıyor ve internetten; at kestanesi kremi ve at kestanesinin kendisi basura iyi gelir mi? gibi araştırmalar yapıyor. Durum böyle olunca basur sorunu olan takipçilerim için basur ve at kestanesi arasındaki ilişkiyi inceleyerek sizlere bilgi verme adına bir yazı hazırladım. İsterseniz gelin hep birlikte at kestanesi basura iyi geliyor mu, öğrenelim.

At kestanesi günümüzde kullandığımız bazı ilaçlarda ağrı kesici ve krem olarak kullanılmaktadır. At kestanesi kremi birçok deri hastalığında uzmanlar tarafından kullanıyor. Özellikle at kestanesi sıkıntılı cilde sürüldüğünde cildin alt kısmına inebildiği için birçok deri rahatsızlığına karşı at kestanesi ve at kestanesi kremi sıkça kullanılmaktadır. Peki at kestanesi kremi basura iyi gelir mi?

At Kestanesi Kremi Basura İyi Gelir Mi?

Yapılan bilimsel çalışmalar net olarak at kestanesi kreminin basur ve basur benzeri hastalıklara iyi geldiğini kanıtlamıştır. Ancak tüm vücut ve cilt tipleri birbirinin aynı olmadığı için herkeste at kestanesinin iyi geleceği sonucuna varılmaz. Hassas ciltli kişilerde tahriş bile yapabileceğinden, sağlık açısından en güvenli yol at kestanesi ve basur konusunun kişisel doktorunuza danışmanızdır. Çünkü doktorunuz sizi çok daha iyi tanıyıp cilt tipinizi bildiği için at kestanesi kremi kullanmanıza onay verip vermeyeceği ona bağlıdır. 

At Kestanesinin Faydası nedir?

At kestanesi yüksek derecede acılık içerdiği için yenmez ancak tıbbi yönde oldukça faydaları vardır. Hipertansiyon, kalp ve damar hastalıklarında, tromboz ve embolizmin tedavisinde kullanılırlar. Ayrıca at kestanesi kremi, eklem romatizması ve karaciğer hastalıkları ve en önemlisi de varis ve bacak ülserleri, tromboflebit, küçük pelviste kan tıkanıklığı ile ilişkili bazı jinekolojik hastalıklar, hemoroid tedavisinde kullanılır.

At kestanesi kreminin faydaları


Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi at kestanesi ve at kestanesinden yapılan krem basura oldukça iyi geliyor. Yine de demiş olduğum gibi basur için at kestanesi kullanmadan önce doktorunuza danışmayı sakın ihmal etmeyin.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?