Dukan Diyeti İle 15 Günde Kaç Kilo Verilir? | Kilo Verdirir Mi?


Herkese merhaba arkadaşlar son günlerde facebook üzerinden sürekli: Dukan diyeti kaç kilo verdirir? Dukan diyeti ile 15 günde kaç kilo verilir? İşe yarıyor mu? gibi oldukça fazla sorular alıyorum. Bende bu nedenle dukan diyeti ile kaç kilo verilir, konusunu en ince ayrıntıları ile araştırarak sizlere yardımcı olmak adına bir yazı hazırladım. Sizlerde dukan diyeti yaparak 1 haftada, 1 ayda yada 10 günde kaç kilo verdiğinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. Herkese iyi okumalar.

Dukan Diyeti İşe Yarıyor Mu?

Fazla kilolardan mı şikayet ediyorsunuz? Çoğu yöntemi denediniz ama sonuç alamadınız mı? Yürüyüşler, egzersizler harcadığınız emek hep boşa mı gidiyor. Hem istediğinizi yiyemiyor hem de kilo alıyor ya da veremiyor musunuz? Fazla kilolardan dolayı sağlığınız tehlikede mi? Bir çıkış yol mu arıyorsunuz? O zaman Dukan diyetini denemelisiniz. Çünkü dukan diyeti gerçekten işe yarıyor ve kalıcı kilo verdiriyor arkadaşlar.

Dukan Diyeti İle 15 Günde Kaç Kilo Verilir?

Dukan diyeti uyguladıktan sonra verilen kiloya bakılırken çoğu kişi hata yapıyor. Çünkü dukan diyetinden 15 gün sonra tartıya çıkıp normal hayatınıza dönerseniz eğer muhakkak verdiğiniz kilonun %15- %20 kadarı doğal olarak geri alınır. Bu nedenle 15 günlük dukan diyeti sonrası tartıya çıktığınızda kaç kilo verdiğinizi görüyorsanız eğer bu kilonun %15 ini geri alacağınızı hesaplayarak plan yapın. Ben dukan diyeti ile 15 günde 3 kilo verdim ve diyeti bıraktıktan sonra sadece yarım kilo aldım ve hayatıma devam ettim.

Dukan Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Dukan diyeti Dr. Pierre Dukan tarafında önerilmiştir. Özet olarak bu diyeti uygulayacaksınız yoğun bir egzersiz programına gerek yok ve bolca et tüketmeye hazır olun. Dukan diyet listesinde bol miktarda et, sebze ve su ön planda. Bunların en güzel yanı sınır et, balık tavuk tüketmek ve bizi çok yoran sporu yapmamak.

Dukan Diyeti Aşamaları Nelerden Oluşuyor?

Dukan diyeti 4 aşamadan oluşuyor. Birinci dönem atak dönemi, dönemin amacı; kısa ve kesin sonuçlar almaktır. Bu evre vermeniz kiloya göre değişir. Hedefiniz 5 kilodan az ise 1 gün, 10 kilo altı için 3 gün, 10 -20 kg 5 gün daha fazlaysa gözetmenle 7 gündür. 

Az yağlı etler, deniz ürünler, sakatatlar, en az 1,5 litre su, çay ve kahve için tatlandırıcı kullanılır. İkinci aşama; seyir dönemidir. Bu aşamada gerçek kilo kaybı yaşanır. Bu dönem de sebzeler de yenir. Protein günü protein, sebze günü sebze yenir. Ek olarak yulaf kepeği de eklenir. 

Üçüncü aşama; güçlendirme dönemidir. İstenilen kiloya ulaşıldığında yapılır. Bu dönemin uzunluğunu verilen kilo miktarı belirler. Verilen kilo 10 ile çarpılır ve kaç gün yapılacağı bulunur. 15 kilo verdiyseniz 15*10 = 150 gün sürer. 

Bu dönemde protein, sebze, meyve tüketebilirsiniz. Meyve olarak, üzüm, kiraz, muz tüketmeniz yasaktır.. Haftada iki kere ödül yemeği hakkına sahipsiniz. 

Dördüncü dönem; güçlendirme dönemidir. Koruma dönemini uyguladıktan sonra haftanın 6 günü serbestsiniz. Bir daha kilo almamak için haftada bir gün saf protein alın. Bu süreçlerde kabızlık olursa yulaf yiyin. 

Su bu dönemlerde oldukça önemlidir. Su vücuttan protein artıklarını atar. Bu dönemlerde kısa süreli yürüyüşlerde önemlidir. Dukan diyet listesi genelde protein üzerine kuruludur. Fransız kadınlarının vücutlarını bu diyete borçlu oldukları söylenir. 

Ama proteine dayalı olan bu diyet oldukça maliyetlidir. Başlarken bu hususlar göz önüne alınmalıdır. Ayrıca dukan diyetinin uzun süreli olduğu ve sabır gerektirdiği de dikkat edilecek konulardan biridir.

Dukan Diyeti Kilo Verdirir Mi?

Dukan diyet listesini tam anlamıyla uygulayan kişilerin genelde sonuca ulaştığı gözlenmiştir. Eğer siz de kilo vermek istiyorsanız bu diyete başlayabilirsiniz artı ve eksilerini düşünerek dukan diyetini yapabilirsiniz. Dukan diyetini harfi harfine yaparsanız istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Ama diyette istikrarın önemini unutmamalısınız. Diyet oldukça disiplin gerektirmektedir. Başlarken iyi düşünülmelidir.

Dukan Diyeti Zayıflatır mı?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere dukan diyeti yaparak 15 günde yani ortalama 2 haftada kaç kilo verilir, bunu açıkladım. Sizlerde yazıma yorum yaparak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?