Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Aç Mı Tok Mu İçilir?


Elma sirkesinin zayıflatıcı etkisi eski zamanlardan bu yana bilinmektedir. Peki, elma sirkesi zayıflamak için aç mı tok mu içilir? Elma sirkesi hem besin, hem ilaç hem de zayıflama iksiri olarak kullanılabilen az sayıdaki bitkisel iksirlerden bir tanesidir. Doğal bir ilaç olan elma sirkesi, bilim çevreleri tarafından da mucize bir sıvı olarak adlandırılmaktadır.

Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Aç Mı Tok Mu İçilir?

Elma sirkesi zayıflamak için aç olarak içildiğinde oldukça yüksek tok tutma özelliği vardır ancak fazla tüketilen elma sirkesi mide rahatsızlıklarına neden olabileceği için; zayıflamak için elma sirkesini aç karnına içileceği zaman muhakkak su ile karıştırılması gerektiğini belirtiyorlar. Hatta çoğu kişi elma sirkesini aç karnına bile olsa içmeden önce biraz bir şeyler atıştırarak tüketmektedir. Aslında zayıflamak için elma sirkesi aç mı yoksa tok mu içilir sorusunun cevabı; ara öğünlerde aşırıya kaçmadan içmektir. Çünkü bu şekilde hem midemize dokunmaz hem de zayıflamamıza yardımcı olur.

Elma sirkesi nasıl yapılır ve elma sirkesi yapımı sırasında nelere dikkat edilmelidir.

Elma sirkesi, elmanın meyvesinin ince dilimlere ayrıldıktan sonra bir kaba konularak mayalanması, sirkelenmesi yani fermente edilmesi ile elde edilebilmektedir. Elma sirkesinin mayalanması esnasında içerisinde bulunan bakterier, elma sirkesi içerisindeki asetik asiti alkole çevirir. Bu alkol de daha sonra sirkeye dönüşür. Özellikle ahşap fıçılar içerisinde yapılan elma sirkesinin tadına doyum olmaz.

Elma sirkesi neden sağlıklıdır?

Elma sirkesinin neden sağlıklı olduğunun cevabı içerisinde barındırdığı çok sayıdaki bitkisel enzimlerde saklıdır. Elma sirkesi ayrıca bilinen en iyi potasyum kaynağı olan besin maddesidir. Potasyum, vücuttaki su ve ödem dengesini ayarlar ve metabolizmayı hızlandıran bir özellik taşır. Özellikle kaslar, cilt ve iç organların daha fazla kanla beslenmesine yardımcı olur. Elma sirkesinde bulunan pektin enzimi gibi sağlıklı bitkisel enzimler, vücudun yağ tutmasına engel olur ve yağ yakıcılar olarak bilinen bitkisel maddelerle zayıflama sağlar. Elma sirkesinde bulunan pektin enzimi, vitaminler ve mineraller, kan damarlarını güçlendirir ve damar tıkanıklığına karşı bitkisel çözümler sunar.

Elma sirkesinin faydaları nelerdir?

Elmada bulunan tüm besleyici maddelerin hepsi elma sirkesinde yer aldığı gibi elmada yer almayan ve fermantasyon sonucu ortaya çıkan bir takım enzimler de elma sirkesinde yer almaktadır. Elma sirkesi, amino asitler, enzimler, vitaminler ve esansiyel asitler bakımından son derece zengindir. Elma sirkesinde bolca bulunan c vitamini, ve beta karoten kanda bulunan ve serbest radikaller denilen yağ parçacıklarını yok ederek damar tıkanıklığını önleyen bitkisel etki yapar. Potasyum da tonik etkisiyle kalp kaslarını güçlendirir ve kalp sağlığını iyileştirir. Bu yönüyle elma sirkesi kalp krizine iyi gelen bir bitkisel içecektir. Elma sirkesindeki bitkisel enzimler ve doğal asitler, ayak mantarına, genital organ mantarlarına, bağırsak mantarlarına, iyi gelir ve kolesterolü düşürür.

Elma sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir-Elma sirkesinin iyileştirdiği hastalıklar nelerdir?

Elma sirkesi, aynen üzüm sirkesi gibi düzenli olarak tüketildiğinde mucizevi iyileştirici etkiler oluşturmaktadır.

- Elma sirkesi az miktarda düzenli olarak tüketildiğinde, lenf drenajı, detoksifikasyon ve sindirimi kolaylaştırma işlevleri ile faydalı olmaktadır.

- Elma sirkesi böbrek fonksiyonlarını düzenler, zayıflama ve kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttan yağların ve toksinlerin atılmasını teşvik etmektedir.

- Elma sirkesi bağırsak florası üzerinde mikropları yok eden bir antibakteriyel etkiye sahiptir ve bağırsak hastalıklarının oluşumunu engeller.

- Elma sirkesi sindirim enzimlerinin oluşumunu destekler.

- Elma sirkesi, metabolizmayı uyarır ve tüm dokuların elastikiyetini artırır.

- Elma sirkesi kan kırmızı kan hücrelerini daha elastik ve akışkan yapar.

- Bağışıklık sistemini ve sinirleri güçlendirir

- Yara ve iltihap elma sirkesi ile daha hızlı iyileşir.

Elma sirkesinin diğer yararları

Elma sirkesi içerisinde bulunan asetik asit, vücutta bulunan doğal bir asit olup vücut tarafından üretilememektedir. Bu nedenle besinlerle alınması gerekmektedir. Bu nedenle elma sirkesi, vücut için çok önemli olan asetik asit temin kaynağıdır.

Elma sirkesi, bal ile cilde sürüldüğünde cilt lekeleri için de tedavi edici etki yapmaktadır. Yaşlanmayı geciktiren elma sirkesi, cilt kırışıkları ve göz altı torbaları gibi yaşlanma sonucu oluşan cilt sorunlarını da iyileştirmektedir.

Elma sirkesi zayıflatır mı?

Elma sirkesi bal formülü ile uygulanan zayıflama kürler. zayıflatıyor. Bu konuda okurlardan gelen okuyucu yorumlarında bazı okurlar elma sirkesi içerek 2 haftada 4 kilo zayıfladım derken 1 ayda 5 kilo zayıfladım diyenler de var.

Elma sirkesinin kullanımı

Elma sirkesinin seçiminde dikkat edeceğiniz en önemli husus elma sirkesinin kalitesi dir. Kaliteli ve doğal elma sirkesi, asetik asit ve pektin bakımından daha zengindir. Elma sirkesinin fabrikada işlenmesi esnasında mineraller ve vitaminlerin yoğunluğu azalmakta ve bu da elma sirkesinin besleyici etkisini olumsuz etkilemektedir. Sonbahar ve kış ayındaki elmalardan elma sirkesi daha besleyici olduğu bilinmektedir.

Elma Sirkesinin zararları ve elma sirkesi yan etkileri nelerdir?

Elma sirkesini içerken gastrit ve ülser sorunu olanların dikkat etmesi ve doktor kontrolü ile içmesi gerekebilir. Çünkü elma sirkesi asitli bir yapıya sahip olduğu için midenin doğal asit düzeyini yükseltmektedir.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Ne Zaman İçilir?


Bugün, Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Aç Mı Tok Mu İçilir? Sorusunu cevaplayarak kilo vermek için elma sirkesi nasıl kullanılır? bu konulara değindim arkadaşlar. Sizlerde elma sirkesini zayıflamak için tüketirken aç mı yoksa tok olarak mı içtiğinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?