Emziren Anneler Sosis Yiyebilir Mi?


Dün sosyal medya üzerinden şöyle bir soru aldım; "Emziren anneler sosis yiyebilir mi". Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bugün sizler için emziren anne sosis tüketebilir mi? Bu soruyu cevaplayacağım arkadaşlar.

Emziren Anne Sosis Yiyebilir Mi? 

Uzmanlar, yeni doğum yapmış emziren annelerin; soya proteini, gıda boyası, emülgatörler ve diğer maddeler gibi birçok kimyasal elementleri içeren sosisi yememeleri yönünde emziren anneleri uyarıyor. Modern sosis ürünleri eskilerde olduğu gibi katkı maddesiz, doğal ve yüksek kaliteli sosis üretmezler.

Peki emziren annenin canı çok fazla sosis yemek istiyorsa ne yapılabilir? 

Eğer emziren anne muhakkak sosis yemeliyim, canım çok istiyor, diyorsa; muhakkak yeni anneye sosis yemesine izin verilmelidir, tabi ki belli şartlar eşliğinde.

Emziren anneler için hangi sosis?

Her türlü tütsülenmiş veya yarı tütsülenmiş sosisler, emziren anneler için kesinlikle yasaktır. %100 dana içeriği olan bilindik bir markanın sosisini haşlayarak yemek emziren anne için çok daha iyi olacaktır. Unutmayın yediğiniz, içtiğiniz her şey bebeğinize de gidiyor, bu nedenle asla fazla sosis tüketmemelisiniz.

Emziren bir anne ne kadar sosis yiyebilir?

Emziren anne en fazla 1 parça sosis yiyebilir. Eğer canı çok fala istemiyorsa hiç sosis yememesi daha uygun olsa da illaki sosis yemeliyim diyen emziren anneler de en fazla 1 parmak sosisten fazlasını yememeleri önemlidir.

Sizlere bugün emziren annelerde sosis tüketimi hakkında bildiklerimi paylaştım arkadaşlar. Sizlerde yazı ile ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:


Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski