En İyi Zayıflatan Bitki Çayı Hangisi? | Zayıflayanların Yorumları


Son yılların en popüler ve etkili kilo verme yöntemlerinden biri olan "bitki çayları" konusundan bahsedeceğim bugün. En iyi zayıflatan bitki çayı hangisi? Bitki çayı ile zayıflayanların yorumları neler? Tüm bu soruları en ince ayrıntıları ile inceledim. Sizlerde zayıflama çayları ile kilo verdiyseniz eğer yaşamış olduğunuz tecrübe veya tavsiyeleri, konu altına yorum yazarak benimle paylaşmayı unutmayın.

Yoğun iş temponuzdan kendinize zaman ayıramıyor musunuz?  Aldığınız fazla kilolar canınızı mı sıkıyor? Diyet yapmak istiyor ama zaman bulamıyor musunuz? Spor için yeterli vaktiniz yok mu? Diyet deyince insanların bakış açısı değişiyor. İtici geliyor. Ama diyet aslında dengeli ve düzenli beslenmedir. Çok kilolu olanlar için biraz daha katı ama az kilosu olanlar için oldukça iyidir. Fazla kilolar sizi hem görünüş olarak hem de sağlık açısından rahatsız eder. Herkes beğendiği kıyafeti giymek ya da hızlı koşmak ister. Ama kilo fazlanız varsa bu sizin için zor olabilir.

En İyi Zayıflatan Bitki Çayı Hangisi? 

Diyet yaparken sporla desteklemek oldukça önemlidir. Ama size destek olabilecek bir şey daha vardır. Bitkisel zayıflama çayları, diyette oldukça etkilidir. Ayrıca sadece diyet zamanı değil, hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Peki en iyi kilo verdiren bitki çayı hangisidir? Bu sorunun cevabı aslında çok kolay. Çünkü siz hangi zayıflama çayını içerseniz için, tek başına sadece bitki çayı içerek asla kilo veremezsiniz. Bu nedenle en iyi bitki çayı hangisi sorusunu; diyetle desteklenmiş ve sağlıklı beslenme yanında takviye olarak kullanılan bitki çayıdır, diye cevaplayabilirim.

En iyi kilo verdiren bitki çayı nasıl seçilir?

İçeceğiniz çayın içeriğine dikkat etmelisiniz. Çünkü bitki çaylarının içerikleri farklıdır. Hepsinin farklı etkileri vardır. Size iyi gelebilecek çaylar olduğu gibi bazılarının yan etkileri de bulunabilir. Çayın içeriğini iyice araştırmalısınız. Kafeinli içecekleri azaltarak, bitki çaylarına yönelebilirsiniz. Bitki çaylarının kilo vermeye etkisi dışında birçok rahatsızlığa da iyi gelebilir.  Bitkisel zayıflama çaylarının zayıflama üzerinde büyük etkileri vardır. Fakat unutulmaması gereken bitki çayları tek başına büyük bir etki sağlamaz. Destekleyicidir. Bitki çayı seçerken daha çok markalı ve bilindik kapalı paketli ürünleri tercih etmenizi öneririm.

En İyi Kilo Verdiren Bitki Çayları

Bitkisel zayıflama çaylarının içerikleri oldukça önemlidir. Peki, zayıflamanıza yardım edecek çaylar hangileridir.  En iyi zayıflama çayları;  funda çayı, mat çayı, zencefil çayı, yeşil çay, safran çayı, biberiye çayıdır. Bu çayları marketten poşetlenmiş olarak ya da aktarlardan da alabilirsiniz. Bunları tek başına da kullanabilirsiniz. İsteye göre bu bitkileri karıştırabilirsiniz. Ama etkilerini iyi araştırmalısınız.

Zayıflama Çayı nasıl Hazırlanır?

Çayı kendiniz hazırlayacaksanız suyun çok aşırı kaynamamış olması gerekir bu bitkilerdeki etkenleri öldürebilir. Bitkileri su kaynadıktan sonra içine atacağınızı unutmayın. Demlenirken mutlaka ağzını kapatın. Ayrıca bitki çayınız ne olursa olsun içine 2-3 damla limon suyu sıkmanız, kilo verme etkisini çok daha fazla arttıracaktır.

Bitki çayı içerek zayıflayanların yorumları

Aşağıda sosyal medyadan bana mesaj olarak atılmış bitki çayı ile kilo verenlerin yorumlarını bulabilirsiniz.

Ayşegül Hanım: Ben günde 2-3 fincan bitki çayı ile inanılmaz iştahımı kestim ve 1 ayda neredeyse 3 kilo verdim. Evet form çayı zayıflatıyor ama sadece form çaylarına güvenmemek gerek. Bu dönemde diyet ve sporumu da eksik etmedim.

Nur Hanım: Ben en çok kayısılı bitki çaylarını yada karışık olanları tercih ediyorum. Ara öğünlerde muhakkak içiyorum. Kilo verdirmesinden ziyade benim için önemli olan iştahımı düzene sokması ve sanırım bitki çayı içerek haftada 1 kilo ayda 4 kilo vermek mümkün olacak.

Mehmet Bey: Ben demleme çaydan sonra bu bitki çaylarına hiç ısınamadım. Çok fazla diyetime de dikkat etmediğim için maalesef ben kilo verme çayları ile zayıflayamadım. Ama dediğim gibi düzenli içmedim ve diyet yapmadım.

Hangi bitkisel çay neye iyi geliyor?

Bitkisel zayıflama çaylarının ne işe yaradığını merak ediyorsanız; mate iştah keser. Yeşil çay sindirimi düzenler, şişkinliği atar. Zencefil çayı metabolizmayı hızlandırıyor.  Biberiye hem zayıflama hem de sağlık için çok önemlidir. Biberiye’ nin çoğu hastalıklara iyi geldiği iyi bilinir.  Bitkisel zayıflama çayı insanların sağlıklı bir şekilde sindirim sitemini düzenler, yağ fazlasını idrar yoluyla atar. Metabolizmayı hızlandırır.  Mide şişliği sorununa çözüm olur.  Mide rahatsızlığına iyi gelir. Bitkisel zayıflama çaylarını şekersiz düzeltmek önemlidir. Hamilelik döneminde kullanılması önerilmiyor. Bazı bitki çayları bir araya getirip kullanıcılara satılıyor. Eğer neyi ne kadar koyacağınızı bilmiyorsanız ve birkaç bitkiyi karıştırıp kullanacaksanız bu hazır kutular sizin için ideal olacaktır.

Bitkisel zayıflama çayı insanların vücutlarını düzene sokması bakımından yararlıdır. Bu çayları tüketmek için illa fazla kilolu olmanıza gerek yoktur. Bu çayların zayıflama dışında birçok etkisi vardır. Vücudunuzdaki birçok rahatsızlığı düzenler ya da engellerler.  Unutmayın ki bu en iyi zayıflama çayı sizin olsa da işe yaraması için diyet ve sporu unutmamalısınız.

Kilo Vermek İçin Hangi Bitki Çayını İçmeli?


Evet değerli arkadaşlar sizlerle birlikte bugün; en iyi zayıflatıcı bitki çaylarını inceledik ve form çayları ile kilo verenlerin yorumlarına göz attık. Sizlerde zayıflamak için kullandığınız bitki çaylarını benimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere...

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Previous Post Next Post